Editörler : Cüneyt Barışoglu
13 Kasım 2017 12:53   

2017 Eylül dönemi kurumlar arası atama ayrılış

Arkadaşlar Eylül dönemi kurumlar arası atama ile tayinim çıktı. Başhekim doktor ihtiyacı olduğunu beni 2 ay tutacağını söyledi. Geçen hafta mecburi hizmet atamaları sonuçlandı ve bizim acile 10 doktor geldi. Atama ilan metnine baktığımda şöyle bir ibare var: "İstihdam Planlama Komisyonu?nun 24.07.2017 tarihinde yapılan toplantısında 2017 Yılı Eylül Dönemi İsteğe Bağlı Bakanlık ve Bağlı Kuruluşlar Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası hakkında alınan karar gereği; bu kurada yerleşip ataması yapılan uzman tabip, uzman (TUTG) ve tabiplerin halen görev yaptıkları birimden ayrılmaları halinde Personel Dağılım Cetveline göre doluluk oranının unvan ve branşında %60?ın altına düşmesi durumunda ayrılışları yerlerine atanacak personelin göreve başlamasından sonra yapılacaktır. Aynı birimden ayrılacak personel sayısının birden fazla olması halinde ayrılışlar en yüksek hizmet puanına sahip personelden başlanarak sırayla yapılacaktır."

Bu durumda ayrılış yapabilir miyim yoksa yine de 2 ay beklemek zorunda mıyım?

13 Kasım 2017 13:07

rad.tek.38
Aday Memur

en sağlıklı bilgiyi çalıştığınız hastanenin atama birimine sorun yada ankarayı arayıp kesin bilgi alın.benimde benzer birşey olmuştu.eş durumuyla eşimin yanına gelebilmek için (bizde grup farkı olduğu için eşim benim bulunduğum 4 d grubuna gelebiliyor ben onun yanına 2 a grubuna gidemiyorum)1. bölge b grubunda izmiri yazmıştım bana olabileceğini söylemişlerdi.fakat 1 b den 2 a ya geçemezsin dediler tayinim çıkmıştı ama oyuzden izmire gidemedim.ve 1 yıl ceza yedim.sonra yanlış bişey yapmayın çok şeye maal olabiliyor.sonuçta 10 kişi daha atanmış sizin tayininiz olur bence ama iyi araştırın öyle kalkışın

13 Kasım 2017 13:57

gsad1905
Aday Memur

Hastanede bilen yok, Ankara'ya ulaşmak ise şu dönemde imkansız malesef

Toplam 2 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?