Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Aralık 2017 20:14

Halk eğitimde norm fazlası olmak

Sevgili meslektaşlarım. 2013 yılından bu yana halk eğitim merkezinde görev yapmaktayım ve bağlama eğitimi kursları vermekteyim. Her eğitim yılında haftalık 25-30 saat kurs açmaktayım. Ancak bu yıl yapılan düzenlemeyle halk eğitimlerin normları ilçenin nüfus yoğunluğuna göre belirleneceği açıklandı. Bu yılda haftalık 25 saat kursum olmasına rağmen, norm fazlası durumdan resen, görev yaptığım ilçe dışına, evime 44 km. uzaklıkta bir okula atandım. Şuanki çalıştığım okula eş durumundan geldim ve eşimde evimize 60 km. uzaklıkta bir okulda çalışıyor. Aradaki mesafe yaklaşık 104 km oldu ve aile bütünlüğünden bahseden bir bakanlığımız var.

Benim durumumda olan birçok Halk Eğitim merkezi öğretmenimiz vardır. Sesimizi duyuralım. Bu uygulama tamamen yanlış, haksızlık yapılan bir uygulama olmuştur. Hakkımı hukukun ve adaletin elverdiği koşullarda sonuna kadar arayacağım.

Sevgili Memurlar.Net yöneticilerine bu durumu defalarca yazmama rağmen gündeme almadılar konuyu. İnşallah sesimizi duyan olur.

23 Aralık 2017 19:06

ben de aynı durumdayım atamam yapıldı.

bunun için artık çok geç.

norm fazlası muhabbeti ilk çıktığında çok uğraştım ama kimse oralı olmadı.

eylüle kadar birlik olunabilseydi belki bir şey değişirdi.

kısaca geçti borun pazarı hocam...

yapacak bir şey yok

bakan istemiş müsteşar yapmış hayat boyu öğrenme uygulamış.

benim hem ve aso maceram da tatlı bir anı olarak kaldı

musicianmurat
Aday Memur
28 Aralık 2017 18:22

Hocam bende kendi ilçemde çok uğraştım, buradaki sendika yetkililerine bildirdim ama kimsenin umrunda olmadı. Maalesef Memurlar.Net yönetimi de bu durumu pek iplemedi. Ben sonuna kadar mücadele edeceğimiz. Kurumda tek müzik öğretmeniyim ve 25-30 saat kurs açabiliyorum. Ancak norm fazlasıyım. Benim gibi Ankara'nın bir çok ilçesinde arkadaşımız var. Öğretmenler olarak özlük haklarımız konusunda, işe siyaset katmadan bir birlik olabilsek çok şey değişir aslında.

çimlerebasmayınız, 6 yıl önce

ben de aynı durumdayım atamam yapıldı.

bunun için artık çok geç.

norm fazlası muhabbeti ilk çıktığında çok uğraştım ama kimse oralı olmadı.

eylüle kadar birlik olunabilseydi belki bir şey değişirdi.

kısaca geçti borun pazarı hocam...

yapacak bir şey yok

bakan istemiş müsteşar yapmış hayat boyu öğrenme uygulamış.

benim hem ve aso maceram da tatlı bir anı olarak kaldı

musicianmurat
Aday Memur
06 Aralık 2018 23:10

Bu hafta içi aldığım habere göre mahkemeyi kazandığımı öğrendim. Konuyu takip eden tüm arkadaşlarıma duyurulur.

ilim
Şef
08 Aralık 2018 12:21

Hayırlı olsun öğretmenim.

alfonzo21
Aday Memur
12 Aralık 2018 09:32

murat hocam tebrik ediyorum hayırlı olsun. ben de halk eğitimde rehber öğretmendim. tek öğretmen olmama rağmen normum kapatıldı ve norm fazlası atamalarda başka okula geçmek zorunda kaldım. elinizdeki mahkeme kararının tam olarak içeriği nedir? bizim içinde emsal teşkil eder mi?

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi