Editörler : Pangaea
26 Kasım 2017 14:52

Yeni başlangıç kpss 2018

KPSS nin ertelenmesi iyi oldu ben ve benim gibiler için hala başlamamıştım mesela.Hakkatten ben bu kafayla nasıl başlayacağımı da bilmiyorum.Bana şöyle ciddi bir program lazım arkadaşlar kime gitsem aynı şeyleri söyleyip söyleyip gönderiyorlar yardımcı olur musunuz

C.Z.c.z
Şef
26 Kasım 2017 15:37

bence hemen başlamayın alt yapı var ise mart nisan gibi başlayıp deneme çözün

ÇağatayD
Şube Müdürü
26 Kasım 2017 15:43

Kendini içsel motive ederek başlayabilirsin. Kpss yi kazanır öğretmen olursan hayalleri gibi. Dersin başına otur günde 2 ders olacak şekilde çalışmaya başla bakalım. Konu kitaplarından sıkılıyorum diyorsan videolar izleyebilirsin. Tabi biraz hızlı olman gerek malum temmuzda olsa erken kalkan yol alır. Kendi adıma sabah 6-11 eğitim, 1-5 gyk 6-10 alan çalışıyorum. İlk başlarda bende bunun yarısı kadar ancak çalışıyordum. Sonradan açılmaya başlarsın çalışma sürelerinde artar.

prideandprejudice34
Aday Memur
26 Kasım 2017 21:01

bu durum genellikle sizin sosyal hayatınızla da ilgilidir eğer mezunsanız ve çalışmıyorsanız bi kurumda çok rahat isterseniz derslere vakit ayırabilirsiniz evet temmuza çekilmesi biçok kişi açısından iyi oldu daha çok tekrar yapma olanağı ve dersleri çok sıkıştırmadan çalışma olanağı bulmuş olduk

Trkcesra
Kapalı
26 Kasım 2017 21:38

Hocam bu tempo çok yoğun geçmiyor mu? Bana biraz ağır gibi geldi. Tabi siz kendi çalışma tarzınızı daha iyi biliyorsunuzdur. Ben günde iki ders koyduydum sıkıldım bire düşürdüm. Ama tüm motivasyonum düştüğü için şu an hiç çalışamıyorum. Bu tampoyu nasıl yakaladınız?

ÇağatayD, 6 yıl önce

Kendini içsel motive ederek başlayabilirsin. Kpss yi kazanır öğretmen olursan hayalleri gibi. Dersin başına otur günde 2 ders olacak şekilde çalışmaya başla bakalım. Konu kitaplarından sıkılıyorum diyorsan videolar izleyebilirsin. Tabi biraz hızlı olman gerek malum temmuzda olsa erken kalkan yol alır. Kendi adıma sabah 6-11 eğitim, 1-5 gyk 6-10 alan çalışıyorum. İlk başlarda bende bunun yarısı kadar ancak çalışıyordum. Sonradan açılmaya başlarsın çalışma sürelerinde artar.

v.i.l.d.a.n
Aday Memur
26 Kasım 2017 22:41

kardeşler hala öğrenciyim ben

Dalaras
Şube Müdürü
27 Kasım 2017 01:16

O zaman öncelikle heyecan yapmanı gerektiren bir durum yok. İlk girişin olacak demektir ki kazanamasan bile deneyim kazanmış olacaksın. Bu bile başlı başına bir artıdır. İkincisi kazanabilirmiyim, kazanamazmıyım telaşını bırak. Sadece yapman gerekeni yap ve çalış. Heyecan, umutsuzluk, yapamıyorum, edemiyorum diye düşünmeden sadece çalış.

Eğer gün içinde çalışmaların yüksek yoğunluklu ve uzun saatleri kapsıyorsa en azından aralık sonu, ocak başı gibi başlayabilirsin. Zira sınav temmuzun sonun ve ağustoun başında. Baya bir zaman var yani Fakat günlük çalışma tempon yavaş, çalışma saatlerin kısa ise haftaya çalışmaya başlayabilirsin. Çünkü, çalışılacak konu bir hayli fazla.

v.i.l.d.a.n, 6 yıl önce

kardeşler hala öğrenciyim ben

ÇağatayD
Şube Müdürü
27 Kasım 2017 06:07

Hocam her şey insanın kendini motive etmesinde bitiyor. İç denetiminizi kurduğunuz anda olay biter. İlk başta günde 2 saatle başladım yavaş yavaş bu şekle getirdim. Deneyin zaten bir süre sonra canım sıkıldı biraz soru mu çözsem moduna giriyorsunuz. Günde hiç çalışmasam 5-6 saatin altına düşsem ya da mesela eğitimden soru çözmesem vicdanen rahatsızlığını hissediyorum. Mezunum ve başka işle ilgilenmiyorum onunda etkisi büyük tabiki.

Trkcesra, 6 yıl önce

Hocam bu tempo çok yoğun geçmiyor mu? Bana biraz ağır gibi geldi. Tabi siz kendi çalışma tarzınızı daha iyi biliyorsunuzdur. Ben günde iki ders koyduydum sıkıldım bire düşürdüm. Ama tüm motivasyonum düştüğü için şu an hiç çalışamıyorum. Bu tampoyu nasıl yakaladınız?

Trkcesra
Kapalı
27 Kasım 2017 09:28

İnşallah yaparım hocam, bakalım bugün tekrar başlamaya çalışacağım. Haklısınız aslında o tempoyu ben de yakalayabilsem bırakmam artık. Tam güzel gidiyorum dediğim zaman bir gün bıraksam çalışmayı hemen ipler kopuyor.

ÇağatayD, 6 yıl önce

Hocam her şey insanın kendini motive etmesinde bitiyor. İç denetiminizi kurduğunuz anda olay biter. İlk başta günde 2 saatle başladım yavaş yavaş bu şekle getirdim. Deneyin zaten bir süre sonra canım sıkıldı biraz soru mu çözsem moduna giriyorsunuz. Günde hiç çalışmasam 5-6 saatin altına düşsem ya da mesela eğitimden soru çözmesem vicdanen rahatsızlığını hissediyorum. Mezunum ve başka işle ilgilenmiyorum onunda etkisi büyük tabiki.

ÇağatayD
Şube Müdürü
27 Kasım 2017 10:41

Yaparsınız hocam. Başlamak bitirmenin yarısıdır demişler. Kolay gelsin.

Trkcesra, 6 yıl önce

İnşallah yaparım hocam, bakalım bugün tekrar başlamaya çalışacağım. Haklısınız aslında o tempoyu ben de yakalayabilsem bırakmam artık. Tam güzel gidiyorum dediğim zaman bir gün bıraksam çalışmayı hemen ipler kopuyor.

Trkcesra
Kapalı
27 Kasım 2017 11:10

Teşekkür ediyorum size de kolay gelsin. Emekleriniz boşa gitmesin inşallah.

ÇağatayD, 6 yıl önce

Yaparsınız hocam. Başlamak bitirmenin yarısıdır demişler. Kolay gelsin.

kpsszedeyiz
Memur
28 Kasım 2017 11:54

Tüm KPSS Hazırlık kitapları 12 Taksitle

https://www.kitabindibi.com/urun-kategori/kpss/

ahmettopluu7
Aday Memur
28 Kasım 2017 12:38

merhabalar kpss sınav tarihin ertelenmesiyle sanırım herkeste bir umut ışığı yandı bende bu sebeple daha bir şevkle çalışmaya başladım tabi dershaneminde desteğiyle daha ümitliyim arkadaşlar sınav tarihi değişiminden sonra da birçok yeni grup açılmaya başladı aralık ayında hem yetenek kültür hemde eğitim den yeni başlayacak dersleri olacak dershanemde yaklaşım kariyer merkezi bilgi almanızı tavsiye ederim arkadaşlar

orman05
Şef
28 Kasım 2017 16:25

bende mühendisim kamuda 2018 e girip 90+ alıp dhmi ye gecmeyı dusunuyorum

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi