Editörler :
12 Kasım 2017 18:27   

Cidden merak ediyorum özel sektörde çalışan bir inşaat mühendisinin düzenli bir hayatı olamaz mı

Merhaba arkadaşlar. Ben inşaat mühendisi adayı bir gencim. Cidden merak ediyorum özel sektörde düzenli ve sürekli bir işim olamaz mı?

Hep bir şantiye bitince işsiz kalıp yeni bir şantiye mi arayacağım?

12 Kasım 2017 22:35

Leo17
Aday Memur

İyi ve bütçeli firmada başladıysan ve gerçekten başarılı işi bilen bir mühendis olursan her zaman bir işin olur .Aranılan adam olursun .Yalnız özel hayat konusunda durum vahim .Sonuçta özel sektör bu .Kanının son damlasına kadar emer .Deyim yerindeyse 'eşek gibi 'çalışırsın . Şantiyeci adamın gecesi gündüzüne karışırı. Aile hayatı ,Sosyal hayat yok denecek kadar az olur ya da hiç olmaz .Aslında meslek ve şantiyecilik güzel.Bunu kötü ve itici yapan Türk Mantığı kafası.İş verenlerin %95 inin zihniyeti bozuk . Senin gençliğini enerjini zamanını sonuna kadar sömürür.Bu yüzden son 5-10 yılda mühendislerde bir devlete geçme furyası patladı.İşte bu tamamen özel sektörün şartlarının çok ağır olmasından kaynaklanıyor..

12 Kasım 2017 23:01

EgeSerkutay
Yasaklı

Kurumsallaşmış dev şirketlere veya yurtdışında büyük şirketlere girenler haftada 5 gün çalışıyorlar. Sabah saat 08,00, akşam saat 18,00 arasında.. Bizim gençler, yurtiçinde ve yurtdışında hep bu düzende 20 senedir çalıştılar, hala da çalışıyorlar.

Toplam 2 mesaj

ANKET
Sizce, memur zammının, Hakem Kuruluna kalması iyi mi oldu?