Editörler : ayşegül bgm

Hmsre.14
Şef
25 Kasım 2017 21:02

İns alimlarda daha da azalma olmaz. Bende aynen sen gibi dusundum diger donemde daha iyi olabilir belki atama cok rakip olmiycak gibi

asliorthemşire
Daire Başkanı
25 Kasım 2017 21:18

hemşire yardımcısı alımı olursa liseden hemşire alımı olur mu bilemiyorum lisans sayısı bile azalabilir yardımcı geldiği için

Svd123, 6 yıl önce

Sınavsız geçişi kullanan çoğu arkadaşım paramedk veya fizyoterapi okuyor.çoğu önlisans kpss ye hazırlık yapacak.Yani bu demek olur mu ki,2018 lise düzeyi kpssye daha az kişi girer ve puanlar düşer.Bizden iki sene sonrakiler hemşire yardımcısı oluyorlar ve onların kpss puanı bizi etkilemez.Bizden büyük olan atanamayanlar zaten özelde çalışıyor kpss yi takmaz bence.Yani bu sene biz ve bizden bir alt sınıflar kpss ye girersek puanlar düşecek gibi geldi bana.Ki puanların düşmesi çok şey ifade etmiyor önemli olan alım sayısı ama etkiler mi etkilemez mi diye merak etmiyor da değilim.saçma bir mantık mı yürüttüm acaba?

asliorthemşire
Daire Başkanı
25 Kasım 2017 21:19

ama yardımcılar 2018 kpssye daha ciddi hazirlanacaktir 2016 kpssyi pek takmamislardir inşallah daha fazla düşmez sayimiz

asliorthemşire, 6 yıl önce

hemşire yardımcısı alımı olursa liseden hemşire alımı olur mu bilemiyorum lisans sayısı bile azalabilir yardımcı geldiği için

nurse863
Aday Memur
25 Kasım 2017 21:33

Bence bizim durumumuz attlere benzeyecek onlar gibi 80-90 ancak alacaklar bizden, bu sene 86 ile atanamadik hadi bidaha çalışıp seneye hazırlanalım diyelim nolucak sanki daha mı fazla alınacak dahada berbat olacak her şey

Svd123
Aday Memur
25 Kasım 2017 22:45

Lisans sayısında azalma olmaz.Hemşire yardımcılığına kadro açarlar mı bilinmez açılsa bile çok az olur bence.Bize de bir müddet böyle devam ederler sonra daha da azaltırlar.benim tahminim bu ama inşallah azaltmazlar yazık hepimize

Svd123
Aday Memur
25 Kasım 2017 22:48

Daha 20 yaşında bile değiliz.27-28 yaşına gelmiş hala atanmak için canla başka çalışan kişiler tanıyorum.ki onların bölümünün de atama sayıları çok içler açıcı değil.bu yaşta kendimizi bu kadar negatif bir pskolojiye bürümemiz yalnış olur.Şayet atanmazsam seneye alım sayısı 50 bile olsa ben yine kpss ye hazırlanırım.İnsanlar yıllarca bekleyip tekrar deniyorlar biz de deneriz ve olur en sonunda inşallah.

nurse863, 6 yıl önce

Bence bizim durumumuz attlere benzeyecek onlar gibi 80-90 ancak alacaklar bizden, bu sene 86 ile atanamadik hadi bidaha çalışıp seneye hazırlanalım diyelim nolucak sanki daha mı fazla alınacak dahada berbat olacak her şey

yasincelikkkk
Aday Memur
25 Kasım 2017 22:59

Recep Akdağ gitmeseydi belki alımlar iyice azalır derdim de yeni bakan geldiğinde sağlık liselerinden bekleyen arkadaşlarımızda var merak etmesinler alacağız demişti, bi de hemşire yardımcıları Haziranda mezun olucak hazirana kadar da bi atama olur büyük ihtimalle, hemşire yardımcılarının da nerdeyse hepsi 2016 kpss yi sallamadı bile yani seneye yardımcı alımı felan olmaz, bizim atamalar da böyle devam eder

asliorthemşire
Daire Başkanı
25 Kasım 2017 22:59

insallah ama üniversiteye hazırlanmak biraz daha mantıklı gibi geliyor yanlis mi düşünüyorum acaba

Svd123, 6 yıl önce

Daha 20 yaşında bile değiliz.27-28 yaşına gelmiş hala atanmak için canla başka çalışan kişiler tanıyorum.ki onların bölümünün de atama sayıları çok içler açıcı değil.bu yaşta kendimizi bu kadar negatif bir pskolojiye bürümemiz yalnış olur.Şayet atanmazsam seneye alım sayısı 50 bile olsa ben yine kpss ye hazırlanırım.İnsanlar yıllarca bekleyip tekrar deniyorlar biz de deneriz ve olur en sonunda inşallah.

yasincelikkkk
Aday Memur
25 Kasım 2017 23:00

Lisans sayısı niye azalsın, hemşire yardımcılarının lise hemşire kadar bile yetkisi yok

nurse863
Aday Memur
25 Kasım 2017 23:02

Yeni bakan mı liselerden alacağız demiş umarım alır ama alsada 1000 bile almaz

yasincelikkkk
Aday Memur
25 Kasım 2017 23:02

Herkes 27 28 yaşında atama bekliyor diye bende mi o yaşıma kadar bekleyeceğim madem 88 puanla atanamayacaksam okutmasınlar, sürüyle mezun vermesinler

Svd123, 6 yıl önce

yasincelikkkk
Aday Memur
25 Kasım 2017 23:03

Evet ilk geldiği zamanlar bi kanalda demişti Üniversitelerden sağlık liselerinden bekleyen arkadaşlarımız var merak etmesinler alacağız demişti

nurse863, 6 yıl önce

asliorthemşire
Daire Başkanı
25 Kasım 2017 23:16

hemşire iş yükü azalır ya o bakımdan düşündüm yanlış olabilir

yasincelikkkk, 6 yıl önce

Lisans sayısı niye azalsın, hemşire yardımcılarının lise hemşire kadar bile yetkisi yok

asliorthemşire
Daire Başkanı
25 Kasım 2017 23:17

ne zaman demis acaba duymadım hiç zannetmiyorum öyle bir şey dediğini

nurse863, 6 yıl önce

asliorthemşire
Daire Başkanı
25 Kasım 2017 23:18

ha evet bunu demişti sağlık meslek okuyanlar var vs.

Evet ilk geldiği zamanlar bi kanalda demişti Üniversitelerden sağlık liselerinden bekleyen arkadaşlarımız var merak etmesinler alacağız demişti

nurse863
Aday Memur
25 Kasım 2017 23:21

2017 bitmeden bir alım daha olsa geçen seneki sayı kadar olmasada epey alım olrdu bizden

nurse863
Aday Memur
25 Kasım 2017 23:22

Bir alım daha olmaması çok kötü oldu

Svd123
Aday Memur
25 Kasım 2017 23:46

Eğer üniverste sınavına çalışmak istiyorsan sana tavsiyem,matematik ve türkçe çalış.zaten yeni sistemde ağırlıklı olarak mat ve türkçe puan getiriyor.ha eğer fizik kimya biyolojide kendin yapabilirsen çöz,olmazsa konu videoları izleyip yapmaya çalış.hemşirelik lisans istiyorsan bunlarla yerleşebilirsin.zaten üniverste sınavına çalışırken türkçe ve matematiği iyice yaparsan kpss de yükün azalır.Hazirana kadar yks ye çalış sonra kalan birkaç ayda da kpss için kalan üç derse yani tarih coğrafya ve anayasaya çalış.herkesin kendi düşüncesi tabi.üniversteye hazrlanırken kpss ye de hazırlanabilir insan.

insallah ama üniversiteye hazırlanmak biraz daha mantıklı gibi geliyor yanlis mi düşünüyorum acaba

Svd123
Aday Memur
26 Kasım 2017 00:02

Hepimiz atanmak istiyoruz.hepimiz maduruz,hepimiz her gün bu sisteme sövüyoruz.ama elimize bir şey geçmiyor.Adamların yaptığı şey ortadayken neyi değiştirebilirsin ki ,bu öfkenin hiddetin neyi düzeltebilir.sanki yapılmadı mı onca şey? Sesimizi duyurmaya çalıştık duydular ama takmadılar bile.kimsenin umrunda değiliz.kendi elleriyle verdikleri o diplomayı kendi elleriyle bir çırpıda çöpe atabiliyorlar.

Herkes 27 28 yaşında atama bekliyor diye bende mi o yaşıma kadar bekleyeceğim madem 88 puanla atanamayacaksam okutmasınlar, sürüyle mezun vermesinler

Hmsre.14
Şef
26 Kasım 2017 00:04

Lisans hemsire kazanabilmek icin fizik kimya biyoloji gerekiyor puan sistemine bakarsan %60 sayisal istiyr hemsirelik bende oyle dusunuyodum turkce matematik calsirim yeter diye ama puan hesaplayinca 300 bile etmiyor turkce matematik lisans hemsirelik icin fizik kimya biyoloji sart

Toplam 69 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi