Editörler : Pangaea
28 Kasım 2017 14:26

5 Yılını tamamlayan öğretmenlere ayrı bir kadro mu verilir sizce yoksa ?

halihazırdaki mülakata mı gir

neye göre puanlama verilir kpss yoksa

ÇağatayD
Şube Müdürü
28 Kasım 2017 14:41

Sadece mülakata girecekler. Direkt kadro falan yok. Mülakatta da 2017 kpss puanlarına +-5 üzerinden puan verilecek diğer herkes gibi.

28 Kasım 2017 14:43

hocam kpss şartı olmadan diyor yanlış mı anladım o zaman ne anlamı kalır ayrıca üç katına girengiremeyen ücretli nasıl atansın -+ 5 ile

ÇağatayD, 6 yıl önce

Sadece mülakata girecekler. Direkt kadro falan yok. Mülakatta da 2017 kpss puanlarına +-5 üzerinden puan verilecek diğer herkes gibi.

ÇağatayD
Şube Müdürü
28 Kasım 2017 15:09

Kpss şartı olmadan derken kpss ye girmeyen demiyor kpss puanı 3 katı aday içinde olmayanlar deniliyor. Yani adamın puanı 3 katı içerisinde olmasa bile mülakata çağrılacak.

Diğer bir husus olan sıralama konusu ise şöyle ki aynı dershanecilere yaptıkları gibi verilen 20binin belli bir kısmını ücretlilere ayıracaklardır ve onlarda kendi içlerinde sıralamaya girerler. Öteki türlü bizimle sıralamaya girseler zaten puanları düşük olduğu için hiç biri atanamaz.

Edebiyatbeklemede, 6 yıl önce

hocam kpss şartı olmadan diyor yanlış mı anladım o zaman ne anlamı kalır ayrıca üç katına girengiremeyen ücretli nasıl atansın -+ 5 ile

ağırabiksk
Daire Başkanı
28 Kasım 2017 15:33

dersanecilerde kpssye girme şartı yoktu ücretlide de aranmaz büyük ihtimal üç katı adaya giremeyen adama artı eksi beş versen nolur zaten atanamaz ..adamlar fasulye olsun diye mi kanun değişikliği yapacaklar..sadece kendilerşne ayrılacak kontenjandan mülakat puanına göre atanrlar diye düşüniyoum...meb bugün resmi açıklama yayınlamış sitesinden dün bakanın açıklamaları doğrultusunda orda da imtiyaz tanınacak diyor kpss şartından bahsedilmiyor

ÇağatayD, 6 yıl önce

Kpss şartı olmadan derken kpss ye girmeyen demiyor kpss puanı 3 katı aday içinde olmayanlar deniliyor. Yani adamın puanı 3 katı içerisinde olmasa bile mülakata çağrılacak.

Diğer bir husus olan sıralama konusu ise şöyle ki aynı dershanecilere yaptıkları gibi verilen 20binin belli bir kısmını ücretlilere ayıracaklardır ve onlarda kendi içlerinde sıralamaya girerler. Öteki türlü bizimle sıralamaya girseler zaten puanları düşük olduğu için hiç biri atanamaz.

ağırabiksk
Daire Başkanı
28 Kasım 2017 15:34

ÇağatayD hocam Sizin de dediğiniz gibi olacak büyük ihtimal

caesarjulius
Aday Memur
28 Kasım 2017 15:36

Bu yoruma kesinlikle katılıyorum. Diğer türlü akla mantığa sığmaz.

