Editörler :
27 Aralık 2017 22:59

Aranel Elessandil
Memur

Yok artık

Hakim olmayı düşünenlerin tartıştıkları konuya bak.

Arkadaşlar bir kere mülakattan elenen aynı sınav için nasıl tekrar girsin.

Bu ilk defa mı oluyor.

Biraz mantık lütfen

27 Aralık 2017 23:26

adodenhago
Aday Memur

Beyler merhaba hatırladığım kadarıyla bu sınavda 6000.arkadaşın puanı 67.1 küsurat idi düzeltme ile birlikte benim puanım 67.4 e yukseldi buna rağmen 6000 in gerisinde görünüyorum. Bu durum hakkaniyete aykırı değil mi? Yaniliyor muyum? Ne dusundugunuzu ve tavsiyelerinizi önemsiyorum ne dersiniz

28 Aralık 2017 02:59

hukukcubiri
Kapalı

ben de mülakattayım. üç hazirandan elensek de değişik oldu.

yanılmıyorsam 2014 de de soru iptali olmuştu. bu şekilde mülakata girip alınan var mıdır? aralıkta kontejan 2 kişi boştu. belli bir kontejanımız olacak mı acaba?

28 Aralık 2017 10:22

metinoktay10
Aday Memur

Pekii,bu iptal sorusu sayesinde yazılı barajını geçip mülakattan da geçen vatandaşın durumu ne olacak ya da yazılı+mülakat puanı hesaplamasına göre 70 in altında kalıpta yeni değerlendirmeyle 70 in üstüne çıkan vatandaşın durumu ne olacak :)

28 Aralık 2017 12:17

Av.Burcu
Aday Memur

ben de mülakattayım. üç hazirandan elensek de değişik oldu.

yanılmıyorsam 2014 de de soru iptali olmuştu. bu şekilde mülakata girip alınan var mıdır? aralıkta kontejan 2 kişi boştu. belli bir kontejanımız olacak mı acaba?

hukukcubiri, 12 ay önce - Alıntıya git

Belirli bir kontenjanı olmuyor diyorlar ama bu şekilde girenler var mı bilmiyorum.

29 Aralık 2017 02:48

hukukcubiri
Kapalı

Belirli bir kontenjanı olmuyor diyorlar ama bu şekilde girenler var mı bilmiyorum.

Av.Burcu, 12 ay önce - Alıntıya git

forumdan da bir arkadaş bu şekilde iki kez soru iptali olduğunu ilkinde alımın olmadığını ancak 2014 iptalinde kazanan birisini hatırladığını söyledi. 2014 iptali ile mülakata girmiş birine ulaşmak lazım. 2014 sınavına giren arkadaşlara haber saldım ancak ben bulamadım.

mülakattan elenmek ayrı bir kahırmış. mülakat ile yazılı acısı kıyaslanamaz bile ama yine de sınavın objektif tek kriterinden yeni bir sonuç almak benim için sevindirici oldu.

mülakattan elenmek ayrı bir kahır demiş miydim? Allah düşmana yaşatmasın emeğinin zayi olmasını.

29 Aralık 2017 11:53

Av.Burcu
Aday Memur

forumdan da bir arkadaş bu şekilde iki kez soru iptali olduğunu ilkinde alımın olmadığını ancak 2014 iptalinde kazanan birisini hatırladığını söyledi. 2014 iptali ile mülakata girmiş birine ulaşmak lazım. 2014 sınavına giren arkadaşlara haber saldım ancak ben bulamadım.

mülakattan elenmek ayrı bir kahırmış. mülakat ile yazılı acısı kıyaslanamaz bile ama yine de sınavın objektif tek kriterinden yeni bir sonuç almak benim için sevindirici oldu.

mülakattan elenmek ayrı bir kahır demiş miydim? Allah düşmana yaşatmasın emeğinin zayi olmasını.

2014 sınavı için tekrar mülakata girip kazanamayanı biliyorum ama böyle geçen var mı onu hiç duymadım yine de bir umut . Bu arada çok haklısınız Başarısız yazısını görmek çok daha acıydı.

29 Aralık 2017 16:23

Kaddafi94
Kapalı

18/49 sapmasız 68 hmk ticaret tarih kötü acaba mülakat şansım var mı

29 Aralık 2017 22:51

Avukat Ordu
Daire Başkanı

Soru iptali ile çağrılanlardan kazananlar var. Ayrıca kota falan yok. En fazla 50-100 kişi girer bu şekilde istedikleri kadarını alırlar.

29 Aralık 2017 23:37

Winnerz
Şube Müdürü

2014 sınavı için tekrar mülakata girip kazanamayanı biliyorum ama böyle geçen var mı onu hiç duymadım yine de bir umut . Bu arada çok haklısınız Başarısız yazısını görmek çok daha acıydı.

Tanıdığım öyle biri var.2014 Aralık sınavındaki soru iptali sonucunda 38 kişi mülakata çağrıldı ve 17 kişi mülakatı geçti diye duymuştum.Normal mülakat gibi düşünebiliriz.

02 Ocak 2018 02:56

hukukcubiri
Kapalı

listeyi pgm arşivlerinden bulup mülakata giren adaylardan isimleri nispeten daha orijinal olanları şöyle bir google dan aradım. biri dışında tek bir hakime rastlamadım. o adayın da 2016 aralıkta olmuş anladığım kadarıyla.

Allah bilir tabi de boşu boşuna Ankara'ya gideceğiz gibi bir his var içimde.

02 Ocak 2018 14:24

mefruz tahrik
Aday Memur

Kaç kişi bu şekilde yeniden mülakata girmeye hak kazandı şimdi? Bilen var mı?

02 Ocak 2018 14:43

kıymetlimiss
Aday Memur

Arkadaslar soru iptalinden sonra yeniden hesaplanan puana göre mülakata katılmaya hak kaz kazandiniz diyor ben daha önce son idari hakimlik mulakatina girdim ama elendi tekrar girebiliyormuyum mülakata?

02 Ocak 2018 14:47

hukukcubiri
Kapalı

Arkadaslar soru iptalinden sonra yeniden hesaplanan puana göre mülakata katılmaya hak kaz kazandiniz diyor ben daha önce son idari hakimlik mulakatina girdim ama elendi tekrar girebiliyormuyum mülakata?

kıymetlimiss, 12 ay önce - Alıntıya git

Hayır.

Aynı şekilde mülakata katılmış ve mülakatı geçmiş adayların da atamaları iptal olmaz.

Soru iptali sadece aslında mülakata hak kazanmış olmasına rağmen idarenin kusuru gereği mülakata katılamamış adaylar için geçerli.

Başarılar dilerim.

02 Ocak 2018 14:48

KaMuHuKuK
Genel Müdür

sıralamalar değişmiş.gelde bir daha bu puanları al

02 Ocak 2018 14:50

hukukcubiri
Kapalı

sıralamalar değişmiş.gelde bir daha bu puanları al

KaMuHuKuK, 12 ay önce - Alıntıya git

Bi hafta baksanız yine alırsınız siz. :)

02 Ocak 2018 14:55

kıymetlimiss
Aday Memur

Hayır.

Aynı şekilde mülakata katılmış ve mülakatı geçmiş adayların da atamaları iptal olmaz.

Soru iptali sadece aslında mülakata hak kazanmış olmasına rağmen idarenin kusuru gereği mülakata katılamamış adaylar için geçerli.

Başarılar dilerim.

Çok teşekkür ederim bilgilendirdigin için. bi an heyecan yapmistim yeniden mülakata girecem diye ama sevincim kursagimda kaldı :) yeniden hesaplanan puanlara göre ilk kez mülakata girmeye hak edenlere şimdiden bol şans ve Allah yardımcınız olsun.

02 Ocak 2018 15:03

KaMuHuKuK
Genel Müdür

Bi hafta baksanız yine alırsınız siz. :)

520 hafta bile çözüm olmadı :)burda çoğu arkadaşın yazılı sınav problemi yoktur bence.bizimkisi2016 sonrası beklentiden oluşan bir durumdu.

12 Ocak 2018 18:50

Bay Müfettiş

706 . Sıradaydım 689 olmuşum bişey farketmedi nasip değilmiş :)

Toplam 159 mesaj

ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri