Editörler : crops35
27 Kasım 2017 09:41

Sadece ders eğitim videoları ile sınava çalışılır mı ?

KPSS önlisans olarak gireceğim. Sınav 4 Kasım a ertelendi biliyorsunuz. Yaklaşık 1 yıl var. Her ders için fazla fazla 1.5 - 2 ay süre veriyorum kendime. Çalışma olarak da;

. İlk başta video izleyip deftere not alıyorum.

. 1 ünite bitirdikten sonra, x yayınından o üniteyi okuyorum.

. En son olarak da ünite ile ilgili, sorular çözüyorum.

. Hiç video ders notu kitabı vs almadım.

. Günde 5 saat çalışma az midir çok mudur sizce ?

. Türkçe geliştirme olarak da 2 saat kitap okuyorum.

. Son olarak da önlisans - orta öğretim ile ilgili telegram dan grup kuralım mı ? Birbirimizi motive etme konusunda, iyi anlamda hırs yapma açısından olsun, anlamadığımız yapamadığımız soruları danışma açısından olsun fayda sağlayacağını düşünüyorum.

Yorumlarını bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Kpssaveb
Aday Memur
27 Kasım 2017 11:31

Fazlası ile yeterli olur soru çözün bol bol

Ayşegül Kzltprk
Aday Memur
27 Kasım 2017 11:57

Turkce icin kitap okumak yerine bol bol paragrag cozersen daha iyi olur (her gun duzenli olarak)

Zekibyk
Aday Memur
27 Kasım 2017 12:32

Ama şimdi paragraf konusunu bilmeden o konuyla ilgili soru çözmem biraz mantıksız değil mi

Ayşegül Kzltprk, 6 yıl önce

Turkce icin kitap okumak yerine bol bol paragrag cozersen daha iyi olur (her gun duzenli olarak)

adamemur
Aday Memur
27 Kasım 2017 13:24

Kaç puan hedefliyorsun?

Zekibyk
Aday Memur
27 Kasım 2017 17:57

Kadrolu atamalarda kazanacak kadar. Yani en az 85 yapmalıyım.

adamemur, 6 yıl önce

Kaç puan hedefliyorsun?

fdd86
Aday Memur
27 Kasım 2017 18:23

Internetin varsa dersaneye gider gibi otur masa basina ac videoları deli gibi izle sonra tekrar yap sonra soru çöz.ben dersaneye gitmedim 2 kere disaridan denemeye girdim o kadar.50 tane deneme aldim geceleri oturdum saat koydum çözdüm.Allah yardımcın olsun.kolay degil ama mecburuz sonucta.elimizden gelenin en iyisinin yapmak zorundayiz.haa puanin iyi ise yariyor mu dersen hic deme😁sonunu dusunen kahraman olamaz derler

Zekibyk
Aday Memur
27 Kasım 2017 18:45

Doğru diyorsun. Zaten izlediğim video da dershane ortamının videoya alınmış hali. Ailem ısrar etti illa dershaneye yazdıralım diye ben sırf zaman kaybı diye yazılmadım. Evde oturup kendim çalışıyorum. Dershane ücretini de soru bankası kitaplarına vs ye harcarım bin kat daha iyi olur. Hocam teşekkürler bu arada. Sizlere de başarılar dilerim.

fdd86, 6 yıl önce

Internetin varsa dersaneye gider gibi otur masa basina ac videoları deli gibi izle sonra tekrar yap sonra soru çöz.ben dersaneye gitmedim 2 kere disaridan denemeye girdim o kadar.50 tane deneme aldim geceleri oturdum saat koydum çözdüm.Allah yardımcın olsun.kolay degil ama mecburuz sonucta.elimizden gelenin en iyisinin yapmak zorundayiz.haa puanin iyi ise yariyor mu dersen hic deme😁sonunu dusunen kahraman olamaz derler

Defkhan0
Aday Memur
27 Kasım 2017 19:40

Bolumun nedir zeki hedefin kac puan

Ayşegül Kzltprk
Aday Memur
27 Kasım 2017 19:48

Konulari ogrendikten sonra cozuceksin tabiki

Zekibyk, 6 yıl önce

Ama şimdi paragraf konusunu bilmeden o konuyla ilgili soru çözmem biraz mantıksız değil mi

Zekibyk
Aday Memur
27 Kasım 2017 20:52

Hocam bölümüm otomotiv teknolojisi ama ben zabıt katipliği, şoför, gibi meslekleri tercih edeceğim sanırım.

Defkhan0, 6 yıl önce

Bolumun nedir zeki hedefin kac puan

secillaltinn
Aday Memur
01 Aralık 2017 09:35

ben de öyle yapacağım. öncelikle tarih ve mat bitireceğim. kitap okumak yerine paragraf çözmen çok daha mantıklı olur. paragrafın özel bir konu anlatımı yok zaten. lisanslar birlik,yardım konusunda daha çok yardımcı oluyorlar birbirlerine. biz de birlik olarak soru,kaynak vs yapabilirsek çok iyi olur.

Zekibyk
Aday Memur
01 Aralık 2017 15:47

Kimse kimseye yardım etmiyor bizde maalesef. Bu yarışta tek başımızayız gibi görünüyor.

secillaltinn, 6 yıl önce

ben de öyle yapacağım. öncelikle tarih ve mat bitireceğim. kitap okumak yerine paragraf çözmen çok daha mantıklı olur. paragrafın özel bir konu anlatımı yok zaten. lisanslar birlik,yardım konusunda daha çok yardımcı oluyorlar birbirlerine. biz de birlik olarak soru,kaynak vs yapabilirsek çok iyi olur.

secillaltinn
Aday Memur
04 Aralık 2017 08:30

öyle maalesef. ben de lisanslardan bakıyorum kaynak olarak yardımcı oluyorlar,paylaşıyorlar.

Zekibyk, 6 yıl önce

Kimse kimseye yardım etmiyor bizde maalesef. Bu yarışta tek başımızayız gibi görünüyor.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi