Editörler :
11 Kasım 2017 10:44   

Apartmanda selamun aleykum diyen suriyeli

Asansöre bindim ekmek almaya çıktım. 2. katta suriyeliler kalıyormuş asansöre bindi selamun aleykum diyor. hiç yüz vermedim. ulan islam alemi bin parçaya bölünmüş her gün kan gözyaşı varken neyin selamun aleykumu. senin o topraklarda şehit olman gerekirken neyin selamun aleykumu bana bunu açıklayabilirler mi neyin selamun aleykumu? Her gün ortadoğuda israilin şerefsiz planları işlerken neyin selamun aleykumu? daha bugün suudiler israiller lübnan a operasyon kararı alırken neyin selamun aleykumu? ulan bin bir parçaya böldüler islam alemini neyin selamun aleykumu? şiilerle sunnileri birbirlerine düşman etmişler neyin selamun aleykumu? Kardeşim suriyeliler araplar benden uzak Allah a yakın olsunlar. ben Türk üm. deseler ki bana suriyelilerle cennette kalan cehenneme at beni Allah ım derim hiç süpheniz olmasın. islamdan nefret eder hale getirdiler insanları. camilere giremez olduk insanların pis kokusundan. camilere giremez olduk konuşulan siyasetten. küçükken camiye giderken hatırlıyorum ter temiz elbiselerle giderdim. islam bizim küçüklüğümüzde yaşadığımız bir inmiş. insanın yaşı ilerleyince çocukluğumuzdaki islamın özlemini duyar oluyoruz.

Son olarak hiç bir grubun sözcüsü değilim. kendi öz irademle yazıyorum. Herkese de tavsiyem vicdanı hür bireyler olmanızdır. ruhunuzu kimseye esir etmeyin. Ruh ancak Allah a teslim olur.

11 Kasım 2017 10:54

engineer0
Genel Müdür

sen ortadoğunun en güzel topraklarını bırakıp türkiye ye gelmişsin vatanın işgal altındayken neyin selamun aleykumu?

11 Kasım 2017 11:21

engineer0
Genel Müdür

bu suriyelileri bu topraklara getirenlere soruyorum apartmanınızda kaç tane suriyeli var?

11 Kasım 2017 11:40

engineer0
Genel Müdür

Allah korusun yarın Türkiye de savaş çıksa bu suriyeliler nereye kaçacaklar acaba çok merak ediyorum. benim kaçmak için bi şansım yok. ama bu insanlar bu ülkeyi de satar defolur giderler.yerli olmak doğduğun toprakların adamı olmak başka birşey. göçmen olmak gezgin olmak da rezil bişey. bu rezilliği çok şükür yaşamıyorum. öle bi rezilliğe düşme durumu olursa da hiç kuşkum yok ki 80 milyon kanını son damlasına kadar verir. Biz şerefli ve onurlu yüce bi milletiz. bizim ekonomimizin iyi olmasına ihtiyacımız yok. biz yine kuru ekmek yer geçimimizi sağlarız. 2001 de ne krizler geçirdik yıkıldık mı hayır kimse canına kıydı intahar etti mi hayır. niye herkesde iman vardı din vardı kuran vardı. cami cemaati vardı. darmadağın olmuş bir islam alemi var ortada. halen selamun aleykum. ben islamla alakalı bişey duymak istemiyorum. kendi ibadetimi kendim yapıyorum. Allah a ihtiyacım olduğunda ona sığınıyorum. kimsenin din bilgisine ihtiyacım yoktur. kimsenin şeyhliğine de ihtiyacım yoktur.

11 Kasım 2017 12:50

memoserif
Şef

Anladık da bu sayfada neden yazıyorsun bu konuyu git ekşi sözlükte yaz bunları.

11 Kasım 2017 13:06

engineer0
Genel Müdür

memoserif, 2 yıl önce - Alıntıya git

noldu rahatsız mı oldun? ülkende çok mu iyi şartlarda yaşıyorsun? bir elin balda bi elin yağda mı?

11 Kasım 2017 13:16

engineer0
Genel Müdür

bana müslümanım diye sırdaşan selam veren suriyelilere sesleniyorum eğer bu şekilde devam eder Türk milletine sırdaşmaya yalaşmaya devam ederseniz en sonunda ben müslüman değilim neden selam veriyorsun diyeceğim. yeter artık. sizle dost olmak zorunda değilim. Suriye de 3 yaşındaki çocuk kanlar içinde tepesinden bomba yerken gelmiş rahat rahat bu ülkede yaşayamazsın.

11 Kasım 2017 13:54

memoserif
Şef

memoserif, 2 yıl önce - Alıntıya git

Hayır rahatsız olmadım. Sadece bu sayfanın (mühendislik mezunları) bu konularla ilgili olmadığını hatırlattım. Bir elimin nerede olduğu da seni ilgilendirmez.

12 Kasım 2017 00:10

engineer0
Genel Müdür
12 Kasım 2017 01:21

s3s4s5
Daire Başkanı

Sus len ... Dünya lideri Reisimz var o ne dirse o olur.O getrdı bildgı bır sey vardr.Reizzz olum adam .En kotu kandrlmış olabilir belki farkına varr ama adsm adam uzun adam.Akp vekillerm abdestlı nıyazlı hepsi maşllh.oy yuzde 50 51 degıl yuzde 99,9 çıkacak turk mılletı zeki maşllh.atanamazsaktta 87 alıp otururuz biz.dunya ulkesıyız 3 .sıradayz kıskanıyolar bızı.avrupa bırllıgı veto ettık aslanm alem buysa kral turkeyyyyyyyy

12 Kasım 2017 08:19

Portofinom
Şef

"Benden uzak, Allah'a yakın olmak" nasıl bir lafsa artık..

12 Kasım 2017 08:44

Leo17
Aday Memur

Tebrik ederim .Gerçekten tam da mühendislik formuna uygun mühendislerin sorunlarına atamalarına sözkonusu olan akıl ürünü bir başlık olmuş.

12 Kasım 2017 20:01

engineer0
Genel Müdür

Türk askeri el babda canını verdi Türk askeri idlib de operasyon yaparken Türk askeri PKK ile her gün boğuşurken kerkükde türkmenler topraklarını korumak için canla başla mücadele ederken bunlar ülkeme gelmiş selamun aleyküm. hadi ordan...

bunlar hayatın bedava vatan toprağının bedava olduğunu sanıyorlar. gelmişsin türkiye ye vatanını terk etmişsişn savaş varken orada. orada parasızlıktan kaçamayıp bombaların altında kalanların suçu ne? suçu parasız olması mı? getirdiğiniz suriyeliler lütfen benden uzak durun. ben sizi hiç bir zaman kendimden görmem göremem...

amacım gerginlik çıkarmak değil. Amacım bana bulaşmasınlar gitsin başkalarına yalaşsınlar

NOKTA!

Toplam 12 mesaj

ANKET
Hükümetin, Memur Sen'e önerdiği memur maaş zam oranını nasıl buldunuz? (2020 yılı için %3,5+%3 ile enflasyon farkı)