Editörler : crops35
«596061626364656667686970»

erdmm10
Şube Müdürü
26 Aralık 2018 10:48

Arkadaşlar Şu Sayfada yapılan yorumları aklım almıyor ya benim.Hala Tahminlerinize göre zamdan faydalanacağımıız düşünüyorsunuz.Bu zamdan faydalanamayacağımıza dair zaten açıklama yapıldı,buna rağmen zammı alacağımızı umut eden insanların sahip oldu olumlu düşünce yapısına bende sahip olmak isterdim.Arkadaşlar Bize Asgari Ücret Zammı YOK,Bize Enflasyon Farkı YOK.Bize sadece % 4 Zam var O kadar,Forumlarda yanlış yazıp insanları umutlandırmayın,Herkes geçim sıkıntısı yaşıyor insanlar fazladan gelecek 100 liraya bile çok seviniyor,Gerçekçi ollak lazım.Konuya Değinen bir tane yetkili bile yok.Link isteyenler Buyrun

https://sgkrehberi.com/haber/188767/kadro-alan-taserona-asgari-ucret-zammi-yansiyacak-mi-bakanlik-acikladi.html

mustang105
Memur
26 Aralık 2018 11:27

kesinlikle sana katılıyorum arkadaşım.. yazıcam yazıcam deyip yazmadım .. ama seninde dediğin gibi herkes olmasını istediği şeyi yazıp duruyor.. olacak olan belli.. bundan sonrası için de bişey olacaksa suan kesin bişey yok.. o yuzden umutlanmayalım.. şahsen bana %4 den gelen 92 tl ve AGİ den gelecek 54 tl den baska bişey gelmeyecek maaşıma..

erdmm10, 5 yıl önce

Arkadaşlar Şu Sayfada yapılan yorumları aklım almıyor ya benim.Hala Tahminlerinize göre zamdan faydalanacağımıız düşünüyorsunuz.Bu zamdan faydalanamayacağımıza dair zaten açıklama yapıldı,buna rağmen zammı alacağımızı umut eden insanların sahip oldu olumlu düşünce yapısına bende sahip olmak isterdim.Arkadaşlar Bize Asgari Ücret Zammı YOK,Bize Enflasyon Farkı YOK.Bize sadece % 4 Zam var O kadar,Forumlarda yanlış yazıp insanları umutlandırmayın,Herkes geçim sıkıntısı yaşıyor insanlar fazladan gelecek 100 liraya bile çok seviniyor,Gerçekçi ollak lazım.Konuya Değinen bir tane yetkili bile yok.Link isteyenler Buyrun

https://sgkrehberi.com/haber/188767/kadro-alan-taserona-asgari-ucret-zammi-yansiyacak-mi-bakanlik-acikladi.html

26 Aralık 2018 12:04

Kesinlikle alamıyacagız açıklaması nerde ben göremedim

YFOreis
Şef
26 Aralık 2018 12:29

Şuanda İBB iştiraklerine khk ile geçişi yapılan eski taşeron, yeni kadrolu taşeronlar için zam görüşmesi yapılmakta. Gerek asgari ücret zammı gerek enflasyon oranları göz önüne alınarak %4 ile öleceğimizi bildikleri için şuan ki görüşme sonucu kesin olmamakla beraber yüksek ihtimal %4 + enflasyon farkı şeklinde sonuçlanacak. Aralık ayının da enflasyonu açıklandıktan sonra total enflasyon değil ama enflasyon farkı denilen olay var biliyorsunuz ki. Memurlar ve kadrolu işçiler %x + enflasyon farkı alıyorlar 6 ayda 1.

Devletin 2020 hazirana kadar bizler için mağdur edici olarak yaptıkları tis'de sadece 6 ayda 1 %4 zam var. Bu sene temmuz ve önümüzdeki zamlarda bu enflasyon farkını büyük ihtimal almayacağız ve mağdur olmaya devam edeceğiz fakat seçim arifesi de göz önünde bulunarak 2019 ocak için bu fark verilecek gibi duruyor. Şuanda bu fark %10.6. Aralık ayı sonrasında %9 küsürlere düşmesi muhtemel. Yani %4+%9 zam alacak gibi duruyoruz.

26 Aralık 2018 12:50

Gelişmelerden bilgilendirirsen seviniriz

YFOreis, 5 yıl önce

Şuanda İBB iştiraklerine khk ile geçişi yapılan eski taşeron, yeni kadrolu taşeronlar için zam görüşmesi yapılmakta. Gerek asgari ücret zammı gerek enflasyon oranları göz önüne alınarak %4 ile öleceğimizi bildikleri için şuan ki görüşme sonucu kesin olmamakla beraber yüksek ihtimal %4 + enflasyon farkı şeklinde sonuçlanacak. Aralık ayının da enflasyonu açıklandıktan sonra total enflasyon değil ama enflasyon farkı denilen olay var biliyorsunuz ki. Memurlar ve kadrolu işçiler %x + enflasyon farkı alıyorlar 6 ayda 1.

Devletin 2020 hazirana kadar bizler için mağdur edici olarak yaptıkları tis'de sadece 6 ayda 1 %4 zam var. Bu sene temmuz ve önümüzdeki zamlarda bu enflasyon farkını büyük ihtimal almayacağız ve mağdur olmaya devam edeceğiz fakat seçim arifesi de göz önünde bulunarak 2019 ocak için bu fark verilecek gibi duruyor. Şuanda bu fark %10.6. Aralık ayı sonrasında %9 küsürlere düşmesi muhtemel. Yani %4+%9 zam alacak gibi duruyoruz.

26 Aralık 2018 13:55

Her kurum kafasına göre zam yapacaksa yandık

fatihc1907
Aday Memur
26 Aralık 2018 14:24

Malesef aynen dediğin gibi olacakmış, Belediye şirketi öyle söyledi. Yani değişen hiç bir şey yok. Kocaman bir 000

birgaripyolcuu, 5 yıl önce

Her kurum kafasına göre zam yapacaksa yandık

26 Aralık 2018 14:32

bu kısım açık ve net . belediyelerde çalışanların maaşları belirlenirken teknik şartnamede asgari ücretin şu katı diye açıkça yazıyor. neden uygulamıyorsunuz diye sorduğumda cevap para yok.

malidmr, 5 yıl önce
"İl Özel İdareleri, Belediyeler ve

Bağlı Kuruluşları ile Bunların Üyesi Olduğu Mahalli İdare Birliklerinin Personel

Çalıştırılmasına Dayalı Hizmetlerinin Gördürülmesine İlişkin Usul ve Esaslar" Yayınlanan usul ve esasların 5'nci maddesinde;

"İdare tarafından şirkete personel gideri için yapılacak aylık ödemelerin toplamı,

hizmet alım sözleşmesinde öngörülen işçi ücretleri esas alınarak hesaplanan;

a) Asgari işçilik maliyeti,

b) Asgari işçilik maliyeti üzerinden hesaplanan %4 sözleşme giderleri ve genel

giderler,

c) İşçilikle bağlantılı ayni giderler,

ç) Asgari işçilik maliyeti ve işçilikle bağlantılı ayni giderler toplamı üzerinden %7'ye

kadar belirlenecek kar,

dahil işçilik giderleri toplamını aşamaz. İşçi ücretlerinin tespitinde Asgari ücrette

meydana gelen artışlar dikkate alınır. Asgari işçilik maliyeti, sözleşme giderleri ve genel

giderler ile işçilikle bağlantılı ayni giderler ve kar oranı, kamu ihale mevzuatı esas alınarak

belirlenir" denilmiştir.Bunu açıklayabilecek varmı?Ne demek istiyor?

slckprlk
Aday Memur
26 Aralık 2018 14:39

kardeşim neye göre bu yorumu yapıyorsunuz ?

asıl kafa karıştıran durum sizin yaptığınız kişisel yorumlar bence..

herhangi siteden alıntı yapmak da bence çok mantıklı değil..

sizinle dün personel maaş tahakkuk bölümünde çalışan kişiye bizzat sorduğum konuyu paylaşayım o zaman:

asgari ücret zammından yararlanıp yararlanamayacağımızı sordum verdiği cevap "yevmiyene bir bakim" oldu." 70 tl" dedi." eğer 85 tl ve üzeri olsaydı bundan yararlanamayacaktınız" dedi..muhtemelen diğer kamu kurumlarının yararlanamayacağını kastetti.onlar daha yüksek yüzde ile alıyorlar çünkü..

"% 4 ve asgari ücret zammından faydalanacaksınız" dedi..

"ne kadar olur ki hesaplayabilir misin dedim ?"

"ben brüt üzerinden hesap yaparım sizin netinizi hesaplayamam, çünkü puantajınızda her ay aynı gün sayısı olmayabilir resmi izin dini bayram şu bu" dedi..

asgari ücretin %15 fazlasını alıyorum bu arada %4 ve 420 tl zammı hesaplayıp söyledim.

" aşağı yukarı o kadar alırsın vergi kesintisi olmadığı zamanlarda" dedi..

NOT: Samsun ilçe belediyesinde çalışıyorum bu arada...saygılar..

erdmm10, 5 yıl önce

erdmm10
Şube Müdürü
26 Aralık 2018 14:49

Ordan Burdan alıntı bilgi diyorsun ama şuan senin yaptığında bu değil mi ? var mı bi bakanın yada siyasinin ağzından bu gelen zamdan faydalanacağımıza dair çıkmış bi kelim ? Bu yazıyı Bizimle ilgili haber yapan sgkrehberi sitesinden aldım.Bununla birlikte bu yazıyı destekleyecek olan Sendika şube başkanıyla yaptığım görüşme oldu.Çünkü oda aynısını söyledi.Özetle Benim Sendika başkanından duyduğum şu,Yeni gelen zamla maaşı asgari ücret altında kalan personellerin aldıkları ücret asgari ücret seviyesine getirilecek.Yani 1800 alan işçi artık asgari ücret zammı alacak.Ama maaşı 2.050 tl ve üzeri olanlar faydalanamayacak

26 Aralık 2018 14:50

şu anki çıplak maaşınız 2020 tl nin altında ise faydanırsınız. 2020 tl + %4 + yemek.

misal şu anda aldığınız çıplak maaş 1800 tl ise 1 ocatan itibaren 2020 tl + %4 + yemek olarak hesaplanır.

şu andaki çıplak maaşınız 2020 tl üstü ise maaşınız + %4 + yemek

böyle durumlar. yani yaklaşık olarak 2200 tl altında maaş olan BİT çalışanı kalmıyacaktır. Bilginize.

caari-yek
Aday Memur
26 Aralık 2018 15:01

KHK ile belirlendi bu işler nereden uyduruyorsun yada kişisel bir açıklama değil.

Net olan şudur;

*Asgari ücret zammı hiçbir şekilde taşerondan 4D ye geçenleri bağlamıyor.açık ve net

*Enflasyon farkı yok.

*Verilecek olan 2019 sonuna kadar ilk 6 ay için %4+ ikinci.6 ay için %+4 bunun dışında hiçbir şey yok.

Şuan için beklenti sendikaların üstelemesi ile hiç olmazsa enflasyon farkının verilmesidir.

verilecekse enflasyon farkı verilecektir oda kesin değildir,sadece söylentidir.

Sadece şu var şuan mevcut asgari ücretle çalışan 4D personeller var hastanelerde v.s.

bunların ücretleri şuan belirlenen asgari ücrete yani 2.020 tl ye çekilecek.Zaten asgari ücretin altında kalmaları söz konusu olamaz.

Ben doğruları yazayım da siz neye inanmak istiyorsanız ona inanın.

26 Aralık 2018 15:08

Arkadaşım khk ile yayınlanan tis ek bir sözleşme niteliğinde değilmi. Sadece ona göremi hareket edecekler. Kurumun bizimle imzaladığı sözleşme çöpmü?

caari-yek, 5 yıl önce

KHK ile belirlendi bu işler nereden uyduruyorsun yada kişisel bir açıklama değil.

Net olan şudur;

*Asgari ücret zammı hiçbir şekilde taşerondan 4D ye geçenleri bağlamıyor.açık ve net

*Enflasyon farkı yok.

*Verilecek olan 2019 sonuna kadar ilk 6 ay için %4+ ikinci.6 ay için %+4 bunun dışında hiçbir şey yok.

Şuan için beklenti sendikaların üstelemesi ile hiç olmazsa enflasyon farkının verilmesidir.

verilecekse enflasyon farkı verilecektir oda kesin değildir,sadece söylentidir.

Sadece şu var şuan mevcut asgari ücretle çalışan 4D personeller var hastanelerde v.s.

bunların ücretleri şuan belirlenen asgari ücrete yani 2.020 tl ye çekilecek.Zaten asgari ücretin altında kalmaları söz konusu olamaz.

