Editörler : hopaliSafak Vaktii
30 Kasım 2017 21:33   

Sağlık özrü 2018 ocak-şubat

Sağlık özründen tayin olacak arkadaşlar paylaşımlarımızı buradan yapalım ve birbirimizi bilgilendirelim.

30 Kasım 2017 21:44

k.cokol
Kapalı

Şubatta il emri olmuyor, bakanlık il emrini sadece eylülde açıyor. tüm illerde norm fazlası atamaları oldu. dolayısıyla boşluklar kapandı. sağlık özründen batı illerine gitmek isteyenler puan yetersizliğinden gidemeyebilir.

30 Kasım 2017 22:18

tarihogrtmeni
Şef

Öğretmenlerden;

a) Kendisi, eşi veya çocuklarının,

b) Anne, baba veya yargı kararıyla vasi tayin edildiği kardeşlerinden birisinin,

hastalığının öğretmenin görev yaptığı yerde tedavisinin mümkün olmadığı veya mevcut görev yerinin

söz konusu kişilerin sağlık durumunu tehlikeye düşüreceğini resmî veya özel sağlık kurum ve

kuruluşlarından alacakları sağlık kurulu raporu ile belgeleyenler, tedavi olmak istediği ilçe/ildeki

eğitim kurumlarına atanmak üzere yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

Ayrıca, anne, baba veya yargı kararıyla vasi tayin edildiği kardeşlerinden birisi için resmî veya özel

sağlık kurum ve kuruluşlarından alınan sağlık kurulu raporlarında ?Başkasının güç ve yardımı

olmaksızın hayatını devam ettiremez.? ibaresi bulunanlar da anne, baba veya kardeşinin Adres Kayıt

Sistemine (AKS) kayıtlı adresinin bulunduğu yere yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

01 Aralık 2017 07:14

tarihogrtmeni
Şef

Arkadaşlar bir sey sorabilir miyim. Babama yakin zamanda alzaymir teşhisi kondu. Tayin için gereken sağlik kurulu raporunu alabilir miyim acaba? Bilgisi olanlar yazabilir mi?

01 Aralık 2017 21:07

tarihogrtmeni
Şef

Sağlık özründen tayin istemeyi düşünen arkadaşlar neredeler acaba?

01 Aralık 2017 21:19

bulaşıkkk
Şef

Ben engel özründen tayin istemiştim 3 yıl önce.sizce 1 defa daha isteyebilir miyim?

01 Aralık 2017 22:21

ates115
Memur

Arkadaslar istanbul sultanbeylide calisiyorum bagcilara saglik ozru isteyebilirmoyim

02 Aralık 2017 09:56

Ugurugr
Aday Memur

Bu norm güncellemeleri her sene olmuyor mu ?Açıklar kapanmıştır deniyor ama her senr olan bir durum bu. Ve şubatta bir çok giden oluyor tabi bölüme göre farklılık gösteriyor

03 Aralık 2017 20:59

tarihogrtmeni
Şef

Sağlık özründen tayin istemeyi düşünenler

03 Aralık 2017 21:51

bulaşıkkk
Şef

Herkes soru soruyor ama hiç cevap veren yok.

03 Aralık 2017 22:28

tarihogrtmeni
Şef

Evet yardımcı olacak bilgilendirecek tecrübeli arkadaşları bekliyoruz

06 Aralık 2017 18:35

ragnar44
Kapalı

Arkadaşlar benim sağlık kurulu raporumda bulunduğu yerde hastalığın tedavisi yetersizdir.Nöroloji bölümünün olduğu bir yerde ikamet etmesi uygundur yazıyor.Kabul olurmu aceba epilepsi hastasıyım bulunduğum yer küçük bi ilçe ve en yakın hastane 80 km uzakta

12 Aralık 2017 10:58

kzc06
Aday Memur

Arkadaslar merhaba..2 yildir saglik ozrunden atanmak icin ugrasiyorum en sonunda o ibareyi rapora eklettirdim..fakat bolum geregi ankara doluluk orani cok yuksek..gelmeme ihtimaline karsi cevrenizde bildiginiz ya da basina gelen tecrubeli arkadaslar ne gibi bir yol izlediler..hukuki dilekce itiraz vs..gibi tedbirler anlaminda..tesekkur ederim simdiden.

12 Aralık 2017 17:26

EJDER YENER
Memur

Arkadaslar merhaba..2 yildir saglik ozrunden atanmak icin ugrasiyorum en sonunda o ibareyi rapora eklettirdim..fakat bolum geregi ankara doluluk orani cok yuksek..gelmeme ihtimaline karsi cevrenizde bildiginiz ya da basina gelen tecrubeli arkadaslar ne gibi bir yol izlediler..hukuki dilekce itiraz vs..gibi tedbirler anlaminda..tesekkur ederim simdiden.

kzc06, 1 yıl önce - Alıntıya git

Bende bu sorunun cevabını merak ediyorum. Benzer durumdayım. Sağlık özrü isteyeceğim ilde 1 tane bile boşyer yok

13 Aralık 2017 13:56

Fikret can
Aday Memur

Babama dün rapor aldık. 3. Evre akciğer kanseri. Onkoloji %80 yazdı. Heyet sonucunu bekliyorum. Diyelim ki tayin için gereken ibare yazılmadı ne yapmam lazım?

16 Aralık 2017 17:31

tarihogrtmeni
Şef

Bildiğim kadarıyla sağlık özrü tayinlerinde belirleyici olan raporda "Başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez" ibaresinin bulunmasıdır.

17 Aralık 2017 17:24

cesminaz_25
Aday Memur

Bacağımda sinirlerden kaynaklı bir rahatsızlığımvar.Bulunduğum ilçede fizik tedavi merkezi yok. İlde var ama her gün gidip gelmem zor. Başka bir ile bu sebeple tayin isteyebilir miyim sağlık özründen?

18 Aralık 2017 02:11

Fikret can
Aday Memur

Bildiğim kadarıyla sağlık özrü tayinlerinde belirleyici olan raporda "Başkasının güç ve yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremez" ibaresinin bulunmasıdır.

tarihogrtmeni, 1 yıl önce - Alıntıya git

Biliyorum hocam ama ibareyi yazmadılar. İtiraz yolu nedir acaba

08 Ocak 2018 23:35

Esraden

Sağlık özründe istediğim ilde boş kadro yoksa atama olmuyor mu

11 Ocak 2018 10:44

ejderhalarınannesi
Aday Memur

Arkadaşlar sağlık özründe hastalık teşhisini rapara yazıp ibare eklemezlerse,bulunduğunuz yerde ilgili uzman hekim olmadığını kanıtlayan il sağlık müdürlüğünden aldığınız evrakı rapora ekleyin. başvurunuz o zaman onaylanır. Ben öyle yaptım.

13 Ocak 2018 12:50

bayan fizikçi
Aday Memur

Arkadasim. Ben de ayni durumdayim. Il mem bu rapor yeterli degil, klavuzdaki ibarelerin yazmasi gere

Toplam 24 mesaj