Editörler : supporters.
28 Kasım 2017 22:30

Kpss a grubu çalışma kaynakları

Selamun Aleykum Arkadaşlar. Kpss A Bölümü İçin Kayank Önerilerinizi Alabilir miyim? Konu Anlatımı ve Soru Çözümü olarak...

*

Hukukİktisatİşletme

Maliye

Muhasebe

ÇEKO

Ekonometri

İstatistik

Kamu Yönetimi

Uluslararası İlişkiler

*

Yardımınız için şimdiden teşekkürler. Sınava hazırlanan arkadaşların Allah yardımcısı olsun.

Aragog
Şef
28 Kasım 2017 23:25

İktisat (Konu)

-Makro,mikro-Erdal Ünsal

-Son 5'li-Katalaksi

-Türkiye Ekonomisi-Yasin Çoban

-İktisat Okulları-Yüksel Bilgili

İktisat(Soru)

-Zeynel Dinler veya Yüksel Bilgili Çıkmış sorular

-Analiz İktisat (monopol yayınları 2 cilt)

-Themis İktisat Çalışma Kitabı

-Yüksel Bilgili-Ceteris Paribus

-Economicus-Pegem

Hukuk(Konu)

-Savaş Yayınları Kpss Kampı veya Kutluay Kararlı (Özel Hukuk+Kamu Hukuku)

Hukuk(Soru)

-Konsensus Kpss ve Kurum Sınavları çıkmış sorular

-Themis Hukuk Soruları Özgün

-657 Yayınları Hukuk Soru Seti Özgün

-Savaş Yayınları Kpss Külliyat

Maliye(Konu)

-Pareto

-Themis Maliye

Maliye(Soru)

-4t çıkmış sorular

-4t özgün sorular

-Pegem optimus soru bankası

Muhasebe(Konu)

-Orhan Sevilengül Genel Muhasebe

-Ferhat Yıldız Numerus Konu

Muhasebe(Soru)

-4t çıkmış

-4t özgün

-İlhan Kılıç Stok soru bankası

-Pegem Reditus soru bankası

AnonimBEY
Aday Memur
28 Kasım 2017 23:40

Teşekkürler.

Aragog, 6 yıl önce

İktisat (Konu)

-Makro,mikro-Erdal Ünsal

-Son 5'li-Katalaksi

-Türkiye Ekonomisi-Yasin Çoban

-İktisat Okulları-Yüksel Bilgili

İktisat(Soru)

-Zeynel Dinler veya Yüksel Bilgili Çıkmış sorular

-Analiz İktisat (monopol yayınları 2 cilt)

-Themis İktisat Çalışma Kitabı

-Yüksel Bilgili-Ceteris Paribus

-Economicus-Pegem

Hukuk(Konu)

-Savaş Yayınları Kpss Kampı veya Kutluay Kararlı (Özel Hukuk+Kamu Hukuku)

Hukuk(Soru)

-Konsensus Kpss ve Kurum Sınavları çıkmış sorular

-Themis Hukuk Soruları Özgün

-657 Yayınları Hukuk Soru Seti Özgün

-Savaş Yayınları Kpss Külliyat

Maliye(Konu)

-Pareto

-Themis Maliye

Maliye(Soru)

-4t çıkmış sorular

-4t özgün sorular

-Pegem optimus soru bankası

Muhasebe(Konu)

-Orhan Sevilengül Genel Muhasebe

-Ferhat Yıldız Numerus Konu

Muhasebe(Soru)

-4t çıkmış

-4t özgün

-İlhan Kılıç Stok soru bankası

-Pegem Reditus soru bankası

Aragog
Şef
28 Kasım 2017 23:45

Çeki için de zaman bulursan A kadro çeko konu anlatım ile Çalışma sorunları kitabına bakabilirsin.P42 için çeko önemli.(Sgk Denetmen Yard ve İş müf yard. P42 yi kullandı)

AnonimBEY, 6 yıl önce

Teşekkürler.

AnonimBEY
Aday Memur
29 Kasım 2017 00:08

Teşekkürler. Ekonometri ve İstatistik Alanları Kimse Çalışmıyor mu ben İktisat mezunuyum alt yapım var zaman ayırsammı

Aragog, 6 yıl önce

Çeki için de zaman bulursan A kadro çeko konu anlatım ile Çalışma sorunları kitabına bakabilirsin.P42 için çeko önemli.(Sgk Denetmen Yard ve İş müf yard. P42 yi kullandı)

Aragog
Şef
29 Kasım 2017 00:17

Ekonometri testi kalktı.İstatistikte istatistik,matematik tarzı bölümlerden mezun değilsen pek işe yaramıyor.P48,p23,p42,p9 tarzı puan türleri sizin için ideal.Mevcut alımlarda kullanılan puan türlerini incelersen bir fikir edinebilirsin.

AnonimBEY, 6 yıl önce

Teşekkürler. Ekonometri ve İstatistik Alanları Kimse Çalışmıyor mu ben İktisat mezunuyum alt yapım var zaman ayırsammı

AnonimBEY
Aday Memur
29 Kasım 2017 00:32

Eyvallah hocam şuan ona bakıyordum teşekkür ederim yardımın için.

Aragog, 6 yıl önce

Ekonometri testi kalktı.İstatistikte istatistik,matematik tarzı bölümlerden mezun değilsen pek işe yaramıyor.P48,p23,p42,p9 tarzı puan türleri sizin için ideal.Mevcut alımlarda kullanılan puan türlerini incelersen bir fikir edinebilirsin.

Aragog
Şef
29 Kasım 2017 00:33

Kolay gelsin şimdiden.

AnonimBEY, 6 yıl önce

Eyvallah hocam şuan ona bakıyordum teşekkür ederim yardımın için.

İsemYayinEvi
Aday Memur
30 Kasım 2017 17:36

Mikrodan Musa hocanın kitabını tavsiye ederim

echelon01
Kapalı
01 Aralık 2017 01:22

Fazla kaynakla yola çıkılmaması taraftarıyım. Bu süreç bir maraton ve açıp baktığınız her kaynağın az çok faydasını göreceksiniz. Ancak yetiştiremediğiniz kaynakları gördüğünüzde gardınız düşecek, motivasyon ve performans problemleri baş gösterecek. Zira sadece hukuk ya da iktisat değil başarıya ulaşmanın anahtarı. Maliyesi, muhasebesi.. Eğer düşünüyorsanız işletmesi, çekosu, kamu yönetimi, uluslararası ilişkileri... Kısacası deniz derya... En acısı da masanızda duran cilt cilt alan kitapları gözünüzün içine bakarken bu süreçte Türkçe'ye bile zaman ayırmanız gerekebiliyor. Bu nedenle sindire sindire çalışmanız halinde aşağıya yazdığım kitaplar yeter de artar bile. Soru bankalarına çalışırken işaretleme yapmayın. Çünkü bahsettiğim soru bankaları öyle soruları çözüp sobada yakacağınız kıytırık kitaplardan değil. Mümkünse tekrar tekrar çalışın. Sadece çözemediğiniz soruların cevaplarına değil, çözebildiğiniz soruların cevaplarını da okuyun. Konu anlatıma kitabına dönmeden mükemmel bir tekrar oluyor.

HUKUK

Konu: Murat Yayınları 2018 KPSS Kamu Hukuku ve 2018 KPSS Özel Hukuk

Soru Bankası: Sui Generis, Themis

İKTİSAT

Konu: Sayısal özürlü olduğum ve etrafımda soracağım birileri olmadığı için kendim kitap açıp çalışmıyorum. Benim gibi olan varsa youtube'daki benimhocam video derslerini öneririm. Lakin Yasin Çoban'ın Türkiye Ekonomisi ve Yüksel Bilgili'nin Karşılaşmalı İktisat Okulları kitabını okumanızda yarar var.

Soru: Zeynel Dinler-KPSS İktisat ve Yüksel Bilgili-Ceteris Paribus

MUHASEBE

Konu: Yine benimhocam yayınlarını izliyorum. Video ders notlarını da edindim dersi izlerken notla uğraşmıyorum.

Soru: Ferhat Yıldız-Numerus ve yine Ferhat Yıldız-Çıkmış Sorular

MALİYE

Konu:Murat Yayınları 2018 KPSS Maliye

Soru: 4T Maliye Çıkmış Sorular, 4T Maliye Özgün Sorular

ulku08
Aday Memur
20 Aralık 2017 14:49

Benim önerim hukuk alanında olacak özgün sorular bakımından themis ya da referans çıkmış sorular bakımından dönüşüm. Tek tek kaynak bakımından akıllı ders notları.

Semilase
Aday Memur
08 Ocak 2018 00:34

Mrb ben istatistik mezunuyum ve kaynak konusu bizde bayağı zor o yüzden ders notlarından çalışmak avantajlı ben alan sınavına hazırlanıyorum önemli olan kitabı sevmek Büyükşehirde yaşıyorsan tavsiye olan kitaplara git bak ona göre al eğer öyle bir durumun yoksa yazarları araştırıp kitapları öyle al

Nese001
Aday Memur
30 Kasım 2018 23:43

iktisatta kesinlikle analiz serisini çözmelisin.Erdal ünsalı alt yapın olmadan anlayamazsın. analiz serisini Muzaffer hoca hiç iktisat bilmeyen birinin anlayacağı , öğrenci dilinde açıklayarak anlatmış. çözümlerinde konu anlatımı var soru üzerinden. Şiddetle tavsiye ederim.

Mglb
Aday Memur
09 Aralık 2018 01:09

Arkadaşlar merhaba,bende 261 dvd kpss a görsel eğitim seti var ilgilenen arkadaşlar özelden yazınız

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi