Editörler : Pangaea
06 Aralık 2017 01:59

Bu ülkede eğitim sistemi bitti nedenmi öğretmen olcak bir düzine arkadaşım var

Söze başlamak gerekirse matematik bölümü bitirdim yani istersem öğretmen olacağım ama tamamiyle para için (sevmedıgım ıcın yapmıyorum,umarım yapmam,bu sefer sevmedıgım birseyi yapmıycam.Yaptıkta ne oldu hayatımız kaydı hep ders calıstık-sosyallik 0,sevdigimiz isi yapmak 0,bizim hocalarımız gibi koca bi gelecek neslin katili olmuycam,para icin yapmıycam....).Lise matematik öğretmeni bide....

Bitti dememin sebebi arkadaşlarım fen bilgisi öğretmeni ve matematik öğretmeni olcak nedenmi para ve tatil için.Cidden ogretmenlık yapabılırmı tabiikide hayır,nedenmi cunku sevmiyorlar,sevmiyorda değıl cogu nefret ediyor.Ama bu donemde hocaların rahatlıgı kadar birseymi var yok(isini hakkıyla yapan sayılı sevgılı hocalar ayrı)

İşin acı tarafı öğretmenlik ahlakından yoksun kisiler,ama suclu onlar degıl onları buna surukleyen üniversite hocaları(yatarak para kazanan veya kızlara sapıklık eden üniversite hocaları!!!-ege üniversitesi matematik bölümü ve diger üniversiteler nese.Lan adamların bazıları ogrencılerıyle sevgili ve sevgili oldugunuda hoca yapıyor bu nedir).Ege matematik te soyadı aynı olan bi ton hoca var neden acaba?????. Onların maası senın cebinden ödeniyo sevgili asgari ücretli hayatını hep sürünerek yasamıs kardesım.

Yani anlıyacagınız gelecek nesil ayvayı yedi bana göre.Yani gelecekte sizin cocugunuzun hocası olcaklar.Haberlerde cıkan cins cins hoca haberleri ileride baya bi cıkacak bana göre acı verici malesef..

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
06 Aralık 2017 16:16

'Hocaların bazıları sapık' demişsin,isimlerini ver de sosyal medyada deşifre edelim o pislikleri.Ayrıca Ege Üniv.'ne çok yakın oturuyorum ben,tanıdıklarım da var,merak ettim kimlermiş diye.

Atanma ve iş konusuna gelirsek:Ortada büyük bir kandırılma meselesi var,önce bunu bilmeli.Bu iktidar partisi 15 yılda 100'e yakın üniversite açtı ve çok büyük bir Kpss yığılmasına sebep oldu.Bir matematikçi olarak sen de bilirsin ki bu şartlar altında 500 bin civarı öğretmenlik hayali kuran ve 1 milyon civarı düz memurluk hayali kuran kişilerin en az %95'i amaçlarına ulaşamayacak.

Tabi senin bir Matematikçi olarak özel ders imkanın da var,bence ders fiyatını biraz düşürüp etrafındakilere ders vererek bir miktar gelir elde edebilirsin.

Ayrıca çok büyük bir ekonomik çöküş kapımızda.Sarraf davasıyla bankalarımıza ceza yazılırsa bu çöküş daha sert ve hızlı olacak.1-2 sene içinde binlerce şirketin kapanmasını ve yüzbinlerce insanın işinden olmasını bekliyorum ben.O yüzden hepinize tavsiyem Kpss'ye çok umut bağlamadan çalışın ama bir yandan da A101,Bim,Şok gibi yerlere kapak atın.Bu yerlerde kriz zamanları bile işinizden olmazsınız çünkü ucuz gıdanın müşterisi hiç bitmez.

bahtsız kimyager
Şube Müdürü
06 Aralık 2017 16:20

üzülmeyin arkadaşlar kavimler hak etikleri gibi yönetilir

MATYAZ
Genel Müdür
06 Aralık 2017 16:44

Sana isim veremem cunku cogu evli.Coguda kendı gıbı hocalarla evlı ve bazıları karılarıyla ogrencıyken sevgılı olup ılerde esleri hoca oldu.

Evli olmayanlarda kızları suzduklerını gordum.Desen inkar eder zaten nese.

Ha sessız kalmıycam cunku bilgisayar yazılımıyla ugrasıorum ve ege matematık dıye blog acıp bu hocaları baska yonlerıyle cok net ifsa edicem emin ol.Üzerinde calısıyorum bu sıte yapımında eksıklerım var halıyle kendı kendıme ogrendıgım ıcın, sitesini atarım acınca.

Marketlerde calıscaksam nıye okudumkı kardesım?O kadar emek ve genclıgımı bosa gıttı.Okumasam nese suan duacın olurdum okumayıp markette calıssam.Gelirimide Mssql,Asp.Net mvc gibi web programlama ve veri tabanlamadan elde etmeyı dusunuyorum,düsündügün icin tesekkurler , yorum ıcınde tesekkurler.

ekonomi.çoh.eyi, 6 yıl önce

'Hocaların bazıları sapık' demişsin,isimlerini ver de sosyal medyada deşifre edelim o pislikleri.Ayrıca Ege Üniv.'ne çok yakın oturuyorum ben,tanıdıklarım da var,merak ettim kimlermiş diye.

Atanma ve iş konusuna gelirsek:Ortada büyük bir kandırılma meselesi var,önce bunu bilmeli.Bu iktidar partisi 15 yılda 100'e yakın üniversite açtı ve çok büyük bir Kpss yığılmasına sebep oldu.Bir matematikçi olarak sen de bilirsin ki bu şartlar altında 500 bin civarı öğretmenlik hayali kuran ve 1 milyon civarı düz memurluk hayali kuran kişilerin en az %95'i amaçlarına ulaşamayacak.

Tabi senin bir Matematikçi olarak özel ders imkanın da var,bence ders fiyatını biraz düşürüp etrafındakilere ders vererek bir miktar gelir elde edebilirsin.

Ayrıca çok büyük bir ekonomik çöküş kapımızda.Sarraf davasıyla bankalarımıza ceza yazılırsa bu çöküş daha sert ve hızlı olacak.1-2 sene içinde binlerce şirketin kapanmasını ve yüzbinlerce insanın işinden olmasını bekliyorum ben.O yüzden hepinize tavsiyem Kpss'ye çok umut bağlamadan çalışın ama bir yandan da A101,Bim,Şok gibi yerlere kapak atın.Bu yerlerde kriz zamanları bile işinizden olmazsınız çünkü ucuz gıdanın müşterisi hiç bitmez.

MATYAZ
Genel Müdür
06 Aralık 2017 16:46

2018 kpss de calısmıycam cunku atanamıcam koca seneyı bı sınava heba edemem

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi