Editörler : crops35
13 Aralık 2017 10:38

4/c den 4/b'ye Geçişte güvenlik soruşturması aşaması

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım...Sizlere bişey sormak isterim..bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim....yeni düzenlemeyle birlikte 4/c den 4/b ye geçiş sırasında güvenlik ve arşiv soruşturmasında....kardeşimden dolayı problem yaşarmıyım....1,5 sene önce akademisyen olarak çalıştığı üniversiteden ihrac edildi.Tek nedeni FATİH ünv.Burslu okuması.....benim fetö nun hiç bir dershanesi ,bankası felanı filanı ile hiçbir ilgim yok....eşiminde yok eşimin ailesindede yok...1,5 senedir ihrac olmasına rağmen ben halen kamuda 4/c li olarak çalışmaktayım kardeşimin ihracından sonra güvenlik soruşturması yaptı kurumumuz..bir problem çıkmadı....bu durum beni çok düşündürüyor ve korkutuyor kardeşim yüzünden memuriyetim gidermi :( bu konuda gerçekten fikri, bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim...şimdiden teşekkür ederim.

ilkers1983
Şef
13 Aralık 2017 11:42

Defne hanım bildiğim kadarıyla ailelere de bakılacak. Ama etkilr mi etkilemez mi onu bilemem...

emre erkam
Aday Memur
13 Aralık 2017 11:50

siz zaten 657 ye tabi değilmisiniz yapılmıstır sizin sorusturmanız

kngmutemet
Daire Başkanı
13 Aralık 2017 22:59

15 temmuzdan sonra yapılmıştı tüm kamu personeli için..suandaki taşeron için yapılacak.. 4c içind e yaparlarsa eğer anlattığınız durumun sizi etkileycegini zannetmiyorum..

ocan1903
Kapalı
14 Aralık 2017 00:15

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeronlarada yapıldı.yani 15 temmuz dan sonra bizim kurumda kadrolu kadrosuz çalışan tüm personelin kimlik bilgileri tekrardan istenmişti.

Bunlar 657 değil bunları soruşturmayalım diye birşey söz konusu zaten olamaz:) kamu kurumu sonuçta burası taşeronda olsan,657 de olsan farketmez.

Güvenlik soruşturması yine olur elbette ama işe ilk girişteki gibi uzun süre beklenileceğini düşünmüyorum.

kngmutemet, 6 yıl önce

15 temmuzdan sonra yapılmıştı tüm kamu personeli için..suandaki taşeron için yapılacak.. 4c içind e yaparlarsa eğer anlattığınız durumun sizi etkileycegini zannetmiyorum..

kngmutemet
Daire Başkanı
14 Aralık 2017 08:41

evet pardon olabilir...kadro heberlerinden sonra taşeron için söylenince güv. soruşturması o yüzden değerlendirmiştim.evet uzun sürmez sanırım bu kez..

ocan1903, 6 yıl önce

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan taşeronlarada yapıldı.yani 15 temmuz dan sonra bizim kurumda kadrolu kadrosuz çalışan tüm personelin kimlik bilgileri tekrardan istenmişti.

Bunlar 657 değil bunları soruşturmayalım diye birşey söz konusu zaten olamaz:) kamu kurumu sonuçta burası taşeronda olsan,657 de olsan farketmez.

Güvenlik soruşturması yine olur elbette ama işe ilk girişteki gibi uzun süre beklenileceğini düşünmüyorum.

defne1982
Aday Memur
14 Aralık 2017 13:29

teşekkür ederim arkadaşlar umarım bir sıkıntı ile karşılaşmam

kngmutemet
Daire Başkanı
14 Aralık 2017 15:55

bende emin değilim tama tekrardan 4c ller için soruşturma yaparlarmı...çünk ü taşeronlar irketten devlete geçiş yapıyolar..4c zaten devlette idi..hakkında hayırlısı olsun bişey olmaz inşallah...

defne1982, 6 yıl önce

teşekkür ederim arkadaşlar umarım bir sıkıntı ile karşılaşmam

defne1982
Aday Memur
14 Aralık 2017 17:49

inş.teşekkür ederim yinede

kngmutemet
Daire Başkanı
16 Aralık 2017 15:03

Ömer MODALI memur-sen enerji1 sen uyesi

Buro personeli olarak düşünüyorlar şimdilik defi.23 aralıkta da meclise geliyormus.ilerde

de unvan değişikliği sınavı acılabilirmiş.....

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi