Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Kasım 2017 14:54

Veli ve yapılması gereken

Arkadaşlar kısaca şöyle bahsedeceğim.. Sınıfımda türk kürt arap öğrencilerim var,ilk ders günümüzden bu yana yaklaşık iki aydır çocuklar ile Türkçe konuşma, nezaket sözcüklerini kullanma, kelimelerin doğru telaffuzu konusunda cok iyi ilerleme gösterdik.. Bugün bir velim sınıfta çocuğuna Kürtçe mi Arapça mı bilemiyorum bu dille birseyler soylemis, diger veli de arkadaşım sınıfta türkçe konuşalım gibisinden uyarmış, ben çocuklarin çalışma sayfalarını kontrol ediyordum ki yüksek sesle tepemin tasını attirma vs diyor veli... Daha ne oluyor demeden veli çıktı gitti(normalde sabahları selam bile vermez) diğer velide hocam kötü bir şey söylemedim incitmedim kırmadım vs diye kendini savundu.. Saat 2 de çocukları almaya geldiler bu bağıran velim konuşmadan çıktı geri çağırdık, abla yaptığın yanlış benimle niye konuşmuyorsun vs diyecekken basladi bana da bağırmaya, sesini yukseltme diyorum bagirarak ben bagiririm ben yukseltirim vs diyor.. Çık sınıfimdan dedim, gidiyorum zaten vs vs dedi çıkarken uygunsuz kelimeler kullandı, pislik o.. Vs gibi.. Simdi ben bu veli yi nereye şikayet edeceğim.. Hani onlar zırt bırt olur olmaz seylere biz öğretmenleri şikayet ediyorlar ya, biz ne yapacagiz, iki velim bu olaya şahit oldu, soylenen uygunsuz kelimelere, bagirmasina, hakaretine.. Deneyimli hocalarim ne yapalım her lafi yiyip altinda mi kalalim, bir de performans değerlendirme getirdiler sanki velinin dört dörtlük gibi...

turs
Aday Memur
05 Kasım 2017 18:10

Olay tam olarak anlattığınız gibiyse tutanak tutup idareye teslim etmenizi ve gereğinin yapılmasını arz etmenizi öneririm. Hiçbir şey yapılamasa bile resmi bir kayıt bulunması bu olaya bağlı olacak yaşanabilecek potansiyel problemlerde yardımcı olur.

Cris86
Memur
05 Kasım 2017 22:14

Olayın üzerinden bir hafta geçti nasıl bir tutanak tutacağız, tam olarak ne yazacagiz bilemiyorum, herseyiyle anlattım olayı, simdi pişmanım demis ama iş işten geçti yani,... Yardımcı olursanız sevinirim, yaptığı terbiyesizlik yanına kalmamalı diye düşünüyorum,..

turs, 6 yıl önce

Olay tam olarak anlattığınız gibiyse tutanak tutup idareye teslim etmenizi ve gereğinin yapılmasını arz etmenizi öneririm. Hiçbir şey yapılamasa bile resmi bir kayıt bulunması bu olaya bağlı olacak yaşanabilecek potansiyel problemlerde yardımcı olur.

turs
Aday Memur
05 Kasım 2017 22:21

Tutanak, olayı aynen burada anlattığınız gibi anlatacağınız ve idareye bilgilerinize sunar gereğinin yapılmasını arz ederim diye bitireceğiniz bir dilekçedir hocam. Birkaç örneğini okursanız rahatlıkla nasıl yazacağınızı çözersiniz. Bir hafta geçmişse, veli özür de dilemişse idare tavrınızı desteklemeyecek, "uzatıyor" muamelesi yapacaktır. Bu olayı belki de böyle kapatmalısınız ancak devamında yaşayacağınız en ufak olayda tutanağınızı tutun. Kendinizi asla yalnız hissetmeyin bu tipler öfke kontrolleri olmadığından öfke nöbeti geçirirken aslan kesilir ama iş resmiyete bindiğinde bin bir özür dilerler. Tavrınızı koyun, devamında asla affetmeyeceğinizi belirtin

Cris86, 6 yıl önce

Olayın üzerinden bir hafta geçti nasıl bir tutanak tutacağız, tam olarak ne yazacagiz bilemiyorum, herseyiyle anlattım olayı, simdi pişmanım demis ama iş işten geçti yani,... Yardımcı olursanız sevinirim, yaptığı terbiyesizlik yanına kalmamalı diye düşünüyorum,..

lodos04075
Şube Müdürü
05 Kasım 2017 22:38

Hocam sayfanın başına TUTANAKTIR yazın

daha sonra

....................okulu müdürlüğüne

olayı anlatın.

sizin ve velilerden imza alın idareye verin

RaSKaH
Daire Başkanı
06 Kasım 2017 07:17

Böyle gereksizlikler maalesef her yerde mevcut. Yalnız tutanak olayına 1 açıklık getirmek istedim. Tutanak olayın hangi tarihte, saat kaçta, nerede ve ne şekilde gerçekleştiğini bildiren metindir. O yüzden üst makama yazar gibi (dilekçe) yazamazsınız. Örnek

TUTANAKTIR

Şu tarih şu saatte şu yerde x kişisi gelmiş bunları şunları söylemiş. Ben de şunları söyledim...(Olay olduğu gibi anlatılır.)

(Olay bittikten sonra) İş bu tutanak şu tarihte şu saatte tarafımızdan tanzim edilmiş olup imza ile kayıt altına alınmıştır. (şeklinde bitirirsiniz)

Tutanakta tek imza olmaz. O yüzden bahsi geçen velilerinize de imza ettiriniz. Daha sonra okul idaresine dilekçe ile başvurup ekli tutanak doğrultusunda gerekli işlemlerin yapılmasını istersiniz. Dilekçenize sayı numarası almayı unutmayınız.

Cris86
Memur
06 Kasım 2017 14:05

Hepinize çok teşekkür ederim, böyle şeylerin yaşanmasını hiç istemem sevmem ama dediğiniz gibi aslan kesiliyorlar, bundan sonra olaki benzer bir durum oldu tutanak tutacağım kesinlikle.. Cok teşekkür ederim sizlere..

RaSKaH, 6 yıl önce

Böyle gereksizlikler maalesef her yerde mevcut. Yalnız tutanak olayına 1 açıklık getirmek istedim. Tutanak olayın hangi tarihte, saat kaçta, nerede ve ne şekilde gerçekleştiğini bildiren metindir. O yüzden üst makama yazar gibi (dilekçe) yazamazsınız. Örnek

TUTANAKTIR

Şu tarih şu saatte şu yerde x kişisi gelmiş bunları şunları söylemiş. Ben de şunları söyledim...(Olay olduğu gibi anlatılır.)

(Olay bittikten sonra) İş bu tutanak şu tarihte şu saatte tarafımızdan tanzim edilmiş olup imza ile kayıt altına alınmıştır. (şeklinde bitirirsiniz)

Tutanakta tek imza olmaz. O yüzden bahsi geçen velilerinize de imza ettiriniz. Daha sonra okul idaresine dilekçe ile başvurup ekli tutanak doğrultusunda gerekli işlemlerin yapılmasını istersiniz. Dilekçenize sayı numarası almayı unutmayınız.

goksu_gzl
Daire Başkanı
06 Kasım 2017 19:02

Git adliyeye direk savcılığa şikayet dilekçesi ver davacı ol.

fiberoptika
Genel Müdür
03 Aralık 2017 16:37

Hakaret suçları bildiğim kadarıyla 6 ay içinde bildirime tabi.

Okula şikayet et diyen arkadaş ne umuyor bilmiyorum, en fazla müdürünüz şu bu konuşur , veli gelir özür diler.

Bu konu kesinlikle hakaret suçu içeriyor , gidiniz cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulununuz. Şayet tahdit te varsa bunları da ekleyiniz, hatta can güvenliğinizden endişe ettiğinizi vs. işte ne gerekiyorsa bildiriniz.Mümkünse bir avukatla(sendika avukatı da olabilri) görüşerek ama mutlaka bildiriniz. Bu yalnızca bu olay için değil, ileride yaşayacağınız sizin ve meslektaşlarınızın benzer sorunlar içinde bence şart.

Çözüm okul ya da Bakanlık değil, Savcılık.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi