Editörler : "eskiyara"Pangaea
09 Aralık 2017 23:08

Adana resen atama yaptı

Resen atanan öğretmenlerin tayin hakları nasıl arkadaşlar? Normdan norma düştüm. Ceyhana resen atandım. Eylül e es durumuyla gelmiştim. Subatta özür grubu veya haziranda il ici isteyebiliyor muyum? Lutfen yardimm

arzuturansoy
Kapalı
09 Aralık 2017 23:39

Istersin

k.cokol
Kapalı
09 Aralık 2017 23:47

resen atanmadan önceki kurumunda çalıştığın süreler ile yeni kurumda çalıştığın süreler birlikte değerlendirilir. siz büyük ihtimalle ilçe emrindeydiniz. ilçe emrinde 3 ay kaldınız yeni kurumda iliçi iller arasına kadar taş çatlasa 6 ay çalışmış olursunuz yine iliçi - il dışı yapmak için gerekli süreyi tutmaz fakat tekrar iliçi eş özrü isteyebilirsiniz.

mutoberk
Memur
10 Aralık 2017 10:38

Hocam es ozrune basvuru yapabilirsiniz de branşınızda boş kontenjan olsaydı zaten resen ilce dışına göndermezlerdi.

k.cokol
Kapalı
10 Aralık 2017 11:59

hocam artık siz de iliçi özür gurubu mağdurları arasındaki yerinizi almış bulunuyorsunuz. her dönemde özür durumu tayini isteyebilirsiniz. inş. mağduriyetiniz uzun sürmez.

ciovil
Aday Memur
10 Aralık 2017 12:11

Bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsunuz hocam. Eşim de aynı durumda . Nasıl bir yol izleyeceksiniz,

Kahvekitap
Aday Memur
10 Aralık 2017 16:26

Hiç bi yol yöntem düşünemiyorum hocalarım. Yalnız ağustostan bu yana 3 kez norm fazlası ataması yapan adana il milli eğitim şubatta da bize yer acar diye düşünüyorum. Ya da öyle düşünmek istiyorum. Bu seneki mağduriyetimin boyutunu anlatamam. Söyleyecek sözüm yok.. Umarim bi an önce biter bu eziyet..

ciovil
Aday Memur
10 Aralık 2017 19:02

Dava felan acmayacak misiniz kabullenecek misiniz hocam . Yani bir şekilde haksızlık bu 3 ay önce bakanlık eşin yanına getiriyor ama Adana ili resen eşten 250 km uzağa gönderiyor . Mantık dışı bu

Kahvekitap, 6 yıl önce

Hiç bi yol yöntem düşünemiyorum hocalarım. Yalnız ağustostan bu yana 3 kez norm fazlası ataması yapan adana il milli eğitim şubatta da bize yer acar diye düşünüyorum. Ya da öyle düşünmek istiyorum. Bu seneki mağduriyetimin boyutunu anlatamam. Söyleyecek sözüm yok.. Umarim bi an önce biter bu eziyet..

M Y T H
Daire Başkanı
10 Aralık 2017 19:03

Geçen hafta, TES Adana şubesi resen atanan arkadaşlara hukuki destek verecekti. Ne oldu?

Kahvekitap
Aday Memur
10 Aralık 2017 22:46

Düşünüyorum dava açmayı fakat her şeye bi kilif buluyorlar.. sendikam da yok. Sırf bu yüzden sendikaya kayıt olcam yeniden. Yarın gidip görüşmeyi düşünüyorum yetkililerle.

ciovil, 6 yıl önce

Dava felan acmayacak misiniz kabullenecek misiniz hocam . Yani bir şekilde haksızlık bu 3 ay önce bakanlık eşin yanına getiriyor ama Adana ili resen eşten 250 km uzağa gönderiyor . Mantık dışı bu

Kahvekitap
Aday Memur
10 Aralık 2017 22:48

Hiç bi fikrim yok hocam. Umarim sendikalar destekler bizi

M Y T H, 6 yıl önce

Geçen hafta, TES Adana şubesi resen atanan arkadaşlara hukuki destek verecekti. Ne oldu?

k.cokol
Kapalı
10 Aralık 2017 23:47

Çukurova ilçe mem, norm fazlası öğretmenleri tek tek çağırıp duyuru yaptı. Duyuruyla birlikte bir mahkeme kararı verdi. Mahkeme kararında Samsun'da bir öğretmen, farklı bir ilçeye resen atanmış.tabii hemen meb i özrü olmasına rağmen farklı ilçeye atandığı için mahkemeye vermiş mahkemede ilk önce davayı kazanmış ardından mem, olayı üst mahkemeye taşımış. üst mahkeme de özetle söyle demiş. öğretmen aynı il içinde dolmuşla yada herhangi bir toplu taşımayla gidilebilen farklı bir ilçeye resen atanabilir. ilçe nin ikamet yerine uzak olması durumu değiştirmez ve il mem in öğretmeni uzak bir ilçeye ataması aynı il içinde yapılabilir demiş. özellikle bunu vurgulamış. Şunu da vurgulamış özrünün bulunduğu yerleşim alanından anlaşılması gereken il sınırlarıdır diye. Kısaca öğretmen davayı üst mahkemede kaybetmiş. Çukurova ilçe mem, bunu tüm norm fazlası öğretmenlere imza karşılığı tebliğ etti. Tabii ben o zaman anladım resen atama olacağını. Dava açacak arkadaşlara başarılar diliyorum fakat il mem in elinde böyle bir hukuk içtahatı var, sonuç ne olur bilemem.

ciovil
Aday Memur
11 Aralık 2017 07:43

Ne güzel izah edilmiş Çukurova MEM tarafından. İlçeden ilçeye toplu tasimayla gidilebilir se resen atama yapılır diye. Bize böyle birşey söylenmedi birincisi. İkincisi de Pozantı dan Adana merkez dışına hiçbir türlü toplu taşıma yok yani gidiş geliş yapılacak bir yer yok . O yüzden biz bu duruma itiraz edebiliriz bu mantığa göre

k.cokol, 6 yıl önce

Çukurova ilçe mem, norm fazlası öğretmenleri tek tek çağırıp duyuru yaptı. Duyuruyla birlikte bir mahkeme kararı verdi. Mahkeme kararında Samsun'da bir öğretmen, farklı bir ilçeye resen atanmış.tabii hemen meb i özrü olmasına rağmen farklı ilçeye atandığı için mahkemeye vermiş mahkemede ilk önce davayı kazanmış ardından mem, olayı üst mahkemeye taşımış. üst mahkeme de özetle söyle demiş. öğretmen aynı il içinde dolmuşla yada herhangi bir toplu taşımayla gidilebilen farklı bir ilçeye resen atanabilir. ilçe nin ikamet yerine uzak olması durumu değiştirmez ve il mem in öğretmeni uzak bir ilçeye ataması aynı il içinde yapılabilir demiş. özellikle bunu vurgulamış. Şunu da vurgulamış özrünün bulunduğu yerleşim alanından anlaşılması gereken il sınırlarıdır diye. Kısaca öğretmen davayı üst mahkemede kaybetmiş. Çukurova ilçe mem, bunu tüm norm fazlası öğretmenlere imza karşılığı tebliğ etti. Tabii ben o zaman anladım resen atama olacağını. Dava açacak arkadaşlara başarılar diliyorum fakat il mem in elinde böyle bir hukuk içtahatı var, sonuç ne olur bilemem.

M Y T H
Daire Başkanı
11 Aralık 2017 10:37

O içtihat değil hocam, sadece Emsal.......... Danıştay idari davalar kurulu kararları içtihat olur.

k.cokol
Kapalı
11 Aralık 2017 17:18

Benim resen atamaya destek verdiğim gibi bir kanı oluşmasın lütfen eşim de adana da norm fazlası kesinlikle resen atamayı savunmuyorum inşallah resen atanan arkadaşların mağduriyeti giderilir

ciovil, 6 yıl önce

Ne güzel izah edilmiş Çukurova MEM tarafından. İlçeden ilçeye toplu tasimayla gidilebilir se resen atama yapılır diye. Bize böyle birşey söylenmedi birincisi. İkincisi de Pozantı dan Adana merkez dışına hiçbir türlü toplu taşıma yok yani gidiş geliş yapılacak bir yer yok . O yüzden biz bu duruma itiraz edebiliriz bu mantığa göre

irems80
Aday Memur
11 Aralık 2017 17:42

Benide resen feke ye verdiler. Sendikam yoktu. Tes ile görüştüm ama avukatla bile görüşmeden siz parayı verin avukat açsın dava dediler. Bende başka bir avukatla görüştüm. Vekaleti çıkardım hemen davayı açacak. Bu işlerden anlıyormuş. 2 tane çoğumum var yazık bana.

ciovil
Aday Memur
11 Aralık 2017 19:35

Allah yardımcınız olsun hocam . İnşallah iptal olurda kimse mağduriyet yaşamaz.

irems80, 6 yıl önce

Benide resen feke ye verdiler. Sendikam yoktu. Tes ile görüştüm ama avukatla bile görüşmeden siz parayı verin avukat açsın dava dediler. Bende başka bir avukatla görüştüm. Vekaleti çıkardım hemen davayı açacak. Bu işlerden anlıyormuş. 2 tane çoğumum var yazık bana.

MERKEZİ ORTA SAHA
Aday Memur
11 Aralık 2017 21:40

Çok rahatsın başına gelmediği için oh diyorsun yazdıklarını okuyunca insan üzülüyor bugün resen atanan belki sen olup,çözüm aranması için herkesden yardım bekliyor olabileceğini bilmeden.Gizliden savunuyorsun.

Bu Resen atama bütün öğretmenlerin sorunu sadece şimdi atananların değildir.

k.cokol, 6 yıl önce

k.cokol
Kapalı
11 Aralık 2017 22:17

rahatlıkla ne alakası var, bilgi paylaşımı yaptım sadece. öğretmenlerin resen zorla başka ilçelere gitmesini niye savunayım ki. burada dava açacak olanlar giderler çukurova ilçe mem den yada il mem den bu karar örneğini alırlar avukatlarına verirler onlar da ona göre savunmasını yaparlar. burada tek somut bilgi paylaşımı yapan benim.

MERKEZİ ORTA SAHA, 6 yıl önce

Çok rahatsın başına gelmediği için oh diyorsun yazdıklarını okuyunca insan üzülüyor bugün resen atanan belki sen olup,çözüm aranması için herkesden yardım bekliyor olabileceğini bilmeden.Gizliden savunuyorsun.

Bu Resen atama bütün öğretmenlerin sorunu sadece şimdi atananların değildir.

MERKEZİ ORTA SAHA
Aday Memur
12 Aralık 2017 09:09

Bak şöyle yapalım sen o mahkeme kararını buraya ekle herkes görsün.Bakalım o senin çok güvendiğin davanın içerisindeki olay nedir hep beraber görelim.

Resen atamayı savunmuyorum dersen yukarıdaki onca yazıyı kim yazdı diye sormak gerek ?

Burada ailesinden çocuğundan eşinden ve yaşamsal alnını bırakıp ortalama en az 100 km uzağa gitmesine bırakın sessiz kalmayı her öğretmenin haykırması gerekir.

O İl Meb önü öğretmen dolup ulusal basına haber yapılması gerekir.Mağdurların.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu olanları duysa eminim gerekeni en kısa sürece yapar.

Cumhurbaşkanlığınada yazmak gerekli Bimerede yazmak gerekli..

Bugün bu listedeki Resen atanan ben değilim bana ne anlayışından uzak birleştirici bir şekilde ses çıkartılmalı...

M Y T H
Daire Başkanı
12 Aralık 2017 09:55

Yanlışmı gördüm desem. SANKİ Listelerde 300küsür puanlı iki sınıf öğretmeni RESEN ATANMIŞ.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi