Editörler : Cüneyt Barışoglu
15 Aralık 2017 10:18   

4/a İçin yeni bir yol

Arkadaşlar merhaba,

Bu kadro olayı için tweet atarak tt olarak kadro alacağımızı düşünmek bence çok mantıklı değil..

Sadece

gündem oluruz o birkaç saat için o kadar.. Düşünün 2011 yılında hükümet

4/b ye kadro açıkladı.. Daha sonra kısa zaman sonra yinekadro verildi..

Demem o ki bu bir hükümet politikası.. Biz hala toplu sözleşmede ve

kapalı kapılar arkasında 4/B konuşuldumu konuşulmadımı onu bile

bilmiyoruz.. Bu nedenle kendi aramızda örgütlenerek aşama aşama yol

katetmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.

Neler yapılabilir;

Aramızdan

bir heyet toplayalım. 10 -15 kişi olması yeterli ( her kurumdan olması

önemli ) Bu arkadaşları kendi aramızda finanse edelim. Bu 10

kişi kendi arasında örgütlensin ve ilk önce yetkili sendika

başkanlarını ziyaretler yapsın. Basına yansımayan kapalı kapılar

arkasında neler konuşulmuş önce bir onu öğrenelim. Sendikadan

etkinlikler için destek isteyelim. Ondan sonra toplantılar yapılıp

nerler yapılabileceğine beraber karar verilir. ( ÇSGB Bakanından randevu

almak dahil ) Bence en akılcı yol bu. Bu yola çıkmak için ben hazırım.

GTHB peroneliyim. Böyle bir örgütlenme ile en azından en sağlıklı

bilgiyi ve gelişmeyi kendi arkadaşlarımızdan alabilir ve yönümüzü ona

göre çizebiliriz..

15 Aralık 2017 10:30

isaydinn
Aday Memur

en mantıklısı olan bu Ankadaki arkadaşlar bu işin peşine düşmeli finansmanına para toplarız

15 Aralık 2017 10:47

unsalramazan
Aday Memur

ya arkadaş kimse kadro istemiyor mu bu ne sessizlik?

15 Aralık 2017 10:48

eemrehan
Aday Memur

Bende bu heyete katılabilirim diyen arkadaşlar lütfen bana özelden mesaj atsınlar.. İletişim bilgilerimizi paylaşalım birbirimizle.. Daha sonra bir whatsapp grubu kuracam aramıda...

15 Aralık 2017 11:25

fztemek
Aday Memur

çok iyi fikir

15 Aralık 2017 12:11

Geçermiki
Aday Memur

KESİNLİKLE EN İYİ FİKİR ARKADAŞLAR CUMHURBAŞKANIMIZLA RANDEVU AYARLANSA YAPSA YAPSA REİS YAPAR

15 Aralık 2017 12:25

Teknisyen2089
Şef

Bugün insanlar ekmeği suyu bile internetten alıyorlar. Randevularını, başvurularını, isteklerini internetten yapıyorlar. Buna devlet erkanıda dahil olmak üzere herkes internet ile yatıp internet ile kalkıyor. Bugün 4C'lilere bir hak verildi ise bunu Söke söke aldılar. Susmadılar, konuştular, hiçbir zaman yazmaktan yüksünmediler. Eğer bu yapılanların yanında ekstra bişey yapmak istiyorsanız, buna mutlu olur destek de veririz. Ancakkkk bizler seneler bu be her platformda hakkımız için savaşıyoruz. Sen şimdi çıkıp bu iş böyle olmaz deme cürretini gösteriyor isen çıkıp önce daha iyisini yapacaksın bizde sana sahip çıkıp destek vereceğiz. Ayrıca o bulduğun çözüm yolunu biz senelerdir uyguluyoruz. Sanıyormusun ki o bahsettiğin sendikalar senin yarana merhem olacak, senin yolunu açıp sana destek verecek. Hangisi yapacak???? 4B lileri ağzına bile almayan, yüzde 20 zam isteyip yüzde 3'e imza atan "buçuklu" sendika mı??? Yoksa tek işi buçukluya muhalefet etmek olan kıytırıklarmı??? Yada ben kendim çalar kendim oynarım diyen üçüncüsü mü??? Hayallerini yıkmak istemem, keza bizler bu mücadelede en çok yara almış insanlarız. Acısını biliriz. Bizler artık vicdan muhasebe kayıtlarımızda ferahlık olsun diye mücadelemizi sürdürüyoruz... ve tek başımıza kalsak dahi vazgeçmeyeceğimizde..!!!

15 Aralık 2017 13:47

eemrehan
Aday Memur

Bugün insanlar ekmeği suyu bile internetten alıyorlar. Randevularını, başvurularını, isteklerini internetten yapıyorlar. Buna devlet erkanıda dahil olmak üzere herkes internet ile yatıp internet ile kalkıyor. Bugün 4C'lilere bir hak verildi ise bunu Söke söke aldılar. Susmadılar, konuştular, hiçbir zaman yazmaktan yüksünmediler. Eğer bu yapılanların yanında ekstra bişey yapmak istiyorsanız, buna mutlu olur destek de veririz. Ancakkkk bizler seneler bu be her platformda hakkımız için savaşıyoruz. Sen şimdi çıkıp bu iş böyle olmaz deme cürretini gösteriyor isen çıkıp önce daha iyisini yapacaksın bizde sana sahip çıkıp destek vereceğiz. Ayrıca o bulduğun çözüm yolunu biz senelerdir uyguluyoruz. Sanıyormusun ki o bahsettiğin sendikalar senin yarana merhem olacak, senin yolunu açıp sana destek verecek. Hangisi yapacak???? 4B lileri ağzına bile almayan, yüzde 20 zam isteyip yüzde 3'e imza atan "buçuklu" sendika mı??? Yoksa tek işi buçukluya muhalefet etmek olan kıytırıklarmı??? Yada ben kendim çalar kendim oynarım diyen üçüncüsü mü??? Hayallerini yıkmak istemem, keza bizler bu mücadelede en çok yara almış insanlarız. Acısını biliriz. Bizler artık vicdan muhasebe kayıtlarımızda ferahlık olsun diye mücadelemizi sürdürüyoruz... ve tek başımıza kalsak dahi vazgeçmeyeceğimizde..!!!

Teknisyen2089, 1 ay önce - Alıntıya git

Sevgili Teknisyen 2089 ;

Öncelikle daha önce kadro talebi için yapılan bütün çalışmaları görmezden gelmediğimi bilmeni isterim. Tabi ki büyük emekler verildi, çabalar harcandı. Ancak sonuç olarak hala 4/B li olarak devam ediyoruz.

Bu platformda yapılan yorumlara bakıldığında da internet üzerinden yapılan etkinliklere verilen desteğin az olduğu aşikardır. Bu nedenle daha etkin bir yol aramamız kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu cürreti göstermemin sebebi de budur..

Görüşme taleplerinin ilk olarak sendikalar ile olmasının da iki sebebi var.

Birincisi tabiki bizi tatmin edecek cevapları sendikadan almak istiyoruz. Bu olacak mı olmayacak mı bilemeyiz. Ancak ilk olarak bu yolu denememiz kaçınılmaz diye düşünüyorum. Bizi tatmin edecek cevapları aldığımız takdirde ne ala.. Bu cevapları bütün arkadaşlarımız ile paylaşacağız.

İkinci sebep ise direkt devlet bürokratları ile veya Bakan ile olabilecek bir görüşmede bizlere ilk olarak sorulacak veya söylenecek olan " Biz gerekli görüşmeleri zaten sendikalar ile yapıyoruz " söylemine bir önlem almaktır. Böyle bir söylemde bizlerde sendikalardan tatmin edici cevap alamadığımızı söylemek için ilk olarak sendikalar ile görüşmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Sonuç olarak; düşüncelerimin bir hayal ürünü olduğunu düşünmüyorum. Aksine düzenli planlı bir şekilde organize olursak kafamızdaki sorulara net cevaplar bulabiliriz diye düşünüyorum.

Bu nedenle; 4 /B li olarak çalışan eskisi ile yenisi ile, herhangi bir kurum ayrımı ve sendika üyeliği ayrımı gözetmeksizin bu çalışmaya davet ediyorum.

Selamlar,

15 Aralık 2017 14:10

huseyinert
Aday Memur

Ankara da çalışan sözleşmeli arkadaşların bu konuda atılım yapması gerçekten iyi olur bizlerde onların talepleri neyse destek vermeye hazırız. Bence denemekte fayda var ne kaybederiz ki...

15 Aralık 2017 16:43

sngr661
Aday Memur

güzel fikir hocam

15 Aralık 2017 17:13

Teknisyen2089
Şef

İnşallah söylediğini başarabilirsin de bundan bütün herkes faydalıdır. Benim demem o ki güzel kardeşim, insanlar İsimleri bile gözükmediği sosyal medyada dahi bişeyler yazmaktan korkup çekinir iken, Sen hadi arkadaşlar buluşup şuraya gidelim, buraya katılalım, şununla görüşelim dediğin vakit, dönüp baktığında etrafında kimseyi bulamayacaksın. Biz bunları yıllardır yaşıyoruz. Mağdur aileleri, kardeşlerimizi, çaba sarf edenleri bilmesek müstehaktır size diyeceğiz, O hale geldik... sen yine elinden geleni yap. Destek beklediğin anda yaz. Bizler destek oluruz. Ve yine sende sosyal medya etkinliklerine katılmayı ihmal etme... Sen yine elinden geleni yap, Ancak kimseyi bulamaz isen ümitsizliğe kapılma. Hiç değilse denedim dersin. Kim bilir belki de bir yol açarsın.

15 Aralık 2017 17:34

ayayorgi
Şube Müdürü

İnşallah söylediğini başarabilirsin de bundan bütün herkes faydalıdır. Benim demem o ki güzel kardeşim, insanlar İsimleri bile gözükmediği sosyal medyada dahi bişeyler yazmaktan korkup çekinir iken, Sen hadi arkadaşlar buluşup şuraya gidelim, buraya katılalım, şununla görüşelim dediğin vakit, dönüp baktığında etrafında kimseyi bulamayacaksın. Biz bunları yıllardır yaşıyoruz. Mağdur aileleri, kardeşlerimizi, çaba sarf edenleri bilmesek müstehaktır size diyeceğiz, O hale geldik... sen yine elinden geleni yap. Destek beklediğin anda yaz. Bizler destek oluruz. Ve yine sende sosyal medya etkinliklerine katılmayı ihmal etme... Sen yine elinden geleni yap, Ancak kimseyi bulamaz isen ümitsizliğe kapılma. Hiç değilse denedim dersin. Kim bilir belki de bir yol açarsın.

Teknisyen2089, 1 ay önce - Alıntıya git

Selamlar,bende sizin gibi dusunuyorum kimse elini tasin altina koymak istemiyor.gercekten zor zamandan geciyoruz.

Bence de bu dusunce dusuncede kalir.kesinlikle kimse ugrasmaz diyorum ugrasirsalar cok sasiririm.

Sesimizi sn cumhurbaskanina duyurmamiz lazim..bu konuda birseyler yapmamiz cok onemli.ancak sendikayla da olmayacak.ya bu sitede haber yaptiracagiz ya da twitter a yuklenecegiz.benim dusuncem bu..

Arkadaslar bizler calisiyoruz aksama kadar oturmuyoruz ki bu dediginize kim zaman ayiracak bu kadar.kolay olmayacak ancak boyle bir platform olusursa ve yapilan her islemin detaylariyla faturalari paylasilirsa maddi olarak destek olacagimi bilin isterim.

Arkadaslar maddi destek diyorsunuz ya bu aksam etkinlik oluyor ya bu etkinlik icin bazi sirketler var sanal destek sagliyorlar maddi olarak bunlara da destek olabiliriz.bir sosyal medya platformunda bu konuyla ilgili ugras verildigini biliyorum.para toplaniyor bunun icin.ulan 200 bin kisiyiz herkes 1 t. Atsa turkiyede ne olmaz bir gunde..

Esen kalin

15 Aralık 2017 21:28

s343tcg
Aday Memur

Arkadaşın biri forum da yazmış 4/b için maliye bakanı izin vermiyor muş diye aslı var mıdır

15 Aralık 2017 21:50

fztemek
Aday Memur

ewet bilgiyi ben paylaştım bende yetkili sendikadan aldım bu bilgiyi ve kadro olayına sıcak bakmıyorlar dedi benimde moralim cook bizuldu

15 Aralık 2017 23:09

Teknisyen2089
Şef

ewet bilgiyi ben paylaştım bende yetkili sendikadan aldım bu bilgiyi ve kadro olayına sıcak bakmıyorlar dedi benimde moralim cook bizuldu

fztemek, 1 ay önce - Alıntıya git

Sıkma Canını kardeşim 4b'den emekli olan mı var. Kadromuzu aldığımız gün bizde o Sendikalara Sıcak bakmayız. Sen gönlünü ferah tut.

15 Aralık 2017 23:16

fztemek
Aday Memur

çok teşekkürler kardeşim ama artık piskolojik bozuldu resmen

17 Aralık 2017 13:37

Huseyin751
Kapalı

Bütün Arkadaşlar E devlet Üzeriden Sayın Cumhur BAŞKANI' na Yazın Yine E devlet Üzerinden Başbakanlığa BİMER e, AKİM e (AkpartiilketişimMerkezi) (0312) 204 50 00 Sendikalrınızı Her Gün Her saat Arayın Halimiz Ne Olacak 4 B 2013 ten beri kadro bekliyor.

18 Aralık 2017 09:03

Geçermiki
Aday Memur

BENİMDE PSİKOLOJİM BOZULDU İSTEDİĞİM YERE TAYİN VERSELER EN AZINDAN AİLE HAYATIM BİRAZ DÜZELİRDİ YAŞAM SEVİNCİM BİTTİ RESMEN

18 Aralık 2017 11:09

jeo.müh.63
Aday Memur

4Bli personele kadro istiyoruz..devlet büyüklerimizin sesimizi duymasını istiyoruz...

18 Aralık 2017 11:33

4blikadro
Aday Memur

AKSAM 21,00 DA ETKINLIKTE TOPLAŞALIM ARKADASLAR

18 Aralık 2017 14:20

ayayorgi
Şube Müdürü

akşam malum yerdeyiz.21.00 da kardeşler

Toplam 26 mesaj

ANKET
Sizce bedelli askerlik getirilmeli mi?