İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
13 Kasım 2017 20:43

DHMİ'nin özelleştirilmesi hk.

DHMİ'nin özelleşir mi ?

özelleşirse de tüm havalimanları mı özelleşir ?

yoksa belli başlı limanlar mı ?

bilgisi, duyumu olan var mı ?

BulutlaraÖzlem
Aday Memur
13 Kasım 2017 23:20

Kurum özelleşecek. A gurubu limanlar ayrı ayrı, b gurubu meydanlar 2 şer 2 şer, c gurubu meydanlar tek bir firmaya ihale edilecek. Personel isterse havuza isterse meydanın ihalesini alan firmayla sözleşme imzalaya bilecek. Kurumun tüm yetkileri shgm ye devredilecek dhmi ise fes edilecek.ihale edilemeyen meydanlar belediye veya il özel idarelerine devredilecek.

mehmetkurnaz
Şube Müdürü
14 Kasım 2017 08:11

Hocam bu bilgileri nereden edindiniz çok net açıklamalar da bulunmuşsunuz

BulutlaraÖzlem, 6 yıl önce

Kurum özelleşecek. A gurubu limanlar ayrı ayrı, b gurubu meydanlar 2 şer 2 şer, c gurubu meydanlar tek bir firmaya ihale edilecek. Personel isterse havuza isterse meydanın ihalesini alan firmayla sözleşme imzalaya bilecek. Kurumun tüm yetkileri shgm ye devredilecek dhmi ise fes edilecek.ihale edilemeyen meydanlar belediye veya il özel idarelerine devredilecek.

halit99
Daire Başkanı
14 Kasım 2017 09:03

DHMİ'nin özel statüsü gereği bazı taahhütler üstlenmiştir ve bu taahhütlerden dolayı özelleştirilemez.Seyrü seferin özelleştirilmesi bazı sorunları da beraberinde getireceğinden, seyrü seferin DHMİ'den ayrılması imkansız.

affandrs
Şef
14 Kasım 2017 11:23

Özelleşme falan yok verdiği tahahütler gereği minumum 25 yıl özelleşemez

statüsünde değişikliğe gidemez

14 Kasım 2017 11:39

genel müdürümüz funda hanım bizzat kendisi söyledi 2029'a kadar istesek de özelleşemeyiz diye ama burası türkiye ne olacağı belli olmaz

rapidoo
Şef
14 Kasım 2017 12:13

Tekerleme yazmissin tebrik ediyoruz baya liman olarak okuduk güldük herkesin selami var :)

BulutlaraÖzlem, 6 yıl önce

battal gazi
Şube Müdürü
14 Kasım 2017 13:14

Nedense hep tercih yaparken yayınlıyor arkadaşlar böyle haberleri yaparak. Yanlış yönlendirme yapıyorlar.

14 Kasım 2017 15:01

:D

rapidoo, 6 yıl önce

Tekerleme yazmissin tebrik ediyoruz baya liman olarak okuduk güldük herkesin selami var :)

14 Kasım 2017 16:05

yok hocam bizim limanda herkes başka bir bölüm okuyor

nedenini sorduğumda herkes özelleşecek kaygısı taşıyor

5 sene içinde özelleşecek diyorlar nereye dayanarak diyorlar bilmiyorum

ama KİT olması sebebiyle para getiren bir kurum olduğu için

ve devletinde şu sıralar paraya ihtiyacı olduğu için

DHMİ'nin özelleşmesi gündeme gelebilir

o yüzden bilgisi olan var mı öğrenmek istedim

hali hazırda bir havalimanında çalışıyorum

tercihlerle işim yok

battal gazi, 6 yıl önce

Nedense hep tercih yaparken yayınlıyor arkadaşlar böyle haberleri yaparak. Yanlış yönlendirme yapıyorlar.

Arff1
Memur
15 Kasım 2017 14:31

şu an için öyle bir duyum söz konusu değil.dolayısıyla tartışmak da yersiz

M.said16
Aday Memur
15 Kasım 2017 17:42

adı üstünde para getiriyor iyi para getiren bir tukkanı hangi akıllı devreder

15 Kasım 2017 18:20

para getiren bir kurum olması sebebiyle

özel sektör KİT'leri hedef tahtasına koyuyor zaten

para getirmeyen kurumlara talip bile olmazlar

özel sektörün asıl amacı para kazanmak vatandaşa hizmet değil

bazı havalimanları para getiriyor

çoğu havalimanı ise zarar ediyor

günde 2-3 uçak inen havalimanı dünya kadar para harcıyor

hepsi iyi para getirmiyor aslında

M.said16, 6 yıl önce

adı üstünde para getiriyor iyi para getiren bir tukkanı hangi akıllı devreder

Onur Kuzucu
Kapalı
16 Kasım 2017 10:40

Hocam beni hatırlıyor musun bilmiyorum ama ben seni iyi hatırlıyorum girdin Allah'ın izniyle çalış ne güzel işte özelleşecekmiş özelleşmeyecekmiş kafanı böyle şeylerle bulandırma kimsenin lafına da güvenme..özelleşecek denen kurumlar 20 sene daha çalışır özelleşmeyecek denilen kurumlar sabah kalktığında özelleşmiş olur o yüzden çok kafanı yorma :)

MalatyaHarita, 6 yıl önce

para getiren bir kurum olması sebebiyle

özel sektör KİT'leri hedef tahtasına koyuyor zaten

para getirmeyen kurumlara talip bile olmazlar

özel sektörün asıl amacı para kazanmak vatandaşa hizmet değil

bazı havalimanları para getiriyor

çoğu havalimanı ise zarar ediyor

günde 2-3 uçak inen havalimanı dünya kadar para harcıyor

hepsi iyi para getirmiyor aslında

16 Kasım 2017 18:39

hatırlıyorum tabi müdürüm ne demek :D

kafamı da ne bulandırcam ya konu açmak bedava o yüzden konu açarken çekinmiyorum :D başkaları ne düşünüyor veya bir bildiği olan var mı merak ettim

Onur Kuzucu, 6 yıl önce

Hocam beni hatırlıyor musun bilmiyorum ama ben seni iyi hatırlıyorum girdin Allah'ın izniyle çalış ne güzel işte özelleşecekmiş özelleşmeyecekmiş kafanı böyle şeylerle bulandırma kimsenin lafına da güvenme..özelleşecek denen kurumlar 20 sene daha çalışır özelleşmeyecek denilen kurumlar sabah kalktığında özelleşmiş olur o yüzden çok kafanı yorma :)

Bonemare
Kapalı
16 Kasım 2017 19:21

hocam bence hikaye dhmi özelleşmez :D Ben duymadım bile özelleşeceğini ama dhmi yi özelleştirmezler. Dediğiniz gibi zarar eden havalimanları var belki onları elden çıkarabilirler ama bilmiyorum o bile zor geliyor.

kafamı da ne bulandırcam ya konu açmak bedava o yüzden konu açarken çekinmiyorum :D başkaları ne düşünüyor veya bir bildiği olan var mı merak ettim

Onur Kuzucu
Kapalı
16 Kasım 2017 22:30

aynen öyle abi kafa bulandırmaya gerek yok..bazı sözüm ona çok bilmişler şu zaman özelleşecek bu zaman özelleşecek diyorlar ya genel müdürümüz bile o kadar net bilmiyor bu işleri onlar gece rüyalarında görüyorlar özelleşip özelleşmeyeceğini :) konu açmak bedava ama inan buraya birilerinin düşüncelerini duymaya konu açıyorsun ya gerçek düşüncesini paylaşan çok az insan var ekserisi uydurma laflar :)

2643545
Aday Memur
16 Kasım 2017 23:05

devlet hava sahasını elinden bırakır mı özellikle hava sahasının bu kadar önemli olduğu bir zamanda en fazla limanın işletmesini verir sadece limanın işletmesi uçağın indiği yol yine devletin + yolcu olmayan limanın işletmesini kimse almaz bugünlerde olduğu gibi büyük şehirlerdeki limanların işletmesi özelde küçük şehirler ise DHMİ de

21 Kasım 2017 17:28

3. Havaalanında çalışacak personel devlet personeli mi olacak yoksa şirket mi olacak arkadaşlar bilen varmı. Sizce dhmi personel alımları ilerleyen yıllarda artar mı azalır mı

Bonemare
Kapalı
21 Kasım 2017 18:01

tahminimce azalır.

ali kırbıyık, 6 yıl önce

3. Havaalanında çalışacak personel devlet personeli mi olacak yoksa şirket mi olacak arkadaşlar bilen varmı. Sizce dhmi personel alımları ilerleyen yıllarda artar mı azalır mı

24 Kasım 2017 10:54

Güncel

ali kırbıyık, 6 yıl önce

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi