Editörler : crops35
«636465666768697071727374»
29 Ocak 2019 16:33

Seçim var bu kadar suursuz davranamazlar

YFOreis
Şef
29 Ocak 2019 16:39

Umutlar öyle idi. Bu kadar da vicdansız, adaletsiz olmazlar diyorduk. Oysa ki bu düzeni bu hale getirenler zaten onlardı. Oysa ki bu düzene kadar bunların kat ve kat fazlasını yapanlar zaten onlardı.

Hiç olmadı işlerine gelmez diyorduk. Ama demek ki o konuda da güvenleri tam.

Maaş ayın 5'inde alınıyor İBB iştirak şirketlerinde. Haftaya bugün maaşlar yatacak. Dün itibariyle bordrolar hazırlanmaya başlanıldı.

Herhangi bir değişim, herhangi bir farklı yasa kanun neyse artık çıkmadığı sürece geçmiş olsun.

birgaripyolcuu, 5 yıl önce

Seçim var bu kadar suursuz davranamazlar

30 Ocak 2019 02:14

Ayın 5 inde burda ol üstat merakımız sönsün biz 15 ini bekleyeceğiz

sevilayersel
Aday Memur
30 Ocak 2019 10:23

ana sayfada anket var. 4 Dlimi olmak istersin suriyeli mi? diye sormuş. bende yanlış soru olmuş 4 d limi olmak istersin yoksa belediye şirket işçisi mi? olmalıydı soru dedim.

m.canatar
Kapalı
31 Ocak 2019 18:31

arkadaşlar çalıştığım belediye şirketinde maaşlarımıza %25 zam yaptılar bilginiz olsun. size olmaz diyenlere inanmayın her şey belediye başkanında bitiyor.

31 Ocak 2019 18:41

Kardeş Bursa Büyükşehir Belediyesinde misin ?
m.canatar, 5 yıl önce

arkadaşlar çalıştığım belediye şirketinde maaşlarımıza %25 zam yaptılar bilginiz olsun. size olmaz diyenlere inanmayın her şey belediye başkanında bitiyor.

m.canatar
Kapalı
31 Ocak 2019 18:42

hayır kardeşim mersin de bir ilçe belediyesi

Belediyeci88, 5 yıl önce
Kardeş Bursa Büyükşehir Belediyesinde misin ?
31 Ocak 2019 19:11

Bursa Büyükşehir Belediyesi içinde duyduk 20.30 + 4 diye ama bir şey olmadı bilmiyorum ne olacak halimiz yorulduk valla bekle bekle nereye kadar
m.canatar, 5 yıl önce

01 Şubat 2019 02:57

İnş bize de yaparlar

djurdjevdan
Aday Memur
01 Şubat 2019 10:25

%4 ün üzerinde alanlar belediyelerin mevcut şirketlerine geçirilenler mi? yoksa yeni şirket kurulup başkanının insiyatifinde artış alanlar mı?

yeni kurulan şirkette sendika yetki alamadığı için TİS hakkı olmuyor çıkmazı var şu anda.

gördüğüm kadarıyla mevcutta bulunan ve sendikal yetkisi olan şirkete geçirilenler TİS hakından yaralanıyorlar.

burada en kötü durumda olanlar benim durumumdaki gibi başkanın eline bakanlar.

m.canatar
Kapalı
01 Şubat 2019 17:29

şirket yeni kuruldu ve taşerondan geçtik belediye başkanının insafına kalmış bir durum.

djurdjevdan, 5 yıl önce

%4 ün üzerinde alanlar belediyelerin mevcut şirketlerine geçirilenler mi? yoksa yeni şirket kurulup başkanının insiyatifinde artış alanlar mı?

yeni kurulan şirkette sendika yetki alamadığı için TİS hakkı olmuyor çıkmazı var şu anda.

gördüğüm kadarıyla mevcutta bulunan ve sendikal yetkisi olan şirkete geçirilenler TİS hakından yaralanıyorlar.

burada en kötü durumda olanlar benim durumumdaki gibi başkanın eline bakanlar.

barisbey84
Aday Memur
02 Şubat 2019 19:56

CHP kendilerine biat eden ama kazanamayacak adaylar cikariyor, parti icin emek veren insanlari küsturuyor, belediyesinde calisan isciyi kusturuyor, ona oy veren mahalleliyi kusturuyor. Saniyor ki nasilsa o mahallenin oyu onun, saniyor ki zulmettigi belediye iscisi onun, gidip AKP agirlikli bolgelere yatirim yapıyor.

E simdi AKP kendinden olana yatirim yapiyor, CHP kendinden olmayana yatirim yapiyor.

Saniyor ki CHP belediye iscisi düsürulen maaslarinin hesabini sormayacak, belediye baskaninin elindeki maaş zammindan faydalanamayan yuzde hesabi calisip 80 lira zam alacak kisileri kendilerine oy verecek.

Donup okursunuz bu yorumu, CHP tarihinin en buyuk yenilgisini alacak.

AKP Taşeron isciyi yalniz birakarak CHP nin nasil da kendinden olani korumadigini gostermis oldu bizlere.

04 Şubat 2019 13:49

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Alinur Aktaş der ki "Devletim %26,05 zam vermiş bizde çalışanlarımızı bunun altında ezdiremeyiz" Belediye şirketleri kar için kurulmamıştır. TİS olan Burulaş şirketi bile (Bursa Ulaşım Şirketi) bu süreçte yeniden ve acilen değerlendirilerek ve aynı zamanda seçimlerin olmasını beklemeden hak ettiği imkanlara kavuşturulmalıdır. Bu açıklamaları Hizmet-İş Bursa şubesi ziyaretinde yapmıştır.(cumartesi günü) Hayırlısı olsun bakalım darısı tüm belediye şirketi çalışanlarının başına tabi dere görmeden paça sıvanmaz gelişmeleri takipteyiz...

ekselans4513
Aday Memur
04 Şubat 2019 16:14

iyi günler hocam .bir kaç sorum olcak cevap verirsen sevinirim.696 sayılı khk lay taşerondan belediye şirketine mi geçtiniz..2-asgari ücretin yüzde kaçı alıyosunuz sormamda sakınca yoksa..3.mersinin hangi ilçesindesiniz.4.sendikalısanız khkdan önce mi sonra mı sendikalı oldunuz birde sendikanızı öğrenebilirmiyim.tşk edrim şimdiden

m.canatar, 5 yıl önce

barisbey84
Aday Memur
04 Şubat 2019 22:38

Bundan sonra kim işçiden yanaysa ben de onun yanindayim kafasini kuma gömen sendikalar da yalniz kalmaya mahkumdur. Sayin belediye başkanina sonsuz teşekkürler biz alamasakta bursa da belediye sirket calisani arkadaslarimiz icin cok sevindim. Darisi hepimizin basina, zaten bizi dusunmeyeni ideoloji reklamlariyla gozumuzu boyayanlari koltuklarindan indirme zamani yaklasiyor.

sadecebursa16, 5 yıl önce

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Sn.Alinur Aktaş der ki "Devletim %26,05 zam vermiş bizde çalışanlarımızı bunun altında ezdiremeyiz" Belediye şirketleri kar için kurulmamıştır. TİS olan Burulaş şirketi bile (Bursa Ulaşım Şirketi) bu süreçte yeniden ve acilen değerlendirilerek ve aynı zamanda seçimlerin olmasını beklemeden hak ettiği imkanlara kavuşturulmalıdır. Bu açıklamaları Hizmet-İş Bursa şubesi ziyaretinde yapmıştır.(cumartesi günü) Hayırlısı olsun bakalım darısı tüm belediye şirketi çalışanlarının başına tabi dere görmeden paça sıvanmaz gelişmeleri takipteyiz...

YFOreis
Şef
05 Şubat 2019 08:15

İBB iştirak şirketlerine geçişi yapılan kadrolu taşeron bizlerin maaşları dün gece itibariyle yattı. Yatmayan şirket varsa onlarınki de gün içerisinde yatacaktır. %4 dışında hiçbirşey yok. 100 lira zam yapmışlar. Rabbim ıslah etsin. Vicdan versin. Kadronuz da teşeronunuz da batsın e mi. Bu hayatta tek el olan, alternatifsiz kalan her şey bi süre sonra başarısız olmaya ve insanları mağdur etmeye mahkumdur. Şunca sene bi alternatifiniz olmadı ya, size oy moy yok dediğimizde yanınıza bi rakip koyamadık ya bizlere de yazıklar olsun, piyasa da cumhuriyetçi dolananlara da.
05 Şubat 2019 08:52

Antalya büyükşehir belediyesi yol yemek dahil 2416 yyatmış.5 günlük ikramiye ve %4 yatmamış.

Geçen sene %4 ve ikramiye yatmıştı bu sene çok zam aldınız diye kestiler herhalde.

YFOreis
Şef
05 Şubat 2019 09:57

5 günlük ikramiyeler nisan maaşı(mayıs) ve ekim maaşında(kasım).

4D'liler ile biz bu tarihte de farklılaşıyoruz.

Bizi %4 zamma mahkum edenlere de yazıklar olsun.

1rmuhammed karamazı, 5 yıl önce

Antalya büyükşehir belediyesi yol yemek dahil 2416 yyatmış.5 günlük ikramiye ve %4 yatmamış.

Geçen sene %4 ve ikramiye yatmıştı bu sene çok zam aldınız diye kestiler herhalde.

havin_07
Aday Memur
05 Şubat 2019 10:10

bakanlıklardaki taşeronlara kadro verip, belediyedekileri şirkete geçirmelerinin sebebi belediyedeki taşeronları kendilerine mecbur bırakmaktır. ben başka bir açıklamasını görmüyorum. vatandaş iş garantim yok deyip yine kendilerine oy verecekti. hesap ettikleri buydu. Bizleri ilave tediyeden mahkum bıraktılar üvey evlat gibi. birde üstüne tüm taşeronları enflasyona ezdirdiler.

Ben o kadar da vicdansız olmazlar enflasyona ezdirmezler diyordum ama bugün yatan maaşta gördüm ki bizleri enflasyonun kucağına atmışlar. büyük hayal kırıklığı yaşadım çünkü inanmıştım devletime ve hükümetime. bu zamana kadar Ak Partiye oy vermiştim ama ailem dahil hepimiz bundan sonra oy kullanmayacağız. Oy kullanıp da hangi davaya oy verelim. İşçisini ezen bir zihniyete mi oy verelim. bitti buraya kadar, artık oy kullanmıyoruz gerçekten vatandaşı düşünen bir parti gelene kadar.

05 Şubat 2019 10:12

Yazımı tam okuduysanız henüz verilen bişey olmadığını sadece bu yönde bir taahüt olduğunu belirttim..Bursa için de durum aynı sadece %4 lük zam var ama seçim öncesi bu durumun çözüleceği mesajı verildi sadece bekleyip görücez...

YFOreis, 5 yıl önce
İBB iştirak şirketlerine geçişi yapılan kadrolu taşeron bizlerin maaşları dün gece itibariyle yattı. Yatmayan şirket varsa onlarınki de gün içerisinde yatacaktır. %4 dışında hiçbirşey yok. 100 lira zam yapmışlar. Rabbim ıslah etsin. Vicdan versin. Kadronuz da teşeronunuz da batsın e mi. Bu hayatta tek el olan, alternatifsiz kalan her şey bi süre sonra başarısız olmaya ve insanları mağdur etmeye mahkumdur. Şunca sene bi alternatifiniz olmadı ya, size oy moy yok dediğimizde yanınıza bi rakip koyamadık ya bizlere de yazıklar olsun, piyasa da cumhuriyetçi dolananlara da.
Toplam 1683 mesaj
«636465666768697071727374»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi