Editörler : gubaz
20 Kasım 2017 13:20   

İdare mahkemesinde emsal kararların diğer davalara etkisi

öncelikle merhaba. eğitim özrü sebebiyle başka bir ile nakil olmak için muvafakat verilmemesi üzerine istanbul bölge idare mahkemesinde devam eden bir davam var.benim gibi başka bir memur da eğitim özrü için edirne idare mahkemesinde açtığı davayı kaybetmiş ancak istanbul bölge idare mahkemesinin iptal kararı ile muvafakatını almaya hak kazanmıştır.emsal kararı dava dosyasına ekledim.acaba emsal karar vesilesi ile davayı kazanma şansım yüksek midir? emsal kararların bağlayıcılığı nedir bilemediğim için öğrenmek istiyorum.cevaplarsanız çok sevinirim.ancak benimle diğer memurun arasında farklı gibi gözüken bir detay var.onu da eklemek istiyorum.ben radyo-tv sinema 2 yıllık önlisans mezunu olup 4 yıllık radyo-tv kazandım.diğer arkadaş da kendi alanında 2 yıllık mezunken 4 yıllık bölümü kazanmış burda bir fark yok yalnız bahsettiğim memur programcı ve teknik bir bölüm mezunuyken 4 yıllık bilgisayar mühendisliğini kazanıyor. acaba hakimler yorum yaparken bilgisayar programcısı olan memurun çalıştığı kuruma katkısının 4 yıllık fakülteyi bitirdikten sonra daha fazla olacağını yorumlarken benim bölümüme bakıp yahu bu adamın radyo-tv bitirmesinin memuriyetine hiçbir katkısı olmaz diyerek bir yorum yapıp bana red verebilirler mi? yorumlarınıza ihtiyacım var.

20 Kasım 2017 13:36

kufu79
Daire Başkanı

eklemeyi unuttum istanbul bölge idare mahkemesinin bu bahsettiğim kararı 24 mayıs 2017 tarihlidir.

15 Mayıs 2019 09:33

blgislt
Aday Memur

davanız sonuçlandı mı? kaç ayda cevap aldınız? bende benzer durumdan dolayı mahkeme sürecindeyim de

28 Mayıs 2019 16:53

kufu79
Daire Başkanı

davanız sonuçlandı mı? kaç ayda cevap aldınız? bende benzer durumdan dolayı mahkeme sürecindeyim de

blgislt, 5 ay önce - Alıntıya git

istanbul 7.dairedeki mahkemeyi ben kaybettim yorumda bahsettiğim diğer arkadaş kazandı.ama o arkadaş da gidemiyor hiçbir yere..

29 Mayıs 2019 08:42

blgislt
Aday Memur

istanbul 7.dairedeki mahkemeyi ben kaybettim yorumda bahsettiğim diğer arkadaş kazandı.ama o arkadaş da gidemiyor hiçbir yere..

kufu79, 5 ay önce - Alıntıya git

Siz eğitim durumunuz üst öğretim miydi? Yani önlisans mezunu olup lisansa mı kayıt yaptırmıştınız acaba ve üst mahkemeye gittiniz mi?

30 Mayıs 2019 06:21

mevzuat5555
Aday Memur
bu forum alani meslektaslar arasindaki bilgi, gorüs ve paylasimlarla iliskin olup, lütfen özel alaninizla ilgili sorularinizi burada sormayiniz.Meslektaslarimdan da bu forumun niteliginin muhafazasi acisindan bu yöndeki taleplere cevap verilmemesini saygiyla talep ediyorum.Baska turlu bi yaklasimin; bu forumu danismanlik sitesine dönüştüreceği asikardir, saygilar.
30 Mayıs 2019 06:34

mevzuat5555
Aday Memur
Bu forumdaki varlik nedenimiz hepimizce malum sayin meslektaslarim, birakinizin buradan "özel soru seklinde baslik acanlar" ,kendi özel hukuki sorunlarini normal yollarla çözsünler...Burasi kamu avukatligi mesleki paylasim forumu sonuçta.
30 Mayıs 2019 06:51

mevzuat5555
Aday Memur
Hukuki yardim konusunda sayet kisiler sartlari uyuyorsa malum adli yardimdan yararlanabilirler.Uymuyorsa da serbest avukatlara danisabilirler.Kaldi ki kurumumuzda calisan kamu gorevlileri baslarina hukuken ne gelirse gelsin danismak icin ilk bize geliyor zaten :) Bir de bu durumu foruma tasitmayalim derim, saygilar.
Toplam 7 mesaj

ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?