Editörler : crops35
24 Ekim 2017 22:10

Görevde yükselme için destek

Arkadaşlar Gerek Eğitim Bir Sen Gerek Eğitim Sen sendikalarının vaatlerinde engellilere yonelık sınavsız görevde yükselme olmasına rağmen bügüne dek sendiklardan bizlere herhangi bir kazanc olmamıştır. Engellilerin Sınavsız görevde yükselme konusunda gerekli mercilerle (Başbakan, Devlet Personel Başkanlığı vb) kurumlarla görüşme talep edip görüşmek için ve bu görüşmelerde yanımızda bulunup bizlere destek olacak arkadaşlar lütfen iletişime gecip bu konu üzerinde bir organizasyon yapmak istiyorum.

ZAFERKEN
Şef
25 Ekim 2017 07:20

Ben varım dostum.İstersen iletişim bilgilerimi özelden göndereyim

ZAFERKEN
Şef
25 Ekim 2017 07:34

Birde şöyle bir durum var arkadaşım.Bizim bu davamız için binlerce kişinin desteğini beklemek gibi bir düşüncen olmasın.Çünkü bizim engelli arkadaşlarımız destek vermezler vede hazıra konmayı severler.Mücadeleci değillerdir.Bizle olabilecek 20 arkadaş bulursak her konuda o Zaman her yeri sallarız.

ZAFERKEN, 6 yıl önce

Kriminal27
Şef
25 Ekim 2017 14:47

Sinavsiz gorevde yukselme olmazda engelliler için belli bir kontenjan durumu olabilir.

ZAFERKEN
Şef
25 Ekim 2017 16:24

Devlette olmaz diye bişey yok.Bu hak daha önceleri verildi.Bize amasız lakinsiz çünküsüz destek verecek kişiler lazım

Kriminal27, 6 yıl önce

Sinavsiz gorevde yukselme olmazda engelliler için belli bir kontenjan durumu olabilir.

Karargahx
Daire Başkanı
25 Ekim 2017 17:12

bu arada şehit yakınlarına gene memur kadrosu verilmesi gündemde, kıyaslama yapma hoş olmaz ama en ç

Kriminal27
Şef
25 Ekim 2017 17:22

Arkadaş akıl var mantık var, bir insan sırf engelli diye sınavsız vs. görevde yükseltilirmi!? özellikle Türkiyede.. bence daha ayağı yere basan fikirler düşünün. sırf engelli olduğu için hak edip yükseltilmeyen bir sürü memur var. ilk mesajımda dediğim gibi engelliler için belli oranda kontenjan açılması gayet mantıklı.

ZAFERKEN, 6 yıl önce

Devlette olmaz diye bişey yok.Bu hak daha önceleri verildi.Bize amasız lakinsiz çünküsüz destek verecek kişiler lazım

ZAFERKEN
Şef
25 Ekim 2017 18:57

O zaman nerde kaldı pozitif ayrımcılık.O Zaman o madde anayasada sırf işgüzarlık olarak kondu.Kaldırsınlar o zaman.Şu olabilir.Diplomasına göre derseniz tamam derim.

Kriminal27, 6 yıl önce

Arkadaş akıl var mantık var, bir insan sırf engelli diye sınavsız vs. görevde yükseltilirmi!? özellikle Türkiyede.. bence daha ayağı yere basan fikirler düşünün. sırf engelli olduğu için hak edip yükseltilmeyen bir sürü memur var. ilk mesajımda dediğim gibi engelliler için belli oranda kontenjan açılması gayet mantıklı.

atilla çelik
Aday Memur
25 Ekim 2017 19:29

bende varım serdar sana mesaj attım

ZAFERKEN, 6 yıl önce

nusret85
Aday Memur
26 Ekim 2017 08:07

Ben bir ay önce BİMER e başvuru yapmıştım bu cevap geldi :

Engelli bireylerin istihdam noktasındaki haklarının iyileştirilmesi

gerek nitel gerekse de nicel olarak istihdam olanaklarının arttırılması

ve görevde yükselme sınavlarında negatif ayrımcılığa maruz kalma sı

noktasındaki hassasiyetiniz hakkındaki görüşleriniz Bakanlık politika

yapıcılarına iletilecektir.

Bilgilerinize rica ederim...

ZAFERKEN
Şef
26 Ekim 2017 10:49

Bende Cumhurbaşkanlığı iletişim merkezine(CİMER) yazdım.Onlarda MEB'e göndermişler.Neticelendiği Zaman paylaşırım.Diyecekleri az çok belli.Bakanlık politika yapıcılarına iletilecektir diyecekler ama boş bırakmamak lazım.Akıllarının bir köşesinde dursun.

nusret85, 6 yıl önce

Ben bir ay önce BİMER e başvuru yapmıştım bu cevap geldi :

Engelli bireylerin istihdam noktasındaki haklarının iyileştirilmesi

gerek nitel gerekse de nicel olarak istihdam olanaklarının arttırılması

ve görevde yükselme sınavlarında negatif ayrımcılığa maruz kalma sı

noktasındaki hassasiyetiniz hakkındaki görüşleriniz Bakanlık politika

yapıcılarına iletilecektir.

Bilgilerinize rica ederim...

ayse kubra
Aday Memur
27 Ekim 2017 14:39

arkadaşlr bende varım. Sürekli Bimere yazı yazalım hergün.

nusret85
Aday Memur
27 Ekim 2017 14:52

Ünvan değişiklik sınavına girsek bile mülakat geldi malesef işimiz daha zorlaştı inşallah bu konu hakkında yasal düzenleme olur...

Karargahx
Daire Başkanı
27 Ekim 2017 16:37

Kastomunu meb sınavsız görevde yükseltme yapacağını duyurmuş. Bilginize..

Hilekar60
Memur
27 Ekim 2017 17:58

Sınavsız görevde yükseltme değil bu kardeşim düzgün okumamışsin. Kendi grubu içinde sınavsız geçiş bu. Yani destek hizmetleri kendi içinde, büro hizmetleri kendi. Örneğin ben hizmetliyim ya hani kendi grubum içinde olan bekçilik aşçılik kaloriferci, vs.. Gibi kadrolara şartları taşımam halinde hiç sınava girmeden geçebileceğim.

Karargahx, 6 yıl önce

Kastomunu meb sınavsız görevde yükseltme yapacağını duyurmuş. Bilginize..

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi