Editörler : Lanet
13 Haziran 2020 23:02

Aglayan Kalem
Şef
Bugün çeyiz olarak aldığım ne varsa hane halkının kullanımına çıkardım. Çeyiz alma olayının ne kadar saçma sapan bir şey olduğunu düşündüm. Zamanı meçhul bir müessese için hazırlık yapmak pek akıl karı değil. Ve yine şöyle düşündüm Evlilik başkaları için kolay benim için zor. Ne dua etmeniz fayda ediyor, ne istemeniz ne de beklemeniz. Tek tesellim %1 ihtimal olsa bile bir gün evlenip eş ve anne olabilirim diye hissetmek.
30 Haziran 2020 23:50

Bilemiyorumm
Kapalı
Biriyle tanıştım 56 yaşında , kadın . Hiç evlenmemiş . Bazen kahveye gidiyorum sohbet etmek amaçlı . İnsanların neden evlenmeleri gerektiğini ciddi manada anladım. Demek ki illa canlı görmek lazımmış . Bir ordu tek tek konuşsa bu kadar ikna olmazdım .
04 Temmuz 2020 13:39

Aglayan Kalem
Şef
Ruhum diğer yarısına kavuşamadan ruhlar alemine uçak , evet tam olarak içimdeki his bu şekilde.
09 Temmuz 2020 23:28

Papatyaçicekk
Aday Memur

Evlilik sadece kişi ile değil aile ile de yapılır. Yarı yarıya... kendisi iyi ise bakarım sonra ailesine de bakarım. Eğer ailesi de iyi ise ve amacı çocuğunun mutluluğu ise ona ve kendime bir şans veririm. Ama ana kuzusu erkeklerden Allah korusun. Anasının dediği olmadı diye annesinin bir günlük doldurması sonucu terk edilmiştim. Konu ise ailenin evlenmek üzere olan oğlu üzerine kendileri için çeyrek milyon borç yüklemek istemeleri idi. Kabul etmediğim için terk edildim. Böyle olunca ben de düşünemiyorum evlilik.

11 Temmuz 2020 17:39

nick kalmamış ki
Kapalı

Evlilik zor iş

11 Temmuz 2020 18:13

Aglayan Kalem
Şef
Neden zor oluyor bende anlayamıyorum. Üç ay içinde tanışıp evlenen tanıdıklar var. Kriterleri mi yüksek tutuyoruz ya da adam gibi adam yok artık o yüzden olmuyor. Gönül huzursuz olunca ısınmasıda zor oluyor.Hayırlısı Rabbimden
20 Temmuz 2020 09:23

gÜsSeElL
Yasaklı

İnsanın hevesi kaçıyor yıllar geçtikçe, sanmak istemediğim için kimseye anlam yüklemeyeli yıllar oldu, onların bana yükledikleri anlamları görmek bilmek istemiyorum, o kadar incitici şekilde seviyorlar ki insanı sırf birini unutmak ya da onun canını yakmak için bile insan harcayanlar varken kimseye nokta kadar ilgi duyamıyorum.

20 Temmuz 2020 11:36

LORD_55100
Şef

nasipsiziziz. olmuyor işte birtürlü olmuyor

20 Temmuz 2020 13:51

Ladyy akrep
Yasaklı

günümüz örneklerinin ruhumuzda karakışı yaşatması sonucu evliliğe buz kesilmek :)

20 Temmuz 2020 14:53

gÜsSeElL
Yasaklı

nerde o buzlara şiir yazan kibar adamlar dimi:))

20 Temmuz 2020 14:53

Ladyy akrep
Yasaklı

ren geyiklerine binip gittiler :)

20 Temmuz 2020 14:57

gÜsSeElL
Yasaklı

Ahahaha geyiklere mi evlileri mi kanıp gittiler bilemedim :))

20 Temmuz 2020 15:03

Ladyy akrep
Yasaklı

hahahahahah o rası muaamma dareel olanı gittiler :P

20 Temmuz 2020 15:05

gÜsSeElL
Yasaklı

gitmeyenler de zaten hayrat gibi herkese gel gel yapıyorlar mübarek mevlana :))

20 Temmuz 2020 15:06

Ladyy akrep
Yasaklı

umut tutundukları tel dal ya olmazsa çakılırlar boşluğa:)

01 Ağustos 2020 15:36

Srp92
Aday Memur
yaş ilerledikce kriterler artiyor ve yasitlarimizin evlenmesi cocuga karismasi ister istemez eksiklik yaratiyor kafa dengini bulmak da zor güven problemi de var cevre baskısıyla geçen seneler mutsuz ediyor kariyer dedik is dedik gercekten mutlulugu arayanlardanım en cok da dinimize göre haramdan uzak kalabilmek icin aile kurmayı hedef edinmeli insan yoksa bertaraf olup gidersin Allah uzun omur verirse yaslandiginda kimse yalnız kalmak istemez diye dusunuyorum ki kucucuk bi hastalikda insan hemen annesini ariyor Allah kimseyi yalnız bırakmasın
01 Ağustos 2020 20:38

JAN20131415
Kapalı

Evlilikte karşılıklı anlayış en önemliside bu anlayış olduktan sonra her şey oluyor.

01 Ağustos 2020 23:52

Sefas2f2
Şef
aynı ben kimse anlamıyor anlatmaya çalışırken bile o kişinin gözünde sorunlu hale geliyorsun kimse ile normal bir sohbet olmuyor er yada geç konu hep aynı yere geliyor hep aynı soru bazen 3 5 dk arayla bile soruluyor artık insanlardan uzak duruyorum kalabalık ve tanıdık yerlerden sohbet ortamlarından akraba ziyaretlerinden kaçınıyorum bir takım formuller oluşturdum bu sorunun sorulması ihtimali olan her yerden uzak duruyorum ani durumlar oluyor bazen bir anı'mda şöyle: geçen gün araçla giderken yolda yılardır görmedigim tanıdık amca gördüm durdum aracı bozulmuş tamir ettim arızanın nerden kaynaklandığını ve bir daha olursa ne yapması gerektigini söylerken de aynen şu ifadeyle :amca dedim bir daha olursa şu kabloyu kontrol edeceksin yerinden çıkmışsa şu şekilde takacaksın dedim. adam yüzüme hiç bir şey söylemeden 10 12 sn baktı ve dedi ki :>bir şey sorabilirmiyim. :>bende sor dedim araçla ilgilidir sallarım bir şeyler 8 10 sn daha durdu ve dedi ki:> sen neden evlenmiyorsun :> amca dedim sorunuza cevap vereceğim lakin birde ben sorayım 1 2 saattir bekliyorsun yolda kalmışsın tamirci olmadığım halde aracını yaptım arıza nedeni de bu kablo benim evlilikle nasıl bir bağlantı kurdun kablo bile akla benim evliligi mi getiriyor
06 Ağustos 2020 12:51

ozlemo26
Aday Memur

Merak ettim :) acaba iki yıl önce bu başlığı açanlar ve ilk konusanlar şuan evli mi :)

07 Ağustos 2020 23:27

Aglayan Kalem
Şef
Yaş ilerledikçe evlenme istediği kaybolmuyor aslında yaşıtlarımız evli, mutlu, çocuklu oldukları için evlenecek kimse kalmamış oluyor. Hal böyle olunca evlenme istediği kalmadı şeklinde bir avuntuya sığınıyoruz.
Toplam 142 mesaj

ANKET
Merkez Bankasının faizleri 2 puan indirmesini nasıl buldunuz?