Editörler : Pangaea

19 Ekim 2017 13:00

Sözleşmeliyken içişlerine geçenler hakkında suç duyurusunda bulunun

arkadaşlar, görüldüğü üzere valilikler sözleşmeliyken içişlerine geçilemeyeceğini net bir şekilde söylüyor.

buna rağmen başka kurumda sözleşmeli çalışırken, 1 sene dolmamasına rağmen çeşitli yollarla içişlerine geçiş yapan kişiler olursa başka valiliklerdeki kararı emsal göstererek o kişiler hakkında suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

özellikle yedek arkadaşlar haklarını arasın. sadece idari soruşturma değil aynı zamanda haklarında adli soruşturma da açılacaktır.

ustura kamil
Kapalı
19 Ekim 2017 17:59

güncel

ustura kamil
Kapalı
19 Ekim 2017 18:02

yedekteki arkadaşlar bu kişileri tespit edip içişlerine alınmaları durumunda suç duyurunda bulunun. bu kişiler sizin uğradığınız maddi zararı da karşılamak zorundadır. o nedenle içişlerindeki tüm yedekler hakkını arasın. başkalarının sizin hakkınızı gaspedip para kazanmasına müsaade etmeyin.

deniz666
Kapalı
19 Ekim 2017 22:40

yerim sizin eksilerinizi. ama eksiler sizi kurtarmaz. yok öyle sözleşmeliden sözleşmeliye atlamak. yedekler hakkınızda davayı açınca görecem sizi

ustura kamil
Kapalı
20 Ekim 2017 10:18

güncel

ustura kamil
Kapalı
20 Ekim 2017 13:41

arkadaşlar valilikleri telefonla arayın ve başka kurumda çalışan sözleşmeliler içişlerine alınırsa o kişileri mahkemeye vereceğinizi açık bir şekilde söyleyin. ben söyledim, listemdeki o kişileri biliyorum, yiyosa içişlerine geçsinler

ustura kamil
Kapalı
20 Ekim 2017 13:48

atanma umudu çok düşük olan yedekler bile valiliği arayıp hatta bizzat valiliğe gidip başka kurumda çalışan sözleşmelilerin içişlerine alınmaları durumunda onları mahkemeye vereceğini söylesin.

başkalarının sizin ekmeğinizi yemesine izin vermeyin. şimdi susarsanız ilerde çok geç olabilir. valiliğe gidip durumu anlatın, ekmeğinizi kimseye yedirmeyin yedek arkadaşlar.

ustura kamil
Kapalı
21 Ekim 2017 11:13

güncel

ustura kamil
Kapalı
21 Ekim 2017 18:34

gelmiş buraya 1 sene önceki haberi paylaşıyor. ayrıca haber sitelerinde yazanların pek önemi yok. valilikler almıyor kardeşim. kendi valiliğimle bile konuştum. durumdan haberimiz var, kendilerini bildirdik ve onları listeden çıkardık dedi. hala gelmiş burda masal anlatıyorsunuz.

ben ulah yaptım, 6 yıl önce

Unvan degisikligiyle 4b den 4b ye gecis icin 1 yil bekleme sarti aranmaz. https://sorucevap.memurlar.net/soru/3274/4-b-li-personel-2016-kpss-puaniyla-4-b-li-sozlesmeli-alimlara-basvurabilir-mi.html

ustura kamil
Kapalı
21 Ekim 2017 18:41

ayrıca o haberde kadrolu böleme merkezi atanırsan sözleşmeliye geçebilirsin diyor..sözleşmeliden sözleşmeliye geçemezsin diyor. haberin kendi içinde yazıyor bu okumadan gelmişsiniz

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların ek 1. maddesinde "Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca

sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı

feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu

kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam

edilemez." hükmü yer almaktadır.

Bu hükme göre, sözleşmesini fesih eden bir 4/B'li bir yıl boyunca yeniden hiçbir

yerde 4/B sözleşmelisi olarak görev alamaz.

21 Ekim 2017 18:51

Ek 4 maddesi istisnadir. Ek 4. maddede ise "Sözleşmeli personelin, unvan değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk defa hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür" hükmü yer almaktadır.

Buna göre, eğer bir unvan değişikliği söz konusu ise hizmet sözleşmesini fesih eden kişi hakkında 1 yıl bekleme süresi uygulanmaz.

ustura kamil
Kapalı
21 Ekim 2017 18:56

kardeş boşa yorma kendini. kyk da büro personeli olarak çalışıyorlar içişlerinde de aynı görev. o nedenle valilikler almıyor. eğer alan valilik olursa da sonrasında çıkarmak zorunda kalacak. burda zırlayanları görecem sonra

21 Ekim 2017 19:06

Yurtlarda calisan personellerin unvanlari yurt yonetim personelidir, yurtlarda buro personeli calismaz

ustura kamil
Kapalı
22 Ekim 2017 17:10

valiliklerin izin vermemesine ve kanunda belirtilmesine rağmen sağdan sola insanların demesiyle bulundugunuz sözleşmeli kurumu terkedip içişlerine büroya gelecekseniz. buyrun gelin ama sonuçlarına da katlanacaksınız.

listemde olup kyk'da çalışanları biliyorum. merkezden gidenler oldugu için ben yedekten atanmış olmama rağmen kykda o çalışanlar içişlerine geçerse savcılığa bunlar hakkında suç duyurunda bulunacağım. her ne kadar bağlı oldugum valilik bunları almayacağız dese olur da girerlerse o kişileri direk savcılıga bildireceğim

ustura kamil
Kapalı
23 Ekim 2017 16:04

hem kyk hem içişlerini kazananların torpil yaptıklarına dair önemli bulgular var

ustura kamil
Kapalı
24 Ekim 2017 05:12

benim ilimde kurum değiştirenleri mahkemeye verip sonlarını görmek çok zevkli olacak

ustura kamil
Kapalı
24 Ekim 2017 18:20

yedekler hakkını arasın. ekmeğinize başkasına vermeyin. kyk ile sözleşme yapıp içişlerine geçenler olursa direk mahkemelik. hem zararlarınızı karşılamak zorunda hem memur olma hakkını kaybedecek. o nedenle gereğini yapın arkadaşlarım

ustura kamil
Kapalı
25 Ekim 2017 12:45

arkadaşlar valilikleri telefonla arayın ve başka kurumda çalışan sözleşmeliler içişlerine alınırsa o kişileri mahkemeye vereceğinizi açık bir şekilde söyleyin. ben söyledim, listemdeki o kişileri biliyorum,yiyosa içişlerine geçsinler

akpssmagduruu
Şube Müdürü
26 Ekim 2017 20:56

Seni icislerinde yedek yapan kisi bile cok pisman olmustur. Nasil boyle bir hataya dustum diye.

bayram4646
Kapalı
27 Ekim 2017 05:13

4b den 4b ye geçecek arkadaşlar..bu polisiye roman yazmış arkadaşa kulak asmayın yedeklere kalmış kazanamadığı hakkı illagal yolla almak istiyor anlaşılan. DPB yasal hiç bir engel olmadığını geçiş vermeyen valilikleri mahkemeye verilerek yasal olarak kazanılacağını söylüyor ayrıca bugün veya en geç pazartesi günü dpb bu konu hakkında kesin görüş yayınlayacak olup bu görüşü başta bu arakadaşa ve valiliklere okutabilir mahkemede delil olarak kullanabilirsiniz. Hakkınızdan feragat etmenizi isteyecekler etmeyin gerekirse mahkemeye verin dpb yasal olarak bir sıkıntı yok mahkemede çok rahat kazanırsınız diyor. Böyle altta kalmış yedek kişilere papuç bırakmayın ...Bilginize

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi