Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Kasım 2017 13:47   

Münhal olamayan kurum

Merhaba sayın yönetici arkadaşlarım.Ben istanbul ilinde bu yıl norm fazlası olan bir yöneticiyim.Yönetmelik gereği münhal okullara müdür olarak görevlendirilme isteğinde bulunacağım.Ancak görevlendirilmek istemeyi düşündüğüm okulun müdürü müfettiş raporuyla görevden alındı.Öğretmen olarak başka bir okula ataması yapılarak kararnamesi çıktı.Ancak yönetici arkadaşım izin hakkını kullanarak yapılan işlemi iptal ettirmeye gayret gösteriyor.Ve "o kurumun müdürü halen benim çünkü ilişiğim kesilmedi " diyormuş.Bir kurumun münhal olabilmesi için illede ilişik kesmek şart değil diye düşünüyorum.Sizler neler söylersiniz bu duruma ? Değerli görüşlerinizi alabilir miyim ?

13 Kasım 2017 17:16

berlika
Aday Memur

Kararname gelmesi ilişiğinin kesildiği anlamına gelmez ve o kurumun yönetici normu da münhal olamaz. Zaten arkadaş işi bildiğinden sürece müdahale edebilmek için yıllık izne ayrılmış.İlişiği kesilmediği sürece orası dolu gözükür ve bir müdür yardımcısı müdürlüğe vekalet eder hocam.

13 Kasım 2017 18:03

Taskavra
Aday Memur

Benim durumda size benziyor hocam. Bende norm fazlası müdürüm. Münhal olan bir kuruma atanmak için basvurcam.oncesinde ildeki şube müdürü ile görüştüm adam bana tercih bile yapamazsın diyor. Yönetmeliği söylüyorum bu işi sen değil biz bilirz dedi. Bende şimdi yazılı basvurumu resmen yapacağım lakin bu seferde mevzuat ilin ilan edeceği münhal kadrolar diyor ilde bu kadroları açıklamıyor buna istinaden de basvurumu kabul etmeyeceklerini düşünüyorum. Zora sokmak için ellerinden geleni yapıyorlar

14 Kasım 2017 13:49

manowar11
Aday Memur

Benim durumda size benziyor hocam. Bende norm fazlası müdürüm. Münhal olan bir kuruma atanmak için basvurcam.oncesinde ildeki şube müdürü ile görüştüm adam bana tercih bile yapamazsın diyor. Yönetmeliği söylüyorum bu işi sen değil biz bilirz dedi. Bende şimdi yazılı basvurumu resmen yapacağım lakin bu seferde mevzuat ilin ilan edeceği münhal kadrolar diyor ilde bu kadroları açıklamıyor buna istinaden de basvurumu kabul etmeyeceklerini düşünüyorum. Zora sokmak için ellerinden geleni yapıyorlar

Taskavra, 1 hafta önce - Alıntıya git

Sayın hocam aynı yönetmelik hiç tercihte bulunmayan yada kendi kurumlarında yöneticilik görevine devam etmek istemeyenler branşlarına uygun eğitimi kurumlarına öğretmen olarak atanır" diyor.Yani siz münhal olan veya daha önce ilan edilen eğitim kurumlarına dys üzerinden başvurunuzu yapın.Çünkü tercih yapmazsanız öğretmen olarak görevlendirilirsiniz.Başvurunuzu yapın en azından.Herhangi bir mahkeme vb durum için.

14 Kasım 2017 13:52

Taskavra
Aday Memur

Kurumları ilan etmiyorlar hocam boş kalan kurumlarda çok sıkıntılı yerler. Bende boş birkaç yer belirledim isteyeceğim ama muhtemelen biz ilan etmedik o yeri diye o kurumu vermeyecekler

20 Kasım 2017 18:16

Taskavra
Aday Memur

Tercih yaptın mı hocam herhangi bir sonuç alabildin mi

Toplam 5 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?