ÇağatayD, 6 yıl önce

caesarjulius
Aday Memur
28 Kasım 2017 15:39

Pardon katıldığım bu konu değil yanlış alıntıladım. Bu olay çok içeriği dayanağı var gibi durmuyor. Yani evet mülakata girecekler ama puan yüzünden yine atanamayacaklar. Normal bir şekildeatanacak kişiden yer kalabilirse ücretli zaten doğrudan girmiş olur. Yani durum şu ki sadece mülakata girebilecek sonrası yine puan. diğer türlüsü mantıksız anlamsız buna sevinen de hak yemeye dünden razı demektir.

caesarjulius, 6 yıl önce

Bu yoruma kesinlikle katılıyorum. Diğer türlü akla mantığa sığmaz.

caesarjulius
Aday Memur
28 Kasım 2017 15:43

Atanamazlar zaten nedir nasıl bir cümledir atanmasınlar zaten. Adan elinde puanını almış sıralamaya girmiş bekliyor diğeri ücretli yapmış önüne geçiyor. Ücretli sistemine alet olmak bile doğrubir tutum değilken bir de ataması olacak. Böyle adalet olabilir mi? Böyle adalet olamaz.

ÇağatayD
Şube Müdürü
28 Kasım 2017 15:45

Bir temel olmak zorunda. Bu ne olur bilemem ama en mantıklısı kpss. Sonuçta bir ölçme kuralı olmadan bu kişiler sıralanamaz. Düşünün neyin üstüne +-5 verecekler.

ağırabiksk, 6 yıl önce

dersanecilerde kpssye girme şartı yoktu ücretlide de aranmaz büyük ihtimal üç katı adaya giremeyen adama artı eksi beş versen nolur zaten atanamaz ..adamlar fasulye olsun diye mi kanun değişikliği yapacaklar..sadece kendilerşne ayrılacak kontenjandan mülakat puanına göre atanrlar diye düşüniyoum...meb bugün resmi açıklama yayınlamış sitesinden dün bakanın açıklamaları doğrultusunda orda da imtiyaz tanınacak diyor kpss şartından bahsedilmiyor

ÇağatayD
Şube Müdürü
28 Kasım 2017 15:56

Meb bakanı böyle olacak dedikten sonra biz ne yapabiliriz? Bende kpss puanıyla bekliyorum sakin olun istersiniz. Burada konuyu en mantıklı argümanlarla yorumluyorum. Yoksa tepkimizi o kadar gösterdik 10 bin ek atama dedik yalan oldu 2018 e ilave ettik dediler. 20 bin çok az artmalı dedik 20 binde kaldı. Ayrıca ücretliler kimsenin önüne geçmiyor onlar kendi kontenjanlarında sıralanırlar. Ücretli diye bir gerçek var ne yapalım yani sinirlenip kızdığımızla mı kalalım?

caesarjulius, 6 yıl önce

Atanamazlar zaten nedir nasıl bir cümledir atanmasınlar zaten. Adan elinde puanını almış sıralamaya girmiş bekliyor diğeri ücretli yapmış önüne geçiyor. Ücretli sistemine alet olmak bile doğrubir tutum değilken bir de ataması olacak. Böyle adalet olabilir mi? Böyle adalet olamaz.

28 Kasım 2017 16:01

kontenjandan gidecek

ÇağatayD, 6 yıl önce

Meb bakanı böyle olacak dedikten sonra biz ne yapabiliriz? Bende kpss puanıyla bekliyorum sakin olun istersiniz. Burada konuyu en mantıklı argümanlarla yorumluyorum. Yoksa tepkimizi o kadar gösterdik 10 bin ek atama dedik yalan oldu 2018 e ilave ettik dediler. 20 bin çok az artmalı dedik 20 binde kaldı. Ayrıca ücretliler kimsenin önüne geçmiyor onlar kendi kontenjanlarında sıralanırlar. Ücretli diye bir gerçek var ne yapalım yani sinirlenip kızdığımızla mı kalalım?

turner12
Aday Memur
28 Kasım 2017 16:01

Benim tepkim size değil sizin ücretlilerden olmadığınızı yazdıklarınızdan çıkarmak zor değil. Zira kolayca ayırt ediliyor kolay yola sapmak isteyenler. Bu açıklamayı o kolay yolların açıklaması sananlar tam tersini söylediğimizde / doğru olan yolu söylediğimizde "e o zaman atanamayız ki böyle olmalı" diyorlar benim asıl tepkim buna. Atanamazsın evet "ücretli" zaten böyle atanama, kpss puanını al ve sıranı bekle, sıran gelince de atan. Doğru ve mantıklı olan yol hepimizin malumu zaten.

ÇağatayD, 6 yıl önce

ÇağatayD
Şube Müdürü
28 Kasım 2017 16:11

Bekleyelim sayın hocalarım konunun detayları netleşsin. Kızıp sinirlenerek kendimize zarar vermekten başka bir şey yapmıyoruz. Önemli olan sinirlenmek değil elimizden geleni yapmak yani bir grup halinde haraket etmek. Ayrıca geri adım atıldığıda çok oldu. Neye göre sıralanacaklar, kontenjanları ne olacak, 2018 den itibaren mi geçerli olacak, bir defaya mahsus bir şey mi. Yani demek istediğim her şey muallak bekleyip görelim.

caesarjulius
Aday Memur
28 Kasım 2017 16:38

+ - 5 devam mı yoksa geçti-kaldı sistemi mi gelecek. Bu ne zaman netleşir acaba.

28 Kasım 2017 18:17

Herkese merhabalar.Ya bakıyorum da herkes tuturmuş ücretli öğretmenlere mülakat hakkı tanınmış diye bangır bangır bagırıyorlar.Bakın ben 13 yıldır ücretli öğretmen yapıyorum.hiç kimsenin gitmedigi hiç kimsenin begenmedigi yerlere gittim.tabiri cazizse süründüm.sen kalkmışsın haksızlık diyorsun. bu nasıl vicdan nasıl bir akıl izan anlamak çok zor.şimdi ben size bişey soracam kendiniz bu 5 yıl şartını saglasaydınız hayır arkadaş biz istemeyiz mi diyecektiniz.lütfen nefsinize göre yorum yapmayın.çogu kişi ben biliyorum bu ücretle biz çalışmayız diye kabul etmedi. hükümette bak bunlar beni zor zamanlarımda işimi yaptılar diye bir güzellik yapmaya çalışıyor ne var bunda büyütecek.işte tutturmuşlar iki yıllıklar formasyonu olmayanlar öğretmen olacak diye.hiç korkmayın bakanlık 119 sayılı karar bakar kimlere öğretmenliğe şartı tutar onları çagırı mülakata. bunları bildiginiz halde yaygara koparıyosunuz.benim anlamdığım nokta şu.bu insanlar öğretmenlik alanını bitirmişler yada formasyon alıp kaynak bölüme girmeye hak kazanmışlar ve 5 yıl ve üzeri çalışmışlar.bunların atanmaları haksızlık oluyor .ama gel görki dershane öğretmenleri sorgusuz sualsiz atanıyor onlara kimsenin gıkı çıkmıyor.bir diger husus adam torpilin bulmuş ilkokul mezunu taşarena girmiş.ve yaklaşık sayıları bir milyon kişiye kadro veriyorlar.yine onlara ses yok. bu yaptıklarınız ayıp kul hakkı.ha size şunuda söyleyim 5 yıl ve üzeri ücretli öğretmenlik yapmış egitim fakültesi yada formasyonlu öğretmen sayısı 5 bini bile bulmaz.en az yarsısda mülakkata elenir.gececek kişi 2 bini geçmez.

