Editörler :
23 Kasım 2017 10:05   

Akbank müfettiş yard. sınavı 7 ocak 2018

Başvuru adresi:

https://kariyer.akbank.com/

Son Başvuru Tarihi: 22.12.2017

Aranan Özellikler:

7 Ocak 2018 Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Giriş Koşulları

1.T.C. vatandaşı olmak,

2.Yazılı sınav tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak, (7 Ocak 1988 tarihinden sonra doğmuş olmak)

3.Türkiye'deki üniversitelerin, 4 yıllık örgün lisans eğitimi veren fakültelerinin;

Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri, Fen ve Edebiyat Fakültelerinin İstatistik ve Matematik bölümleri, Bankacılık ve Finans Bölümleri ile Endüstri Mühendisliği ve İşletme Mühendisliği Bölümlerini,

Ya da diğer Mühendislik Bölümlerinden mezun olmakla birlikte kabul edilen lisans bölümlerinin herhangi birinde yüksek lisans programını

veya bunların yetkili makamlarca onaylanmış yurtdışı eşitlerinden birini bitirmiş olmak veya 7 Ocak 2018 tarihine kadar bitirecek olup bu durumu aynı tarih itibariyle belgeleyebilmek,

4.Sınav tarihinden geriye doğru son iki yıl içerisinde TOEFL sınavından en az 75 (IBT)puan almış olmak ve bunu belgelemek. (Dil belgesinin mülakat sürecinde ibraz edilmesi beklenmektedir.)

Ancak;

Robert Lisesi, Üsküdar Amerikan Lisesi, İzmir Amerikan Lisesi veya Tarsus Amerikan Lisesi'nden mezun olanlar,

Lisans eğitimlerini; Boğaziçi, O.D.T.Ü., Bilkent, Sabancı veya Koç Üniversitelerinde tamamlamış olanlar,

Lise, lisans veya lisansüstü eğitimini yurtdışındaki resmi dili İngilizce olan ülkelerde tamamlamış olanlar

için yukarıda ifade edilen yabancı dil yeterlilik sınav puanı aranmaz. (Bankaca ayrı bir yabancı dil sınavı yapılmayacaktır.)

5.Erkek adaylar için askerlik görevini fiilen yapmış veya en az 1 yıl tecil ettirmiş olmak ve bunu belgelemek,

6.Daha önce Müfettiş Yardımcılığı Sınavı başta olmak üzere Bankanın sınavlarından birine katılmış olup, görüşme aşamasında başarısız sayılmamış olmak,

7.Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

8.Sağlık durumu Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve teftiş koşullarından doğan yolculuklara elverişli olmak.

Ek Bilgi: Sınava ilişkin her türlü ek bilgi, telefonla veya elektronik posta vasıtasıyla Teftiş Kurulu Başkanlığı'ndan öğrenilebilir.

E-Posta Adresi:ik.teftis@akbank.com

Tel: (0212) 385 67 56

Başvuru Biçimi

Sınava katılacakların; en geç 22 Aralık 2017 Cuma günü saat 18:00'e kadar online başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sınav Biçimi, Yeri ve Tarihi

Sınavlar, yazılı sınav ve görüşme olmak üzere iki bölümdür.

1.Yazılı sınav;

Genel yetenek testi,

Güncel ekonomi - finans testi ve

Türkçe kompozisyon yazımından oluşmaktadır.

2.Yazılı sınav 7 Ocak 2018 Pazar günü İstanbul, Ankara ve İzmir'de yapılacaktır. Sınav yeri ve saati adaylara gönderilecek sınava katılma belgelerinde belirtilecektir.

3.Yazılı sınavda başarı gösteren adaylar görüşmeye davet edilir.

4.Görüşmeler;

Adayların kendilerini ifade edebilme yeteneklerinin tespiti,

Kişilik özelliklerinin ve Müfettişlik mesleğine uygunluklarının değerlendirilmesi aşamalarından oluşur.

5.Yazılı sınav ve görüşmelerden başarıyla geçen adaylardan, sağlık durumlarının işe uygunluğu açısından sağlık muayenesi yaptırmaları istenir. Belirtilen bütün aşamaların sonuçlarının olumlu olması halinde ve kadro ihtiyaçları limiti dahilinde, adaylar Stajyer Müfettiş Yardımcısı unvanıyla işe başlatılırlar.

26 Aralık 2017 14:51

holanuevodia
Aday Memur

Sınava davet edilenvarmı

26 Aralık 2017 15:47

cerencerenn
Aday Memur

Sınava davet edilenvarmı

holanuevodia, 2 yıl önce - Alıntıya git

Aradılar bugun beni. Toefliniz var mi şehir tercihiniz nedir diye. Eğer yazılı sınava davet edilirsem mailime gelecekmiş zaten. Var mi aranan başka

26 Aralık 2017 16:18

end2016
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba,

Ben geçen sene bu sınava katıldım. Sınav pek zorlamıyor güncel ekonomi haberlerini bilmek gerekiyor. Kompozisyon ingilizceydi ama türkçe olması daha iyi olmuş. Kredi kartlarına taksit yapılmama kararı ekonomiyi nasıl etkiler gibi bir konuydu sanırım. Atıyor da olabilirim unutmuş gibiyim çünkü. Genel yetenekse klasik ales tarzı banka sınavı. Hızlı olmak gerekiyor. Çok kolay değil sorular. Mülakattaki ekip baya kasıcı. Yaşlı müfettişler de oluyor. Ve 3 soru soruluyor. Kendi alanımla ilgili genel bankacılık ile ilgili ve ekonomi sorusu geliyor. Ab ile ilgili bir soru gelmişti. Ben end müh olduğum için pek de hazırlanmamıştım. O yüzden kem küm ettim düzgün cevaplar veremedim ve elendim. İyi hazırlanın mülakatlara bir kere elenince bir daha başvurulmuyor maalesef. Bol şans

26 Aralık 2017 18:14

Mülkiyeli94
Aday Memur

Bugün ben de arandım sınav merkezi seçimi için, sınavın pek zor olacağını düşünmüyorum. Önceden giren arkadaşlara şey sormak istiyorum mülakat tarihine kadar toefl verilmesi gerekiyor değil mi, hiç bir istisnası olmaz mı?

26 Aralık 2017 21:36

abcccccc

Benide aradılar ama toefl zorunluluğunu bilmiyordum arandığımda da sormadılar

26 Aralık 2017 21:54

ddoa
Aday Memur

Arkadaşlar merhaba,

Ben geçen sene bu sınava katıldım. Sınav pek zorlamıyor güncel ekonomi haberlerini bilmek gerekiyor. Kompozisyon ingilizceydi ama türkçe olması daha iyi olmuş. Kredi kartlarına taksit yapılmama kararı ekonomiyi nasıl etkiler gibi bir konuydu sanırım. Atıyor da olabilirim unutmuş gibiyim çünkü. Genel yetenekse klasik ales tarzı banka sınavı. Hızlı olmak gerekiyor. Çok kolay değil sorular. Mülakattaki ekip baya kasıcı. Yaşlı müfettişler de oluyor. Ve 3 soru soruluyor. Kendi alanımla ilgili genel bankacılık ile ilgili ve ekonomi sorusu geliyor. Ab ile ilgili bir soru gelmişti. Ben end müh olduğum için pek de hazırlanmamıştım. O yüzden kem küm ettim düzgün cevaplar veremedim ve elendim. İyi hazırlanın mülakatlara bir kere elenince bir daha başvurulmuyor maalesef. Bol şans

end2016, 2 yıl önce - Alıntıya git

verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. kompozisyon hakkında verebileceğiniz bir öneri var mı ? bir de sınavda test kısmının mı yoksa kompozisyon kısmının mı ağırlığı daha fazla ?

26 Aralık 2017 22:45

end2016
Aday Memur

Hocam ben end müh mezunuyum ve açıkcası çok iyi bir ekonomi bilgim yok. Sınava da hazırlanmamıştım. İngilizce kompozisyon olduğu için kalıplara uyarak düzgün bir ingilizce ile yazmaya çalışmıştım. İçerik pek sağlam değildi. Ama biçime puan verdiler sanırım. Kompozisyonun ağırlığı belirtilmemişti diye hatırlıyorum. İnsanlar mahfi eğilmezi öneriyor bu konularda bilgim bu kadar :)

27 Aralık 2017 00:07

Mülkiyeli94
Aday Memur

Kurallarda saydıkları okullar dışındaki okullardan mezun olanların, yapılacak sınav öncesi 75 toefl puanına sahip olmaları şartı var. Benim gibi puanı olmayanlar için yetişmez o zamana, teftiş kuruluna bir sorarız esneklik sağlarlar mı diye de bakalım.

29 Aralık 2017 06:41

Queengs
Aday Memur

Arkadaşlar Merhaba,

Güncel finans ve ekonomi sınavı için habgi kaynaklara çalışmalıyız? Bilgisi olan var mı?

29 Aralık 2017 20:32

mamafih86
Kapalı

Bu topic için üye oldum herkese selamlar. 2009-2010 yıllarından çıkmış sınav sorularını bulabiliyoruz bu sitede ama şöyle 2015-2016 yıllarını da bulsak çok iyi olurdu.

Maaş işe ilgili net bir bilgisi olan var mı arkadaşlar. İş Bankası harcırah, kar payı vs ile 9 bine falan denk geliyor(kesin bilgi :)) ama Akbankla ilgili bilgim yok. Bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen.

Herkese kolay gelsin.

30 Aralık 2017 13:24

Mülkiyeli94
Aday Memur

Arkadaşlar, sınav davetinin geldiği mail adresini bi paylaşabilir misiniz acaba?

30 Aralık 2017 15:19

oguz.demirbag
Aday Memur

Sınav giriş belgesini alan var mı? Beni insan kaynakları aradı nerde girmek istersiniz dedi izmir dedim size maille giriş belgesi göndereceğiz demişti

30 Aralık 2017 17:17

Mülkiyeli94
Aday Memur

Sınav giriş belgesini alan var mı? Beni insan kaynakları aradı nerde girmek istersiniz dedi izmir dedim size maille giriş belgesi göndereceğiz demişti

oguz.demirbag, 2 yıl önce - Alıntıya git

Ben de aynı durumdayım, sanırım yuksrda yorumu bulunan arkadaşlara gelmiş giriş belgeleri mail adresini öğrenebilirsek en azından sorarız durumumuzu.

30 Aralık 2017 20:45

mamafih86
Kapalı

Bana da daha sınava giriş belgesi ulaşmadı. Sadece telefonlar arandım.

31 Aralık 2017 01:30

Queengs
Aday Memur

Bana da henüz davetiye ulaşmadı. Sadece sınava nerede girmek istediğim hakkında arandım.

01 Ocak 2018 23:20

Ankou
Aday Memur

Davet alan var mı beyler ? Maillerinizi kontrol edin.

02 Ocak 2018 14:22

Mülkiyeli94
Aday Memur

Sınav yeri bilgilendirmesi için arandım biraz önce, gerekli tüm bilgileri telefondan verdiler ayrıca mail olarak da göndereceklermiş ilgili bilgileri.

02 Ocak 2018 16:43

oguz.demirbag
Aday Memur

Banada geldi peki sınav hakkında bilgisi olan var mı ?

02 Ocak 2018 18:39

cerencerenn
Aday Memur

Banada geldi peki sınav hakkında bilgisi olan var mı ?

oguz.demirbag, 2 yıl önce - Alıntıya git

Evet mail olarak da geldi

02 Ocak 2018 22:56

oguz.demirbag
Aday Memur

Evet mail olarak da geldi

cerencerenn, 2 yıl önce - Alıntıya git

yok ondan bahsetmiyorum format biraz değişik özellikle güncel finans haberlerinden kasıtları ne tam anlayamadım baktıgım sorular genellikle para banka soruları. Ayrıca kompozisyon nasıl olacak ingilizce mi turkce mi olacak bilginiz varmı ?

Toplam 140 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?