Editörler :
31 Ekim 2017 14:42   


Kapalı
Savunma sanayii işe alım süreci

Herkese selamlar, savunma sanayii firmalarında çalışıp(tai,aselsan,roketsan vs.) süreç hakkında bilgi verebilecek kimse var mıdır? Mülakatlar ve referans aşaması bittikten ve olumlu sonuçlandıktan sonra teklif aşaması süresi ve işe başlangıç için ortalama süre hakkında bilgi verebilirseniz çok işime yarar, şimdiden teşekkür ederim.

31 Ekim 2017 15:10

EgeSerkutay
Yasaklı

Bizim bir delikanlımız, ODTÜ Makina'yı bitirir bitirmez ASELSAN'a girmişti. Mezun olmasına yakın, ASELSAN'a müracaat etmişti. Tam o sırada da, Temmuz ayında ODTÜ Makina'da YÜKSEK LİSANS sınavlarını kazanmıştı.. ASELSAN güvenlik soruşturmasını tamamlayınca, onu hemen işe aldı..

ASELSAN, onun yüksek lisans yapmasına yardım etti. Öğrencilere servis aracı bile tahsis etmişti.

ASELSAN' da hem çalıştı ve hem de 3 sene boyunca ODTÜ' de yüksek lisans yaptı.

Haftada 2 gün ODTÜ' ye gidiyordu, üç gün de ASELSAN' da çalışıyordu. Ücreti, 1/3 oranında kesiliyordu ama biz buna çoktan razı olmuştuk. Hem iş, hem yüksek lisans bir arada yürüdü.

Hafta sonlarında da Almanca kurslara gidiyordu.

ASELSAN, onu hem AB ülkelerindeki ve hem de NASA' daki kurslara ve seminerlere 8-10 defa göndererek, hem yabancı dilini geliştirmiş ve hem de bilgi ve görgüsünü arttırmıştı.

Aselsan' da çalışırken FİZİK dalında ülkemiz için çok faydalı bir buluş yaptı. Bu buluşunu ODTÜ ve TÜBİTAK da onayladı... O buluş, SAVUNMA SANAYİİ dalında halen iş görüyor..

Ancak, Aselsan' a gelip giderken bir şeylerden şüphelenince ve birileri tarafından takip edildiğini anlayınca, birdenbire işinden ürktü.

Ayrılmadan önce, KOÇ HOLDİNG' in açtığı dört aşamalı YÖNETİCİ ADAYLIĞI sınavları kazanarak KOÇ Holding' in yolunu tuttu.

KOÇ'un seçtiği 3 kişiden biriydi. KOÇ'ta 32 yaşında AR-GE Müdürü oldu. Koç holding, onu Avrupa ve Amerika'da çeşitli kurslara da yolladı. Belki 15-20 defa yurtdışına gidip geldi. Kurslara katıldı.

İngilizce, Almanca ve İtalyancası var. Üç yabancı dil sahibidir. KOÇ Holding'te Üretim Müdürü iken de, KİMYA dalında bir buluş daha yaptı.. Bu buluşu da halen uygulanıyor.

ODTÜ (5 + 3 sene), ASELSAN (5 sene) ve KOÇ Holding'e (10 sene) çok minnettarız..

31 Ekim 2017 15:22

EgeSerkutay
Yasaklı

ASELSAN işe alımı gerçekleştirmeden önce, çok sıkı biçimde güvenlik soruşturması yapıyor. Çok ince eleyip sık dokuyor.. Bu, bazen 3-4 ay kadar da sürüyor. Orada çalışmak, çok kritik olduğundan bu soruşturma bazen altı ayı dahi bulabiliyor.

31 Ekim 2017 16:25

Kuddusi Bal
Yasaklı

ASELSAN' da çalışanlar korunmalıdır. Ankara casusların fink attığı bir yer.. Bir de PKK, DEAŞ, IŞİD ile FETÖ belaları var.

Toplam 3 mesaj
 
ANKET
Hükümetin, Memur Sen'e önerdiği memur maaş zam oranını nasıl buldunuz? (2020 yılı için %3,5+%3 ile enflasyon farkı)