Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Aralık 2017 12:16

Büyükşehir eş durumu

Herkese iyi forumlar.

Soruma cevap bulamadım. Sorum şu;

Eşimin çalıştığı ilçe : A

Taşınacağımız ilçe : B

Daha önce eş durumu başvurusunda bulundum yaşayacağımız yer B olacağı için B'ye tercihte bulundum. B ilçesinde Tek okul vardı tercih ettim ancak gelmedi ve il dışından gelerek re'sen A'ya atandım.

İlerlyen süreçte şu an mecburen A'da ikamet ediyoruz ancak. Dönem bitmeden B'ye taşınacağız. Çünkü eşimin işine servisi var ve B'den geliş gidiş imkanı var.

Şubattan önce ikametimiz resmi anlamda da gerçekte de B'ye geçecek. Şu anki görev yerimde çalışma süresi olarak 1 yılı aşmış bulunmaktayım. Bu durumda;

Yarı dönem eş durumu atamalarında eşimin iş yeri resmiyette A ilçesine bağlı ancak bizim ikametgahımız B ilçesinde olacak ve benim şu anki görev yerin A ilçesinde.

B ilçesine eş durumundan tayin isteyebilir miyim ?

asaygin
Müsteşar
17 Aralık 2017 12:21

İkinizde A ilçesinde görev yaptığınız göre ortada bir özür durumu bulunmamaktadır hocam. Bu nedenle mazeret tayini isteyemezsiniz

Dolore
Aday Memur
17 Aralık 2017 12:26

Re'sen atanmış olmak bişiyi değiştirmiyor mu yani hocam ?

Ve eş durumundan geldikten 3 yıl sonra mı il içi tayin isteyebiliyoruz ?

asaygin, 6 yıl önce

İkinizde A ilçesinde görev yaptığınız göre ortada bir özür durumu bulunmamaktadır hocam. Bu nedenle mazeret tayini isteyemezsiniz

asaygin
Müsteşar
17 Aralık 2017 12:37

Hayır hocam resen atanmış olmak özür durumunu etkileyen bir faktör değildir. Kaldı ki eşinizin görev yaptığı ilçeye atanmışsınız. Bu durumda dediğim gibi hangi özüre dayanarak tercih yapmayı düşünebilirsiniz ki? Eş durumu dediğimiz tayin aile birliğinin sağlanması amacıyla yapılır.

Resen atanmanız zorunlu hizmet nedeniyle mi oldu yoksa norm fazlası ataması mı ile mi oldu?

Dolore, 6 yıl önce

Re'sen atanmış olmak bişiyi değiştirmiyor mu yani hocam ?

Ve eş durumundan geldikten 3 yıl sonra mı il içi tayin isteyebiliyoruz ?

Dolore
Aday Memur
17 Aralık 2017 12:44

Eş durumu tayinim çıkmadığı için yapıldı hocam. A ve B ilçelerinin ikisinde de toplamda 1 okul açıktı tercihte bulundum çıkmayınca re'sen atamam yapıldı.

Norm fazlası değildim. Önceki görev yerim de şimdi ki görev yerim de doğu görevi.

asaygin, 6 yıl önce

Hayır hocam resen atanmış olmak özür durumunu etkileyen bir faktör değildir. Kaldı ki eşinizin görev yaptığı ilçeye atanmışsınız. Bu durumda dediğim gibi hangi özüre dayanarak tercih yapmayı düşünebilirsiniz ki? Eş durumu dediğimiz tayin aile birliğinin sağlanması amacıyla yapılır.

Resen atanmanız zorunlu hizmet nedeniyle mi oldu yoksa norm fazlası ataması mı ile mi oldu?

asaygin
Müsteşar
17 Aralık 2017 12:49

O resen atama olmuyor maalesef hocam. Resen atama; (özellikle zorunlu hizmet ve norm fazlalığı durumlarında) tercih yapılmadan bakanlık / valilik tarafından doğrudan yapılan atamaya verilen isimdir.

Bu durumda; norm fazlalığı dışında mecburi çalışma süresini (3 yıl) doldurmadan yer değiştiremezsiniz maalesef.

Dolore, 6 yıl önce

Eş durumu tayinim çıkmadığı için yapıldı hocam. A ve B ilçelerinin ikisinde de toplamda 1 okul açıktı tercihte bulundum çıkmayınca re'sen atamam yapıldı.

Norm fazlası değildim. Önceki görev yerim de şimdi ki görev yerim de doğu görevi.

Dolore
Aday Memur
17 Aralık 2017 12:52

Yok hıcam 41. Tercih değil buna eminim. Atama sonuçlarında Tercihimin gelmediğini gördüm ancak o dönemde 15 temmuz olaylarından dolayı açığa alınanlar olmuştu. Sonradan re'sen atamam yapıldı.

Yeni atandığım okulda zaten görevden alınan biri yerine bakanlık tarafından atandım.

asaygin, 6 yıl önce

O resen atama olmuyor maalesef hocam. Resen atama; (özellikle zorunlu hizmet ve norm fazlalığı durumlarında) tercih yapılmadan bakanlık / valilik tarafından doğrudan yapılan atamaya verilen isimdir.

Bu durumda; norm fazlalığı dışında mecburi çalışma süresini (3 yıl) doldurmadan yer değiştiremezsiniz maalesef.

asaygin
Müsteşar
17 Aralık 2017 12:56

Resen eş durumu ataması olmaz hocam. Zorunluluk halinde resen atama olur.

Dolore, 6 yıl önce

Yok hıcam 41. Tercih değil buna eminim. Atama sonuçlarında Tercihimin gelmediğini gördüm ancak o dönemde 15 temmuz olaylarından dolayı açığa alınanlar olmuştu. Sonradan re'sen atamam yapıldı.

Yeni atandığım okulda zaten görevden alınan biri yerine bakanlık tarafından atandım.

Dolore
Aday Memur
17 Aralık 2017 13:06

O zaman il ilçe emri verdiler bilemedim şimdi herneyse tercih şansımız yok demek ki. 1 yıl sonra il içinden deneyeceğiz şansımızı anlaşılan

asaygin, 6 yıl önce

Resen eş durumu ataması olmaz hocam. Zorunluluk halinde resen atama olur.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi