Editörler : F16 Gökçen
«3456789101112131415

yeterlilik
Şef
08 Haziran 2018 01:26

Kesinlikle benimde hedefim en az 70 puan gelsin istiyordum dgs den,ama olmadı 67 gelecek sanırım. Dgs ye ağırlık verdim bu yıl,matematiği halledeyim dedim.Şimdi full deneme çözmeye geçeceğim ama bu yıl çok umudum yok.Sözelde sıkıntı yokta sayısalı kesinlikle yetiştiremiyorum.ucu ucuna 40 matı görüyorum ki sınavda göremem çok fazla heyecan yapıyorum çünkü :)
koümakine, 6 yıl önce
3 derse bırakmak bi yandan iyi bi yandan kötü hocam dgs ile aynı güne denk gelmesi kötü iyi yanı ise çıkmış soru soruyolar hepsi o yüzden ortalamanız artabilir.. şahsi fikrim3,50 üstü yeterli görüyodum ortalamayı o yüzden finaller böyle oldu :)

koümakine
Memur
08 Haziran 2018 01:52

Hocam matematik biraz nazlıdır ilk 15 zoru kolaydır sonra 5-10 soru orta düzey arada 7-8 soru koyarlar ama tam ortaya genelde zordur zor soruyla inatlaşmadan atlamak gerekir çünkü sonlara doğru yine kolay geometri ve analitik soruları vardır sınavları bu bilinçle çözün nacizane tavsiyem kpssden iki kere 90 puan aldım artı deneme çözüyorum sürekli geneli böyle sınav farketmiyo yani :) ha bi de önce türkçe çözmeniz daha iyidir bana göre :)

yeterlilik
Şef
08 Haziran 2018 02:07

Haklısınız,geometri sadece ilk soru var zaten :) 54 soruya bakıyorum sadece. Siz kazanırsınız bu yıl inşallah 35 mat size yeter onu da yaparsınız zaten ;)
koümakine, 6 yıl önce
Hocam matematik biraz nazlıdır ilk 15 zoru kolaydır sonra 5-10 soru orta düzey arada 7-8 soru koyarlar ama tam ortaya genelde zordur zor soruyla inatlaşmadan atlamak gerekir çünkü sonlara doğru yine kolay geometri ve analitik soruları vardır sınavları bu bilinçle çözün nacizane tavsiyem kpssden iki kere 90 puan aldım artı deneme çözüyorum sürekli geneli böyle sınav farketmiyo yani :) ha bi de önce türkçe çözmeniz daha iyidir bana göre :)

koümakine
Memur
08 Haziran 2018 08:20

inşallah diyelim hocam bi aksilik ters giden bişey olmazsa olur gibi ama sınav günü psikoloji de önemli ve türkçede ne kadar emin soru yaparsanız matematikte de kendine güvenerek çözersiniz soruları.. isteyen herkesin gönlüne göre olsun hocam :)

academicdoctor
Aday Memur
08 Haziran 2018 11:47

Öncelikle tek tek hepinizi tebrik ederim, benim heyecanım icra iflastı, tam sınırda kalacağını biliyordum ki dc ile geçmişim, ortalamamı haliyle aşağıya çekmiş ama yine de 2.9la bitirdik hayırlısıyla... dgs benim için çok zor olmaz diye düşünüyorum ales hep yüksek alan birisi olarak :) özel bir üniyi hedefliyorum kafamda burslu ya da yarı burslu başlarım diye düşünüyorum bir aksilik olmazsa, yine de sınava kadar deneme çözmeye devam, buradan haberleşelim, lütfen irtibatımız kopmasın olur ya beraber başlarız belki seneye :) herkese selamlar....

AbaKüs43
Aday Memur
09 Haziran 2018 12:45

2 dersten kaldım 3 ders sınavına girmek istiyorum. Final sınavına Lefkoşada girdim 3 derse Eskişehirde girmek istiyorum. Başvuru, sınav yeri vs işlemler yapılıyor mu yapılıyor ilgisi yolu yordamı nedir. Bilgisi olan cevaplarsa sevinirim. Teşekkürler.

academicdoctor
Aday Memur
10 Temmuz 2018 23:25

Arkadaşlar merhabalar, yaz tatili nasıl gidiyor? ben diplomayı aldım çok şükür, dgs var çalışıyor musunuz? pegemin geçmiş çıkan sorularını aldım da önceki yıllardaki sayısalla şimdiki arasında dağlar kadar fark var... çalışmaya zamanım da olmadı yeni yeni bakıyorum ama bakalım ne yapacağız sınavda....

academicdoctor
Aday Memur
30 Temmuz 2018 12:18

bizim sayfadaki arkadaşlar dgs'de ne yaptınız?

koümakine
Memur
30 Temmuz 2018 14:23

hocam zaman yetmedi bana sayısalcı olmama rağmen.. Türkçe 60 soru işaretledim 8-9 kesin yanlış var 2-3 tane hatırlamadığım var türkçe 10-12 arası yanlış gelir ,matematik 14 soru boş kaldı yetişmedi 46 sorudan 4-5 yanlış var ortalama 3,77 samsun hukuk gelir mi bilmiyorum bekleyip görücez ? sizin nasıldı ?

academicdoctor, 6 yıl önce

bizim sayfadaki arkadaşlar dgs'de ne yaptınız?

academicdoctor
Aday Memur
31 Temmuz 2018 09:46

hocam sizi tebrik ederim, benim sınavdan önce talihsizliklerim oldu, öyle olunca moralsiz ve çalışamadan girdim o yüzden istediğim verimi alamadım. Sınavda 70-80 arası bir net gelecek, ortalamamla beraber alt sıradaki özellerden birisi gelir diye düşünüyorum, hayırlısı olsun, devlet olsa daha az masraflı olurdu ama tabi bakalım puan ne gelecek? sıralama düşer mi artar mı onu sonuç gösterecek :)

koümakine, 6 yıl önce

hocam zaman yetmedi bana sayısalcı olmama rağmen.. Türkçe 60 soru işaretledim 8-9 kesin yanlış var 2-3 tane hatırlamadığım var türkçe 10-12 arası yanlış gelir ,matematik 14 soru boş kaldı yetişmedi 46 sorudan 4-5 yanlış var ortalama 3,77 samsun hukuk gelir mi bilmiyorum bekleyip görücez ? sizin nasıldı ?

koümakine
Memur
31 Temmuz 2018 10:10

ben şöyle düşünüyorum geçen sene 301 ile kapatan devlet üniversitesi sanki 303 ile kapatacak gibi geliyor sebebi kontanjan azlığı.. soruların kolay olduğunu düşünüyorum ancak verilen +10 dk içinse bu kadar uğraştırıcı sorular keşke vermeselerdi çünkü soruyu çözmek için verilenleri anlayarak okumak 1 dk en az haliyle yetişmiyor..

hocam sizi tebrik ederim, benim sınavdan önce talihsizliklerim oldu, öyle olunca moralsiz ve çalışamadan girdim o yüzden istediğim verimi alamadım. Sınavda 70-80 arası bir net gelecek, ortalamamla beraber alt sıradaki özellerden birisi gelir diye düşünüyorum, hayırlısı olsun, devlet olsa daha az masraflı olurdu ama tabi bakalım puan ne gelecek? sıralama düşer mi artar mı onu sonuç gösterecek :)

academicdoctor
Aday Memur
21 Eylül 2018 13:09

bizim işimiz biter dgs ile yerleştik çok şükür, kalın sağlıcakla :)

Cilem8882
Aday Memur
23 Eylül 2018 00:32

Nereye yerleştiniz hocam

bizim işimiz biter dgs ile yerleştik çok şükür, kalın sağlıcakla :)

academicdoctor
Aday Memur
27 Nisan 2019 03:40

keyifler nasıl

academicdoctor
Aday Memur
24 Temmuz 2019 07:56

bu sene dgs ile yüksek puan bekleyenler kimler arkadaşlar? nereleri yazacaksınız?

Toplam 295 mesaj
«3456789101112131415

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi