Editörler :
14 Kasım 2017 12:57   


Tıbbi sekreterlerin iş yükü hakkında

arkadaşlar merhaba. Ben hastanede tıbbi sekreter olarak çalışıyorum. Şuan Tig, istatistik, Günlük veriler, aylık çalışmalar,Web sayfası, TSİM e bakıyorum .Ancak bunları zar zor yetiştiriyorum.Hastanemizde personel eksikliğinden dolayı üstüne birde arşivi vermeye çalışıyorlar. İtiraz etmeme rağmen bana verecekler. Hepsine birden bakamam. Ne yapmam gerekiyor.Bir yerlere itiraz veya dilekçe verebilir miyim. Konu hakkında bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz.

14 Kasım 2017 13:10

4alquez
Aday Memur

arkadşlar bilgisi olan varsa yazarsa çok mutlu olurum

14 Kasım 2017 15:26

KÜLTEGİN23
Aday Memur

Arkadaşım bizim hastane 200 yataklı, ameliyathanesi yoğun çalışan bi devlet hastanesi tig'de 3 personel, tsim,istatistik:1 personel, diğer belirttiğin işlerde de en az birer personel çalışıyor.Çalıştığın yer nasıl bi hastaneymiş ki bütün işlere sen bakıyorsun bi de üstüne arşivi sana yüklemeye çalışıyorlar.Kesinlikle kabul etme, hatta yanına bikaç personel iste.Yaz dilekçeni ver evrak kayıta yönetim yardımcı olmazsa kuruma yaz, verilen görevleri de kabul etme

14 Kasım 2017 15:52

045Aakamu
Yasaklı

yetişmiyo de geç yaa çalışanın işi artar

14 Kasım 2017 21:46

yasinnuri
Şube Müdürü

Kabul etmediğinizi belirtir bir dilekçe yazmanız anlamlı olmayacaktır. Netice bu ve benzeri (görev tanımınıza giren) görevler konusunda talep dikkate alınmaz. Resen yapılan görevlendirmelerdir.

Her uyuşmazlıkta olduğu gibi önce sempatik kanalı kullanıp idarenizle "yetişemediğiniz" konusunda konuşun. Tabi önce en azından birkaç hafta yapın ki "yetişemiyorum" ifadeniz anlam kazansın.

Sempatik kanal kapanırsa tabi ki dilekçe yazın ancak dilekçenizde gene kabul etmiyorum, istafa ediyorum yerine "yetişemememden dolayı oluşabilecek aksaklıklardan sorumlu tutulmamam hususunu bilgilerinize arz ederim" şeklinde yazın. Ki velevki devam et dediler hesap bari sormasınlar.

17 Kasım 2017 10:36

saglık teknikeri tds
Aday Memur

bende kalite yönetim birimindeyim. alışamadım hala. tıbbi sekreter olarak kalite de çalışan var mı. neler yapıyorsunuz bu birimde

17 Kasım 2017 11:41

LiseHemşire33
Aday Memur

bende kalite yönetim birimindeyim. alışamadım hala. tıbbi sekreter olarak kalite de çalışan var mı. neler yapıyorsunuz bu birimde


saglık teknikeri tds, 4 ay önce - Alıntıya git

Tıbbi sekreterler kalite biriminde çalışıyor diye biliyorum fakat ne iş yaptıkları hakkında bilgim yok

17 Kasım 2017 20:26

cengizyurek
Şef

Asıl çalışma yerimiz hastalık sınıflandırma, tıbbi terminolojinin olduğu heryerdir.

Poliklinikler, servisler, ameliyathane, yoğun bakım, acil, TİG gibi tıbbi birimlerdir.

Tıbbi birimlerde çalışırsak sağlık bakım hizmetleri müdürüne

İdari birimlerde çalışırsak idari işler müdürüne bağlı oluruz.

İdari işlerde yönetim kararıyla çalıştırılabiliriz. Bölümümüzde aldığımız dersler sonucu hem tıbbi birimlerde hem de idari birimlerde rahatlıkla çalışabilecek donanımla mezun oluruz.

Çalıştığınız yer ile ilgili resmi görevlendirme yok ise çalışmama hakkınız vardır itirazda bulunabiliriz silsile yoluyla.

Toplam 7 mesaj
 
ANKET
UBER'in trafikten men edilecek olmasını doğru buluyor musunuz?