Editörler : Lanet
29 Kasım 2017 18:57

İstifaya zorlanıyorum?

İyi akşamlar sevgili meslektaşlarım. Gerçekten çok zor durumdayım. Hangi dala uzansam elimde kalıyor. Tavsiye ve desteklerinizi bekliyorum. Atandıktan sonra ortaya çıkan bir rahatsızlığım var. Meniere sendromu. İç kulak kaynaklı baş dönmesi atakları. Atal geçirdiğim zaman ayakta dduramıyorum. Düşüyorum yere. Tedavi görüyorum. Çok. Yüksek ses stres ve tuz kahve ataklarımı tetikliyor. Tuz kahve tüketmiyorum. Yüksek ses ve stres nedeni ile doktorum nöbet tutmamı yasakladı. 7 aydır atak geçirmiyordum. Ta ki müdürüm beni kenara çekip nöbet vericez diyene kadar. Aksaray milli eğitim bir yazı yayınlamış nöbet öğretmenliğin asli görevlerindendir. Nöbet tutamayan öğretmen öğretmenlik de yapamaz diye. Müdürüm bu yazıyı göstererek bana nöbet verdi. Başka okula görevlendirme gidiyorum. 6 saat kendi okulumda 20 saat başka okuldayım. Kendi okulumda hiç tam gün bulunmadığım için müdürüm öbür okuldaki müdürü arayıp nöbet verin demiş. Nöbeti yazdılar. 3. Tenefüsğn sonunda atak geçirdim. 7 ay sonra ilk defa. Allahtan atak geleceğini anladım nöbeti bırakıp öğretmenler odasına indim yardım iateneye atal ttam indikten sonra tuttu merdivende tutsa düşer kırardım biyerimi hiç ayakta duramıyorum direkt düşüyorum çünkü. Müdür yardımcısı hemen hastaneye götürdü. Doktorum çok kızdı heyet raporu nöbet raporun var nasıl nöbet verirler ne güzel iyi gidiyorduk epeydir atak yaşamıyordun dedi. göeevkendirme gittiğim okuldaki idareciler çok merhametli çok üzüldüler çağırdı vermicem sana nöbet dedi. Aramış benim okulun müdürünü anlatmışdurumu vermeyeceğim nöbet olmaz bu böyle perişan oldu hocamız ne gerek var bunlara idareciyiz adı üstğnde idare edebiliriz dedi. Diğer hocalarda halimi görünce yerime nöbet tutmaya gönüllü oldular biz idare ederiz dedi hepsi. Ama benim asıl mdüür görevlendirme okulumdaki müdürü korkutmuş epey. Verceksin nöbet diye. Adam bugün geldi gözler şiş. Noldu hocam dedim gel konuşalım dedi. Sabaha kadar uyuyamadım düşündüm işin içinden çıkamadım. Yazıyı attı bana müdürün yönetmelikte nöbet raporu alana nöbet verilmez diye bi şey de yol sana mecbur yazıcam nöbet dedi yarından itibaren tekrar tutmaya başlıyorum yani. Bunun bir oluru yok mu? Milli eğitime gittim hiç ilgilenmediler bile. Atak geçiriyorum bu kez doktor rapor veriyor 20 gün yokum okulda sonra çocuklara üzülüyorum konuları yetiştiremiyorum hem onlar perişan oluyor hem ben. Malulen emeklilik konusunda müdürüm başımın etini yedi. Özür grubu raporu al tayin iste git dedi. Doktora gittim vermiyor. Öyle kolay değil özür raporu almak. Sen gürültüye maruz kalmadığın sürece iyisin diyor. Özür raporu için belli yğzdelik var bu hastalıkla o yüzdeliğe ulaşamazsın yanında başka hastalıklar da olursa belki diyor. İstifanın eşiğine geldim ama işimi çok severek yapıyorum. Çocukları da öok seviyorum. Çıkmaza düştğm var mı öneriniz yok mu bi çıkar yolu bu işin. Hastalana hastalana öğretmenlik yaptığım konuları yetiştiremediğim günlere geri döneceğim yoksa. Arkadaşlarım bırak ne halleri varsa görsünler hastalanırsan da alırsın raporu yatarsın diyorlar. Oysa ben vicdan yapıyorum hastanede her yanımda hortumlar yatarken bile ziyarete gelen arkadaşlara çocuklara dolabımdan test verin boş durmasınlar bari diyorım elim ayağım bağlanmış durumda yok mu hakkımızı koruyan bir mercii?

english man
Aday Memur
01 Aralık 2017 20:37

Öncelikle geçmiş olsun. Görüş yazısında rapor olsa dahi nöbet verilebileceği yazıyor.

https://www.ogretmenlericin.com/meb/meb-personel/saglik-raporu-olan-ogretmen-nobet-tutar-mi-386.html

İlla tutmak istemiyorum diyorsanız raporlarla beraber CİMER BİMER e yazı yazmanız. Ancak bu şekilde çözüm olabilir. Lakin yinede çözüm olmassa nöbet yerinizde bir sandalya alıp sessiz bir yerde oturmanız.

onder390
Aday Memur
01 Aralık 2017 21:11

geçmiş olsun.meniere tedavi edilebilen ,atakların önüne geçilebilen bir hastalık.tabiki kişiden kişiye değişen özellikleri var.eğer dr.nuz "nöbet tutamaz" raporu vermişse .tabii bunu içeriğide yazılırsa "gürültülü ortamda nöbet tutamaz" gibisinden ,o zamanda sessiz sakin bir yerde nöbet tutturabilirler.bu nedenle "nöbet tutamaz" raporunuzun gayet ayrıntılı yazılmış olması gerekir.meniere atakları evet gerçekten kötüdür.ama insanı atak anı dışında tamamen elden ayaktan düşüren bir hastalıkta değildir.ayrıntılı bir "nöbet tutamaz" raporu almış olsanız bile her yıl raporu yenilemeniz gerekir.sizin düşündüğünüz şekilde gerçekleşseydi,meb,varisi olan,epilepsisi olan,tansiyonu olan,bel

fıtığı olan,siyatiği ağrıyan,uzağı göremeyen,yakını seçemeyen herkese nöbet tutturmaması gerekir.en iyisi tedavi olmanın yoluna bakın.atak esnasında dr. verdği istirahat raporlarında gayet rahat bir şekilde kullanın.

helyusus
Aday Memur
01 Aralık 2017 23:22

Değerli hocam hastasınız elbette haklısınız ama yazdıklarınızı okuyunca siz sanki kendinizi nöbet tutmamaya şartlandırmışsınız gibime geldi. İdareci muhakkak bir orta yol bulur .Ancak onları da bağlıyor resmi yazılar onları da anlamak gerek. Bence arkadaşların dediği gibi bir sandalye çekip orda otursanız sorun olur mu?

hacı naber ya 553
Genel Müdür
02 Aralık 2017 14:20

sınıf değişikliği için kurumunuza başvurun hocam. hastalığımdan dolayı, mesleğimin bir parçası olan nöbet görevini yerine getirmekte zorlanıyorum vs. bu nedele genel idari hizmetler sınıfına memur ünvanıyla atanmak istiyorum şeklinde. öğretmenlik yapmasanız bile memur olarak hayatınıza devam edersiniz. eğer hastalığınızın kısa sürede düzelme ihtimali yoksa.

katip198801
Yasaklı
03 Aralık 2017 20:44

meslektaşlarınızın yorumlarına bakılırsa yaşadığınız sorunların tesadüf olmaması normaldir. Allah yardımcınız olsun. Bir avukattan yardım alın. bu işi hukuktan başka bir yolla çözmeniz mümkün değil. sanırım aksaray ilinde veya bir ilçesinde bulunuyorsunuz. taşrada avukatlar pek yeterli olmayabilir. mümkünse ankaradan bir avukat bulun.

FiratnL
Şube Müdürü
06 Aralık 2017 01:22

Ne insanlar var ya, geçmiş olsun hocam. Bimere okkalı bir yazı yazın faydası olabilir belki.

ulashserdar
Daire Başkanı
13 Ocak 2018 23:51

Kesinlikle iyi bir sendikaya üye olunuz. Sonrada sendikanın genel merkezindeki hukuk ofisiyle görüşün. Sonuç alana kadar da bimer cimer ne varsa yüklenin. Valilige dilekçe verin. Kaymakamdan randevu isteyin. Durumunuzu hiç bıkmadan usanmadan anlatın.

Yazılan nöbette ise mutlaka bi sandalye alın ve oturun.

Geçmiş olsun

üyeadıııı
Aday Memur
21 Ocak 2018 02:24

sendikaya üye olun, sendika size yardımcı olacak ne yapmanız gerektiğini söyleyecek hatta avukat verip mahkemelerde hakkınızı arayacaktır

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi