Editörler : Lanet
23 Nisan 2018 19:58

TME3
Şef

Aslında bazen evlilik fikri hoş gelmiyor değil ama çevredeki çiftleri görünce halime sukrediyorum,, herkes bizimki farklı bir evlilik olacak diye evlenir ama bir halt farklı olmaz nedense

24 Nisan 2018 16:38

sunocean
Aday Memur

TME3 yorumuna katılıorum,ayrıca evlilik eğer gerçekten doğru düzgün ve size ailenize uygun bir kişiyle yapılırsa, evlat sahibi olursanız hayat daha da anlam kazanır diye düşünüyorum,bende bekarım ve bu gercekten hiçbir adayın o doğru kişi olmadığından kaynaklı,aile-toplum isteği için evlenilmez, adayla tanısırsınız sohbet eder sosyal ortamlara girersiniz ama zaten hal hareketleri hemen ipucunu verir yapısını az çok çözersiniz,o yuzden panik yapmayın,kısmetse evlenerek çocuk sahibi olmak burdaki en önemli nokta benm açımdan,tabiki hak eden doğru kişiden,o yuzden hayırlısı diyorum ve bekliyorum siz de bekleyin ve üzülmeyin Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah :)

01 Temmuz 2018 11:17

yıldızlarınaltında
Kapalı

Evlilik insanların bazı zorunluluklara kendilerini şartlandırmalarıdır. Bir sürü kuralları kaideleri vardır. Bu da bir müddet sonra insanda sıkıntı yapmaya başlıyor. Ben nikah denilen şeyin saçmalığına inananlardanım.

05 Temmuz 2018 01:33

enerji01
Memur

yaradılış gereği insan ve canlılar çift yaradılmıştır burdan bakılınca insan yarım aklıyla şu saçma bu böyle deme lüksüne sahip değil zaman olgusu nasıl geçtiğini fark edemiyorsun eğer bir çocuğun yok ise evlilik aile olmak çok önemli bir sınav güzel davranışlar yaparak aile bireyleri yaşamı kolaylaştırır tek başına yaşamak yaşlanınca ne kadar anlamsız olduğunu farkedersiniz çevreye bakarak sorunlu olan aileler sizi olumsuz düşünceye kaptırmasın çünkü herkesin sınavı farklı sorunlarla yapmaktadır yaradan hayatta geriye dönüp baktığında en güzel şey birbirini seven eşler ve mutlu aile olduğu görülmektedir .nikahlanmak insanı bir ton günah olan işlerdende korumaktadır.durumu olan evlenmeyi geciktirmesin hemen evlensin karşılıklı saygı ve sevginin aşamayacağı hiç bir sorun yok bu hayatta hayırlı ve sağlıklı günler dilerim...

05 Temmuz 2018 08:57

yıldızlarınaltında
Kapalı

yaradılış gereği insan ve canlılar çift yaradılmıştır burdan bakılınca insan yarım aklıyla şu saçma bu böyle deme lüksüne sahip değil zaman olgusu nasıl geçtiğini fark edemiyorsun eğer bir çocuğun yok ise evlilik aile olmak çok önemli bir sınav güzel davranışlar yaparak aile bireyleri yaşamı kolaylaştırır tek başına yaşamak yaşlanınca ne kadar anlamsız olduğunu farkedersiniz çevreye bakarak sorunlu olan aileler sizi olumsuz düşünceye kaptırmasın çünkü herkesin sınavı farklı sorunlarla yapmaktadır yaradan hayatta geriye dönüp baktığında en güzel şey birbirini seven eşler ve mutlu aile olduğu görülmektedir .nikahlanmak insanı bir ton günah olan işlerdende korumaktadır.durumu olan evlenmeyi geciktirmesin hemen evlensin karşılıklı saygı ve sevginin aşamayacağı hiç bir sorun yok bu hayatta hayırlı ve sağlıklı günler dilerim...

enerji01, 3 yıl önce - Alıntıya git

saçma deme lüksüm var, size mi soracağım ne düşüneceğimi :)))))))))

06 Temmuz 2018 22:14

enerji01
Memur

ALLAH ın emir ve yasakları ancak şeytan yolunda olanlara saçma gelir. tercih senin. konuşacaksan hayır konuş konuşmuyacaksan sus...................

07 Temmuz 2018 18:42

yıldızlarınaltında
Kapalı

:)

08 Temmuz 2018 13:54

dsn1
Kapalı

enerji01, 3 yıl önce - Alıntıya git

Açıkça söyleyim annemle babamı görücü üsulu buluşturan aracılık yapanlara her gün bela okuyorum. Eğer ki millet evlenip mutlu olsun diye aracılık yapanlardansanız şimdiden söyleyeyim büyük bir ihtimalle mezarda rahat duramazsınız. Milletin evlilik işlerine karışmayın şu yaşa geldi bu yaşa geldi diye millete baskı kurup milletin evlenmeye niyeti yoksa kanına girip evlendirmeyin

08 Temmuz 2018 14:06

yıldızlarınaltında
Kapalı

Bok böceği gibi burunlarını herşeye sokarlar sevap adı altında

01 Eylül 2018 05:46

enerji01
Memur

İçindeki pisliği dışına vuranlar ne denir kalite söze yansır bilği doğruyu söyleyip paylaşmaktır siz daha insan nedir beden nedir ruh nedir nefis nedir bunları öğrenip öyle yorum yapın önce neden dünyadasın onu öğrenmeniz gerek ama malesef bunlarda eğitim denen kurumlarda öğretilmiyor nefsini ALLAH yapanlara söylenecek söz selametle demek...dini kuralları ve duyguları yok sayanlar şeytanın askeridir....sizin gibilerdende ALLAH KORKUSU olmayanlardan ne tür bir yazı beklenebilirki yaradılış gayesini unutmuş mahlukatlardan....yazık...

02 Eylül 2018 01:45

gül-feşan
Müsteşar

Herkes evlenecek diye bir şart yok bazı insanların evlenmemeside hayırlıdır. Istemekle evlenilmez nasipse evlenilir :)

19 Eylül 2018 11:37

BenAfk
Memur
evlilik kurumu sağlıklı bi kurum degil Türkiye'de. sagliksiz bir seyden hayir beklemek de utopik kacabilir. o sebepten ben de mesafeliyim kendisine
05 Ekim 2018 09:50

LORD_55100
Şef

Güzel başlık. evlenmek istemiyorum demeyelim de insanlara olan güvensizlik ve evlilik öncesinde yaşanılan daha doğrusu zorlaştırılan eylemler(Saçma-sapan örf adetler-Düğün-Altın-ihtiyaç fazlası eşyalar isteme-Ailelerin karışması...vs) ister istemez soğutuyor. Karşılıklı iki insan ego kasmadan güzelce ve samimi olarak hoşlandıklarını,hoşlanmadıklarını-isteklerini-istemediklerini-beklentilerini anlatırsan ve evliliğini Millete gösteriş olsun diye ağır bir maddi külfet ödeyerek DÜĞÜN gibi saçma bir tören yapmadan ve sade bir nikah töreni ile evlilik yaparsan neden evlenilmesin ki??

Evlilik öncesinde insanlar bir takım maske takarak, ben bunu değiştiririm mantığıyla evleniyor sonuç; HÜSRAN... Birde evlilikte YAŞ sıkıntısı var ve Nedense YAŞ'a çok takılıyor. Halbuki bizim mahallemizde bir ağabeyimiz vardı 40 yaşında anlaşarak evlendi ve düğün yapmadan, dostlarına ve ailelerine haber vermeden ve çok ta mutlular... Tamam haber vermeden olmaz ama sonuçta SEN EVLENİYORSUN, MİLLETLE DEĞİL... Bana çok anlamsız geliyor. Birde davul dengi dengine çalar gibi sığ bir düşünce var. Mesleğe-unvana-engelli-engelsize o kadar çok takılıyoruz ki... Bir güvenlik görevlisi doktorla evlenemiyor evlense bile aileler baskısında boşanıyor. Bir engelli bir engelsiz ile evlilik zor... Ha şunu da ekleyeyim Bu dediğim unvanlarda evlilik devam ediyorsa Ya çok zengindir yada menfaati vardır... TÜRKİYE şartlarında sevmek-sevilmek-evlenmek tamamen ÇIKAR'a dayalı olduğundan artık zor... Özellikle Kadınlarımızın kendisinin bulunmaz hint kumaşı sanması, erkeklerimizin sadakatsiz ve anlayışsız olması çok yaygın...Son zamanlarda yaygın olan inanış HANIMCI ERKEK olan mutlu adlediliyor. O kadar çok komiğime gidiyor ki... Tabi ki istinalar vardır ve bunları başaran çiftleri tebrik ederim...

12 Ekim 2018 23:47

yeniyim38
Kapalı

valla insanlar doğar büyür çoğalır ve ölürler bu tabii bir ihtiyaçtır ama kişi en başta kendi annesinin babasının ya da çevredekilerin evliliklerini bakarak karar veriyor evlenip evlenmemeye ben şahsen 25 yaşına geldim ama gel gör ki 15 yaşından beri merak içindeyim evlilik nasıl bişey diye öyle karşına doğru insanın çıkması ile de alakalı değil nasipse olur bu işler hadi karşına doğru kişi çıktı ama sen farkında değilsin ya da zamanın yok sırası değil nolcak evlenemiyeceksin ben o yüzden evde kaldım yok okul oku yok sınavlara hazırlan geldik 25 elde ne diploma var ne iş var ne de eş

02 Kasım 2018 21:26

1789__ÖKK
Müsteşar Yardımcısı

Eeeee benim de hiç evlenesim gelmiyor neden ola :)) Şu evlenesi gelmeyenler toplaşın bir sarılalım ;

05 Kasım 2018 10:49

LORD_55100
Şef

:):)

06 Kasım 2018 20:32

gurbaaprenses
Aday Memur

+

09 Kasım 2018 09:39

ostresund42
Yasaklı
Yas 32 evlenip ayrildim, ihanete ugradim, ancak her iliski mutsuzluk getirecek diye birsey yok, hayata pozitif bakalim, evlenmek hem toplumumuzun hem de dinimizin geregi.
11 Mart 2019 01:12

ozlebingo
Kendimi gördüm bu başlıkta ahahahahha
16 Nisan 2019 23:19

1789__ÖKK
Müsteşar Yardımcısı

Genel bir sorun haline geldi aslında bizim için sorun değil de ne hikmetse etrafımızdakiler?

Toplam 142 mesaj

ANKET
Merkez Bankasının faizleri 2 puan indirmesini nasıl buldunuz?