Editörler : cihan27E.Kayı Han
10 Aralık 2017 21:47

Psikoloji bölümü ve psikologluk meslegi hakkinda kafama takilanlar

Oncelikle selamun aleykum ben lise son sinifim iyi bir universitede psikoloji okuyup herhangi bir dalinda uzmanlasmak istiyorum

Ancak uzmanlik basvurularini cok az kisi aliniyormus ve uzmanlasmayan psikologlarda karin tokluguna calisiormus benim hayalim psikolog olmam ama bunlar benim moralimi cok bozuyor abilerim icinizde psikolog filan varsa bana bi yardimci olsun aydinlatsin

seferihisar6565
Şube Müdürü
11 Aralık 2017 01:25

Hwle bir gir aonra da mezun ol kpssye atanabilirsen bir kuruma para biriktirir yaparsın yüksek lisansı. Genelde klinik psikoloji üzerine yapılıyor ancak kpss atamalarına falan bir bak sanırsam ataması düştü o konu hakkında cok bilgim yok bilenler vardır.

PsiS
Memur
15 Aralık 2017 15:52

Merhaba genç arkadaşım,Sağlık Bakanlığında psikoloğum.Öncelikle şunu söylemeliyim psikoloji bölümü son yıllarda çok fazla mezun vemeye başladı.Devlete atanmak istiyorsan 4 yıllık lisans eğitimin sonrası kpss de 85 ve üstü puanlar alman gerekiyor.Diğer konuya gelecek olursak hangi alanda yüksek lisans yapmak istiyorsun bilmiyorum ama devlet üniversitelerinde şu anda klinik psikoloji alanında yüksek yapmak için tüm ülkede yaklaşık 50-60 kontenjan var.Özel ünilerde ise bazılarında bile bu rakamdan fazla.Özelde iş imkanları hem çok fazla hem de çok kısıtlı.Bu tezatlılığın nedeni ise özel üniversitelerin durmaksızın kontenjanları arttırması.Fakat artık Türkiye de kolay iş saihibi olmak veya atanmak pek de mümkün değil.Hal böyleyken en azından sevdiğin hayal ettiğin bölümü kazanıp maddi kaygıları şimdilik ertelemek.Başka soruların olursa yardımcı olurum.

alfredd
Aday Memur
17 Temmuz 2020 16:48

Müjde, Psikoloji Bölümünün de AçıkÖğretim Açıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=O_imt7Vbed4

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi