Editörler : oto-danisman-expert

yakza
Kapalı
17 Kasım 2017 15:28

Yerinde olsam dava açardım. Çünkü burada güvenlik soruşturmasından elenmen senin her yerde karşına çıkacaktır. İyi düşünüp karar vermekte fayda var. Eğer başvuru klavuzundaki şartları taşıyorsan ve 1 ve 2. derece akrabalarında terör bağlantısı yoksa dava açmalısın. Geleceğini kurtar derim ben. Sanırım siz 21 eylülde ilişiğiniz kesilmişti. 4 gün kaldı iyi düşün bence

Loser.
Aday Memur
17 Kasım 2017 19:58

kardesim merak ettigim husus şu olduki mahkemeyi kazandik yapilan sorusturmanin olumsuzlugumu giderilecek yoksa tekrardan okulumuza donebilecekmiyiz

yakza
Kapalı
17 Kasım 2017 20:00

Okula geri dönersin eğitimine kaldığın yerden devam edersin. 2027 mezunu olsan bile 2021 mezunu sayılırsın.

eskiharbiyeli
Aday Memur
17 Kasım 2017 20:56

Bizim kara harp okulundan ilişiğimiz ekimin sonunda kesildi.Bende çok düşündüm ilerde karşıma çıkar diye fakat avukat ağır bir suçun olmadığı takdirde bir şey olmaz dedi.Zaten şuan yaşadığımız dönem belli.Her şey karma karışık...Arkadaşın babası adli soruşturma geçirirken öğretmen ataması oldu.Yani kurumdan kuruma farklılık var.

yakza
Kapalı
17 Kasım 2017 21:09

Karar sizlerin ancak güvenlik soruşturmanızın olumsuz olduğuna dair evraklar resmi kurumlara gönderiliyor ve diğer başvurularınızda da mutlaka karşınıza çıkacaktır. Haklılığınıza inanıyorsanız hukuk yoluna başvurmak en mantıklısı

Loser.
Aday Memur
17 Kasım 2017 21:47

beyler ben ikna oldum da bana dilekçe konusunda yardimci olabilirmisiniz

yakza
Kapalı
17 Kasım 2017 21:56

Dilekçe ile netice alınmıyor. Sadece zaman kaybı. Eğer başvuruya engel bir durumun olmamasına rağmen seni çıkardılarsa mahkemeye vermen gerekiyor. Çıkarıldığın tarihten itibaren 60 gün süren var.

Loser.
Aday Memur
17 Kasım 2017 22:10

yok idari davayı

başlatmak için olan dilekçe

yakza
Kapalı
17 Kasım 2017 22:18

Avukat aracılığıyla dava açmanda fayda var.

recepp09
Aday Memur
18 Kasım 2017 20:52

ilişiğiniz neden dolayı kesildi acaba

eskiharbiyeli, 6 yıl önce

Bizim kara harp okulundan ilişiğimiz ekimin sonunda kesildi.Bende çok düşündüm ilerde karşıma çıkar diye fakat avukat ağır bir suçun olmadığı takdirde bir şey olmaz dedi.Zaten şuan yaşadığımız dönem belli.Her şey karma karışık...Arkadaşın babası adli soruşturma geçirirken öğretmen ataması oldu.Yani kurumdan kuruma farklılık var.

eskiharbiyeli
Aday Memur
18 Kasım 2017 21:19

Benim karakoldan girmişliğim yok.Okulda disiplin cezası dahi almadım.Aklıma gelen tek şey halamın kocası içerde..Soruşturmamın olumsuz olmasından da çok garip olan kampın sonunda yemin etmeden atılanlarla atmayıp, 1 buçuk ayda kampı bitirip yemin edip okula başladım ve 2 hafta sonrasında giriş koşulları olumsuz deyip okuldan atmaları...

recepp09, 6 yıl önce

ilişiğiniz neden dolayı kesildi acaba

recepp09
Aday Memur
18 Kasım 2017 22:17

bu nedenden dolayı olmasına ben ihtimal vermiyorum en azında neden dolayı atıldığının nedenini öğrenmeye bak eğer bilgi alamazsan hiçbiryerden bi avukatla görüşüp dava açabilirsin

eskiharbiyeli, 6 yıl önce

Benim karakoldan girmişliğim yok.Okulda disiplin cezası dahi almadım.Aklıma gelen tek şey halamın kocası içerde..Soruşturmamın olumsuz olmasından da çok garip olan kampın sonunda yemin etmeden atılanlarla atmayıp, 1 buçuk ayda kampı bitirip yemin edip okula başladım ve 2 hafta sonrasında giriş koşulları olumsuz deyip okuldan atmaları...

Ayhannnnnk9
Aday Memur
19 Kasım 2017 10:02

Astsubaylıkta ve polislikte okul bitene kadar herkesin soruşturması tamamlanıyor mu?

Loser.
Aday Memur
19 Kasım 2017 12:32

kardesim güvenlik soruşturmasi her zaman devam eder bitmez

Ayhannnnnk9, 6 yıl önce

Astsubaylıkta ve polislikte okul bitene kadar herkesin soruşturması tamamlanıyor mu?

28 Kasım 2017 13:31

selam beyler uzman çavuş olucağım 2013 yılında ait bilisim suçum var adli para cezası sıkıntı cıkrmı

yakza
Kapalı
10 Aralık 2017 20:49

2 haftanın ardından gelişmesi olan arkadaş var mı? Benim davamda yürütmeyi durdurma kararı görüşülmeden önce msbnin cevabı istendi ona göre karar alınacak. 1 aylık cevap süresinin dolmasını bekliyorum.

51ali
Aday Memur
14 Aralık 2017 10:00

Elenenler arasında hiç mahkemeden beraat edip sucsuz olan sonra okula girdikten sonra atılan çar ki bildiginiz

Garmas, 6 yıl önce

Ben. mahkemeye verdim neden olumsuz oldgnu ögrendim 4. Derece akraba soy ismin tutması yeterli bu 5 6da olabilir yani suan memurlar.netin bu magduriyetlere ses etmesi gerekiyor basvuru klavuzunda sadece Anne baba kardeş terör ile alakası varsa ilişiği kesilir diyor

Eem0602
Kapalı
31 Aralık 2017 14:01

Kardeşim merhaba.Ben Deniz Güverte Sınıfı asil olarak kazandım fakat sırf senin yaptığın yorum için riske atmayıp gitmeyeceğim.Benim eniştem ( üçüncü dereceden akrabam oluyor ) 1 yılı aşkın süredir açıkta ve halen maaşını alıyor, ihraç edilmedi ama durumunda bir değişiklik yok..Eğitimdeyken arkadaşların yaşadığı mağduriyeti yaşamamak için risk alamıyorum; hak kazanmış biri olarak çok istediğim mesleği maalesef ki yapamayacağım çok üzgünüm..

Garmas, 6 yıl önce

Amcası kızı yüzünden atılan arkdsımda var onuda biliyorum yani cok sacma durumlar var enistesi yüzünden atılanıda gördüm

yakza
Kapalı
31 Aralık 2017 14:39

kazandıysan mutlaka gitmelisin. hakkınızı sonuna kadar arayın.

KPSS 10
Aday Memur
31 Aralık 2017 15:27

Benim hagb kararım olduğu için kayıt kabulde direkt elediler. Trafikte darptan 11 ay cezam ama hagb kararı var.

Toplam 177 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi