Editörler :
21 Ekim 2017 16:43   


Küçük evler için dekorasyon önerileri

Sade Düzen ve Bol Işık Tercih Edilmeli

Küçük salonlarınızı dekore edeceğiniz zaman en önemli konu; akıllı mobilya seçimi yapabilmektir. Mobilya seçimi yapmaya gittiğiniz zaman sadece beğendiğiniz mobilyaları alırsanız, mobilyaları yerleştirme evresinde büyük hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Küçük salon dekorasyonunda en önemlilerinden birisi; sade ve basit bir düzen elde etmeyi başarabilmektir. Yalın ve temiz bir düzen ile salonunuz daha güzel duracaktır. Aynı zamanda salonunuzun daha geniş ve ferah durmasını da sağlayabilirsiniz.

Salonlarınızın duvar renginde de tercih ettiğiniz renk çok önemlidir. Açık pastel renkleri odanızın daha geniş durmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda ışığı kesme ihtimalini önlemek için büyük mobilyalar kullanmaktan olabildiğince kaçınmanız gerekir. Işığı iyi kullanmak evinizin daha aydınlık olmasını ve daha ferah olmasını sağlar. Bu yüzden perdelerinizi de açık renk tercih edebilirsiniz.

Mobilya alışverişi sırasında mutlaka salonunuzun ölçülerini almaya çalışın. Salon ölçülerinize uygun olarak aldığınız ve çok yönlü olan mobilyalar akıllı bir dekorasyon için olmazsa olmazlar arasındadır. Mobilyalarınızın parçalarının çok yönlü olmasına da ayrıca dikkat etmelisiniz. Örneğin; bazı sehpa modellerinin depolama alanları da vardır. Bu tarz modeller tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Orta sehpa kullanacaksanız ve salonunuzu küçük göstermesini istemiyorsanız pleksi veya cam malzemeden yapılanı tercih etmelisiniz.

Her Alanı Doğru Bir Şekilde Kullanın

Küçük salonlarda alanınız kısıtlı olduğu için her alanı doğru bir şekilde kullanmak çok önemlidir. Bunun için koltuk seçiminiz sırasında tercihinizi L koltuklardan yana yapabilirsiniz. L koltuk bakmadan önce salonunuzun ölçüleri ve bu koltuğa uyumu çok önemlidir. Doğru bir ölçüyle aldığınız L koltuk ise özellikle kör nokta dediğimiz köşeleri değerlendirme konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

Salonunuzda duvar kirişleri varsa bu kirişlerde kullanacağınız raflar hem aksesuarlarınız için alan oluşturacak hem de şık bir atmosfer oluşturmanıza yardımcı olacaktır. Eğer oyun konsolu almak istiyorsanız TV ünitesi ve konsolun bir arada kullanılabildiği modelleri tercih edebilirsiniz. Bu şekilde konsol için ek bir yer aramak zorunda kalmazsınız.

kaynak :...

 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?