Ben doğruları yazayım da siz neye inanmak istiyorsanız ona inanın.

slckprlk
Aday Memur
26 Aralık 2018 15:16

kardeşim çalışanla geçen diyaloğumu aktardım..alacağız ya kesin ve net siz bana inanın tarzı bir şey dedim mi ? yorum katmakla itham ettiğin tek cümlem diğer kamu kurumları 85 yevmiye üzeri alıyor onların alamayacağını kastetti olayı..burda kimseyi umutsuzluğa sürükleme amacında değilim..tabi ki şubat maaşı yatar görürüz..aynı gemideyiz sıkıntı yok yani gerilme sevgiler :)

erdmm10, 5 yıl önce

Ordan Burdan alıntı bilgi diyorsun ama şuan senin yaptığında bu değil mi ? var mı bi bakanın yada siyasinin ağzından bu gelen zamdan faydalanacağımıza dair çıkmış bi kelim ? Bu yazıyı Bizimle ilgili haber yapan sgkrehberi sitesinden aldım.Bununla birlikte bu yazıyı destekleyecek olan Sendika şube başkanıyla yaptığım görüşme oldu.Çünkü oda aynısını söyledi.Özetle Benim Sendika başkanından duyduğum şu,Yeni gelen zamla maaşı asgari ücret altında kalan personellerin aldıkları ücret asgari ücret seviyesine getirilecek.Yani 1800 alan işçi artık asgari ücret zammı alacak.Ama maaşı 2.050 tl ve üzeri olanlar faydalanamayacak

slckprlk
Aday Memur
26 Aralık 2018 15:17

aynen anlatmak istediğim ya da benim aldığım bilgi ile doğru orantılı olan da bu hesap

golgeadam35, 5 yıl önce

şu anki çıplak maaşınız 2020 tl nin altında ise faydanırsınız. 2020 tl + %4 + yemek.

misal şu anda aldığınız çıplak maaş 1800 tl ise 1 ocatan itibaren 2020 tl + %4 + yemek olarak hesaplanır.

şu andaki çıplak maaşınız 2020 tl üstü ise maaşınız + %4 + yemek

böyle durumlar. yani yaklaşık olarak 2200 tl altında maaş olan BİT çalışanı kalmıyacaktır. Bilginize.

erdmm10
Şube Müdürü
26 Aralık 2018 15:24

Kardeşim Yanlış Anladın Galiba seni Herhangi Bir Şey İçin İtham Etmiyorum Yada Bi Gerilim Söz Konusu Değil.Tabiki de Hepimizin Temennisi Bu Ücretlerin Tarafımızca Alınması Ama Bazı Arkadaşlar Var Forumda Herşey Güllük Gülistanlık Gibi Davranıyorlar ve buda Bizlerin Umutlanmasına Sonrasında da Hayal Kırıklığı Yaşamamıza Sebep Oluyor.Onun Dışında Bi Sıkıntı Yada Gerilme Yok Yani :)

slckprlk, 5 yıl önce

aynen anlatmak istediğim ya da benim aldığım bilgi ile doğru orantılı olan da bu hesap

slckprlk
Aday Memur
26 Aralık 2018 15:30

tabi ki eyvallah sağolasın..saygılar kolay gelsin..

erdmm10, 5 yıl önce

Kardeşim Yanlış Anladın Galiba seni Herhangi Bir Şey İçin İtham Etmiyorum Yada Bi Gerilim Söz Konusu Değil.Tabiki de Hepimizin Temennisi Bu Ücretlerin Tarafımızca Alınması Ama Bazı Arkadaşlar Var Forumda Herşey Güllük Gülistanlık Gibi Davranıyorlar ve buda Bizlerin Umutlanmasına Sonrasında da Hayal Kırıklığı Yaşamamıza Sebep Oluyor.Onun Dışında Bi Sıkıntı Yada Gerilme Yok Yani :)

26 Aralık 2018 15:53

Arkadaşlar bilgi kirliliği çok fazla hepimiz yanlış birşeyler öğrenebiliriz. Sonuçta arkadaşında dediği gibi hepimiz aynı gemideyiz gerilmeye gerek yok

26 Aralık 2018 18:07

Sendikaların da birşeyler yapması gerekiyor. sadece %4 çok çok az. Ve birlikte hareket edip tepkimizi koymalıyız.

26 Aralık 2018 21:02

twiterda siyasilere yazmadan bu iş olmaz 500 kişi twiterda bir araya gelsek ses getiririz ama malesef hareket yok bizde.

Toplam 1683 mesaj
«596061626364656667686970»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi