Editörler : ayşegül bgm
24 Kasım 2017 21:26

Eş durumu red geldi sizce doğru karar mı?

İkimiz de bakalnlık çalışanıyız.ben fizyoterapist im bölgem 1A gaziantep.eşim urfada 5D.fizyoterapist için urfa 5B.antep ise hemşire için 1C. Yani ben eşim 5D iken 1A dan 5B ye geçmek isteğime red geldi.D veya C olmalıymış.

itopkaya
Şef
25 Kasım 2017 15:37

sendikaya üye olun ve dava açın sendika avukatıyla.İnşallah kazanırsınız anayasaya aykırıdır red

Oktayoytak
Aday Memur
26 Kasım 2017 18:44

Tşk ederim bölgelere göre bakanlık haklı mı

itopkaya, 6 yıl önce

sendikaya üye olun ve dava açın sendika avukatıyla.İnşallah kazanırsınız anayasaya aykırıdır red

yasinnuri
Şube Müdürü
26 Kasım 2017 19:44

Haksız. Aynı hiyerarşik meslek grubunda bulunan eşler için aile birliğinin C ya da D grubu ilde sağlanması esastır. Bu mümkün değilse doluluk oranı daha düşük olan ilde (yani D grubuna daha yakın olan ilde) aile birliği sağlanır.

Eğer tayini siz istemişseniz ve bölge hizmet grupları yazdığınız gibiyse urfa ilinde aile birliğinin sağlanması gerekir.

Oktayoytak, 6 yıl önce

Tşk ederim bölgelere göre bakanlık haklı mı

Oktayoytak
Aday Memur
27 Kasım 2017 00:00

Ben de bu şekilde düşünüyorum itiraz edecem

yasinnuri, 6 yıl önce

Haksız. Aynı hiyerarşik meslek grubunda bulunan eşler için aile birliğinin C ya da D grubu ilde sağlanması esastır. Bu mümkün değilse doluluk oranı daha düşük olan ilde (yani D grubuna daha yakın olan ilde) aile birliği sağlanır.

Eğer tayini siz istemişseniz ve bölge hizmet grupları yazdığınız gibiyse urfa ilinde aile birliğinin sağlanması gerekir.

mr messi
Genel Müdür
27 Kasım 2017 09:40

Bölgeniz 1B olabilir mi yeni hizmet gruplarına göre ? Emin değilseniz tekrar kontrol edin bence

mr messi
Genel Müdür
27 Kasım 2017 09:50

Pardon OktayOytak aslında açıklamış ama tespiti yanlış yapmış.Açıkcası aile ve hiyerarşik meslek grupları konusunda bir bilgim yok bende arkadaşın verdiği bilgiden yola çıkarak yorum yaptım.Zaten öncelikle aile birliğinin c veya d de sağlanması esas kılınmıştır demiş buraya kadar sorun yok sonrasında bu mümkün değilse doluluk oranı daha düşük olan ilde aile birliği sağlanır demiş ki bu E grubu oluyor B değil.Sizin istediğiniz yer 5B olduğu için red kararı doğrudur.

mr messi
Genel Müdür
27 Kasım 2017 09:51

Pardon açıklamayı yapan yasinnuri imis

rad.tek.38
Memur
27 Kasım 2017 10:09

allah belasını versin bu blgenin 4 senedir neler çektirdi bana.kaldırın artık allah rızası için torpili olana bölge falan yok gözümle şahit oldum yazıktır günahtır bizimde çoluk çocuğumuz var yollarda perişan oluyoruz kış geldi kar yağarken ödüm kopuyor yollar kapanacakmı diye saatlerce mahsur kalıyoruz bitsin artık bu çile

plasmodiumalriae
Aday Memur
27 Kasım 2017 10:21

Valla hocam aynı dert bizde de var. C veya d olacak diyo bu mümkün değilse daha az doluluk olan yerde birleştiriyolar. O da aynıysa üst bölgedeki alt bölgeye geliyor

rad.tek.38, 6 yıl önce

allah belasını versin bu blgenin 4 senedir neler çektirdi bana.kaldırın artık allah rızası için torpili olana bölge falan yok gözümle şahit oldum yazıktır günahtır bizimde çoluk çocuğumuz var yollarda perişan oluyoruz kış geldi kar yağarken ödüm kopuyor yollar kapanacakmı diye saatlerce mahsur kalıyoruz bitsin artık bu çile

plasmodiumalriae
Aday Memur
27 Kasım 2017 10:23

Hocam eşin gelir yanına yönetmeliğe göre. Sen gidemezsin

plasmodiumalriae
Aday Memur
27 Kasım 2017 10:24

Hocam alt bölge ile kesin gidersin. Alt bölge tayini iste

Oktayoytak
Aday Memur
27 Kasım 2017 17:55

Alt bölge için iki yıl şartı var

plasmodiumalriae, 6 yıl önce

Hocam alt bölge ile kesin gidersin. Alt bölge tayini iste

Oktayoytak
Aday Memur
27 Kasım 2017 17:56

Yönetmelik şu şekilde: Her iki eşin birinci fıkranın (a) bendindeki aynı sıralama grubunda yer alması halinde aile birliğinin D veya C hizmet grubu bir ilde sağlanması esastır. D veya C hizmet grubunda aile birliğinin SAGLANAMAMASI HALİNDE; her iki eşin unvan ve branşında eşlerinin görev yaptığı ilin standardına göre DOLULUK ORANI AZ OLAN İLDE aile birliği sağlanır. Doluluk oranlarının da eşit olması halinde; aynı hizmet bölgesinde görev yapan eşlerden yer değiştirme talebinde bulunanın, farklı hizmet bölgelerinde görev yapan eşlerden ise üst hizmet bölgesinde görev yapan personelin görev yeri değiştirilir."

Oktayoytak
Aday Memur
27 Kasım 2017 17:57

Eşim yanıma gelince ben 1A eşim 1C oluyor.farkeden bi şey olmuyor.ikimizde c veya d olmuyoruz bu şekilde.bu sebeple doluluk oranına bakmalılar bence

plasmodiumalriae
Aday Memur
27 Kasım 2017 20:21

İkinizinde değil tayin isteyenin istediği yer d veya c olacak

Oktayoytak, 6 yıl önce

Eşim yanıma gelince ben 1A eşim 1C oluyor.farkeden bi şey olmuyor.ikimizde c veya d olmuyoruz bu şekilde.bu sebeple doluluk oranına bakmalılar bence

plasmodiumalriae
Aday Memur
27 Kasım 2017 20:23

Eşine göre senin görev yerin ona göre c olduğu için o senin yanına gelir

Oktayoytak, 6 yıl önce

Oktayoytak
Aday Memur
27 Kasım 2017 21:10

Yönetmelikte tayin isteyenden değil aile birliğinden bahsediyor tayin isteyeni en son devreye sokuyor herşey eşitse

İkinizinde değil tayin isteyenin istediği yer d veya c olacak

plasmodiumalriae
Aday Memur
28 Kasım 2017 08:42

Hocam bize gelen yanıt böyle . Zaten dilekçenizin altında aile birliğiniz nasıl sağlanabilir yazıyodur cevap olarak. Ben 9 aydır bu yüzden aile birliğimi sağlayamadım. Adaylığım kalkınca eşimin çalıştığı il bana göre d olduğu için ben tayin isticem. Zaten bana gelen cevapta da böyle yazıyo

Oktayoytak, 6 yıl önce

Yönetmelikte tayin isteyenden değil aile birliğinden bahsediyor tayin isteyeni en son devreye sokuyor herşey eşitse

zdmr-zdmr
Aday Memur
28 Kasım 2017 10:05

merhaba ben eğitim durumu ile istanbuldan muğlaya geldim eşim aydın da kendi işini yapyor 4 yıllık v

zdmr-zdmr
Aday Memur
28 Kasım 2017 10:09

merhaba arkadaşlar ben eğitim durumu tayini ile istanbuldan muğlaya geldim 4 yıllık hemşire mezunuyum.iki ay önce evlendim ve eşim aydında 4 yıllık lisans mezunu ve kendi işini yapıyor aydın ve muğla 2. bölgenin a grubunda ben aydına geçiş yapabilir miyim acaba ?

Toplam 35 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi