Editörler : Cüneyt Barışoglu
12 Kasım 2017 23:33   

İkinci kez boşanmada tayin nasıl oluyor ?

11.ay önce eski eşimle tekrardan evlendim ve eş durumu tayini ile yanına gittim . İlk ayrılmamızda ailemin yanına gitmiştim şimdi ki boşanmamızda ailemin yanına geri gidebilir miyim ?

13 Kasım 2017 13:21

yasinnuri
Şube Müdürü

Gidersiniz.

13 Kasım 2017 13:23

yasinnuri
Şube Müdürü

Gidersiniz.

yasinnuri, 1 hafta önce - Alıntıya git

Şöyle ki. Bu sefer eş durumu ile çalıştığınız yere gittiğiniz için ve eş durumu mazeretiniz sona erdiği için eski görev yerinize (yani ailenizin yanına) gidebilirsiniz.

13 Kasım 2017 17:10

Bussraa470
Aday Memur

Bnde eş durumu ile tayin istemiştim fakat 1 sene geçtikten sonra boşandm ailemin yanına tayin istedim beklemedeyim hala tayinim sizce olurmu? 5 sene dolması gerekiyormu aile yanına olması için?

13 Kasım 2017 17:23

yasinnuri
Şube Müdürü

Bnde eş durumu ile tayin istemiştim fakat 1 sene geçtikten sonra boşandm ailemin yanına tayin istedim beklemedeyim hala tayinim sizce olurmu? 5 sene dolması gerekiyormu aile yanına olması için?

Bussraa470, 1 hafta önce - Alıntıya git

Aile yanına tayin bulunduğu yerde evlenmiş olanlar için. Eş durumuyla tayin olup boşananlar eğer eş durumuyla gitti ilde 5 seneyi doldurmulsa o ilde kalır. 5 seneyi doldurmamışsa; bulunduğu il eski görev yaptığı ile göre alt bölgeyle gene o ilde kalabilir. Değilse eski görev yaptığı ile göre alt bölge tayini isteyebilir yada eski görev yerine döner.

13 Kasım 2017 17:25

yasinnuri
Şube Müdürü

Sizin durumunuz için aile yanına tayinde eş durumu şerhinin kalkmış olması yani 5 seneyi doldurmuş olmanız gerekmekte

13 Kasım 2017 17:43

Bussraa470
Aday Memur

Ankarayı aradım olumlu olmuş dediler fakat emin olamıyorum zimmete daha düşmediği içinnull

13 Kasım 2017 17:48

yasinnuri
Şube Müdürü

Ankarayı aradım olumlu olmuş dediler fakat emin olamıyorum zimmete daha düşmediği içinnull

Eş durumuyla atanıp mazereti 5 sene dolmadan sona erenlerle ilgi hüküm açık. Nasıl olur dediler bilemiyorum.

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?