Adayokulonceci
Kapalı
28 Kasım 2017 18:25

Buradaki çoğu kişi belirsizlik içinde evde oturup ders çalışıyor, yıllarını buna veriyor hala ailelerinden para isteyerek. Bu insanların yıllarca ücretli bile yapmayıp ceplerinde 5 kuruş para olmadan kpssye hazırlanmalarına ne diyorsunuz? 13 sene siz neden kpssye hazırlanmadınız peki? Bu eşitsizlik yaratır hocam.

aksarayli_teacher, 6 yıl önce

Herkese merhabalar.Ya bakıyorum da herkes tuturmuş ücretli öğretmenlere mülakat hakkı tanınmış diye bangır bangır bagırıyorlar.Bakın ben 13 yıldır ücretli öğretmen yapıyorum.hiç kimsenin gitmedigi hiç kimsenin begenmedigi yerlere gittim.tabiri cazizse süründüm.sen kalkmışsın haksızlık diyorsun. bu nasıl vicdan nasıl bir akıl izan anlamak çok zor.şimdi ben size bişey soracam kendiniz bu 5 yıl şartını saglasaydınız hayır arkadaş biz istemeyiz mi diyecektiniz.lütfen nefsinize göre yorum yapmayın.çogu kişi ben biliyorum bu ücretle biz çalışmayız diye kabul etmedi. hükümette bak bunlar beni zor zamanlarımda işimi yaptılar diye bir güzellik yapmaya çalışıyor ne var bunda büyütecek.işte tutturmuşlar iki yıllıklar formasyonu olmayanlar öğretmen olacak diye.hiç korkmayın bakanlık 119 sayılı karar bakar kimlere öğretmenliğe şartı tutar onları çagırı mülakata. bunları bildiginiz halde yaygara koparıyosunuz.benim anlamdığım nokta şu.bu insanlar öğretmenlik alanını bitirmişler yada formasyon alıp kaynak bölüme girmeye hak kazanmışlar ve 5 yıl ve üzeri çalışmışlar.bunların atanmaları haksızlık oluyor .ama gel görki dershane öğretmenleri sorgusuz sualsiz atanıyor onlara kimsenin gıkı çıkmıyor.bir diger husus adam torpilin bulmuş ilkokul mezunu taşarena girmiş.ve yaklaşık sayıları bir milyon kişiye kadro veriyorlar.yine onlara ses yok. bu yaptıklarınız ayıp kul hakkı.ha size şunuda söyleyim 5 yıl ve üzeri ücretli öğretmenlik yapmış egitim fakültesi yada formasyonlu öğretmen sayısı 5 bini bile bulmaz.en az yarsısda mülakkata elenir.gececek kişi 2 bini geçmez.

28 Kasım 2017 18:56

Hazırlanmadığımız kim söylüyor hem de ders çalışıyoruz.dershaneye gidiyoruz.ve 13 yıldır kpss ye giriyorum.ezbere konuşmayın lütfen.siz çekenin halini bilmezsiniz.bu hükümet ben yapacam dedi mi yapar.o kadar.

Adayokulonceci
Kapalı
28 Kasım 2017 19:35

13 senede 50 bin, 60 bin alınan yıllar oldu hazırlanmış olsaydınız atanırdınız diye düşünüyorun

Hazırlanmadığımız kim söylüyor hem de ders çalışıyoruz.dershaneye gidiyoruz.ve 13 yıldır kpss ye giriyorum.ezbere konuşmayın lütfen.siz çekenin halini bilmezsiniz.bu hükümet ben yapacam dedi mi yapar.o kadar.

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
28 Kasım 2017 21:37

Rıza Sarraf davasıyla bankalarımıza milyarlarca dolar ceza gelecek ve Abd bize ekonomik ambargo uygulayacak.Bu ne demek biliyor musunuz,ekonomimizin adeta çökmesi demek.Ekonomik çöküş yaşayan bir ülkede de atamaların yapılmama ihtimali çok yüksek.Bu 20 binlik Ağustos ataması bile tehlikede bence.Çok zor günlere herkes hazır olsun..

28 Kasım 2017 22:06

siz de haklısınız hocam ama kpss varsa farklı atamalar sıra beklersiniz ya kuyrukta birileri önünüze geçer işte böyle bir şey . ücretli bile torpille bu ülkede ama dersaneciler mi ücretliler mi derseniz tabi ki ücretliler derdim ama ikisi de haketmiyor ayrı mesele . elinizi vicdanınıza koyun hocam öyle düşünün .

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi