Editörler : supporters.
10 Kasım 2017 20:13

Bddk uzmanlık yabancı dil yok sizce şanzs var mı

Çok kararsız kaldım yardım edecek var mı, aöf kamu mezunuyum yabancı dil yok boşuna masraf etmek istemiyorum ,yoksa denemelimiyim kararsız kaldım

mazlumaday
Aday Memur
10 Kasım 2017 20:22

Yerli dil var mı ?

JBSay
Şef
10 Kasım 2017 20:39

başlığı okuyunca hak vermemek elde değil :)

mazlumaday, 6 yıl önce

Yerli dil var mı ?

murathanmeric
Aday Memur
10 Kasım 2017 20:51

Böyle ukala olanlar boşuna cevap vermesinler. Sanki hepsi TDK'nın uzmanları artistler.

Hocam ingilizce yoksa boşuna uğraşma derim çünkü kolay olmuyor BDDK metinleri. Farklı sınavlara odaklanman daha iyi olur senin için vakit kaybetme boşuna.

impressiveunit
Aday Memur
11 Kasım 2017 14:22

Size katılıyorum, geçen sene yardımcı oluruz demişler (ben duymadım) ama İngilizce'de 10 alamayanlar vardı çokça. Ancak yabancı dili az olan diğer dersleri halletmişse bu sürede çeviri yaparsa geçer, zor değil yine de az bilene. Sadece biraz YDS çeviri kısmı ve bankacılık-finans kelimeleri yeterli. Ben bilemem kelime falan ki önereyim zaten yabancı dildi kitaplarım.

murathanmeric, 6 yıl önce

Böyle ukala olanlar boşuna cevap vermesinler. Sanki hepsi TDK'nın uzmanları artistler.

Hocam ingilizce yoksa boşuna uğraşma derim çünkü kolay olmuyor BDDK metinleri. Farklı sınavlara odaklanman daha iyi olur senin için vakit kaybetme boşuna.

zslk
Aday Memur
12 Kasım 2017 16:05

Sınav test mi oluyor yazılı mı oluyor bilgisi olan var mı acaba?

impressiveunit
Aday Memur
12 Kasım 2017 21:29

klasik, İngilizce dahil

gonca84
Şube Müdürü
13 Kasım 2017 14:12

Bence dene şansını. Başvuranların yarıdan çoğunda yabancı dil düzeyinin zayıf olduğunu zaten göreceksin sınava girdikten sonra.

impressiveunit
Aday Memur
13 Kasım 2017 15:00

Hocam çeviri cümleleri zor değil de kalır. Geçen sene azıcık kişi geçti. Boşu boşuna hak yer. Yapın YDS çevirisi Remzi Hoca var mesela, Uygulama var Akın Dil reading words pro ekonomi parçaları var. Yapabilir misiniz? Size 60 verir misiniz?

gonca84, 6 yıl önce

Bence dene şansını. Başvuranların yarıdan çoğunda yabancı dil düzeyinin zayıf olduğunu zaten göreceksin sınava girdikten sonra.

MrMojoRisin
Aday Memur
13 Kasım 2017 15:23

İngilizce bilmeyenler başvurduğu için alacak adam alamıyorlar muhtemelen doğru düzgün. Bilmiyorsanız hiç yer işgal edip sınava girmeyin, bilen insanların haklarını yemeyin.

O tarz çevirileri yapabilmek için en az YDS 70 civarı gerekir.

zeynep35292
Aday Memur
13 Kasım 2017 17:24

Boş konuşma ya benim yds 30 gecen bddk sınavında 40 aldım basit bir format, yds den 50 falan alan yapabilir bence hoş seni dinleyen olmaz biliyorum da neyse

MrMojoRisin, 6 yıl önce

İngilizce bilmeyenler başvurduğu için alacak adam alamıyorlar muhtemelen doğru düzgün. Bilmiyorsanız hiç yer işgal edip sınava girmeyin, bilen insanların haklarını yemeyin.

O tarz çevirileri yapabilmek için en az YDS 70 civarı gerekir.

MrMojoRisin
Aday Memur
13 Kasım 2017 22:41

Müthiş puan almışsın, tbr.

zeynep35292, 6 yıl önce

Boş konuşma ya benim yds 30 gecen bddk sınavında 40 aldım basit bir format, yds den 50 falan alan yapabilir bence hoş seni dinleyen olmaz biliyorum da neyse

yazmühemresaygin
Aday Memur
05 Nisan 2020 17:44

Arkadaşlar bddk yı kazanan bir arkadasımız var mı acaba ? Genel olarak bddk hakkında ve bilişim uzman yardımcılıgı hakkında bilgi verebilecek ?

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi