Editörler : E.Kayı Han
«8910111213141516171819»

said101
Aday Memur
04 Mart 2018 01:08

Merhaba arkadaşlar.bir ay önce yine bu konuya yorum yazmıltım.neredeyse iki yıl olacak bu süreç başlayalı.beraat ettik ya da takipsizlik aldık ama bunların idare için şu ana kadar çok bir etkisi olmadı.hak ve hukuk kavramları ne zaman tozlu raflardan inipde bizler için uygulama alanı bulursa o zaman hayatlarımız normale döner.

Allah daha beterinden korusun bizleri.çok söylenecek şey var ama dinleyecek ve hissedecek kalp yok etrafta.bizim bu süreçte öğrendiğimiz ve hatırladığımız ise tek sahibimiz var o da Allah.

Bütün sebeplerin düştüğü yerde sebepler üstü odur.bizlerin masum olduğunu o biliyor .bile bile kimseye zülmetmez Allah.

Allah bu süreçte bilhassa iş bulamayan ve sağlık sorunları yaşayanlara yardım etsin.

Elbet bu iş çözülecek.iki yıl önce ilk günlerde gık bile diyemiyorduk.yavaş yavaş bazı şeyler duyuldu. Konuşulurdu ve konuşuluyor.

Allah yardımcımız olsun.

mdr_yetkili
Aday Memur
07 Mart 2018 15:06

Takipsizlik alanların adli kontrolu kalkıyor mu hemen. Ayrı bir şey yapmak gerekir mi

fizikzede
Şef
07 Mart 2018 16:17

amin hocam

said101, 6 yıl önce

Merhaba arkadaşlar.bir ay önce yine bu konuya yorum yazmıltım.neredeyse iki yıl olacak bu süreç başlayalı.beraat ettik ya da takipsizlik aldık ama bunların idare için şu ana kadar çok bir etkisi olmadı.hak ve hukuk kavramları ne zaman tozlu raflardan inipde bizler için uygulama alanı bulursa o zaman hayatlarımız normale döner.

Allah daha beterinden korusun bizleri.çok söylenecek şey var ama dinleyecek ve hissedecek kalp yok etrafta.bizim bu süreçte öğrendiğimiz ve hatırladığımız ise tek sahibimiz var o da Allah.

Bütün sebeplerin düştüğü yerde sebepler üstü odur.bizlerin masum olduğunu o biliyor .bile bile kimseye zülmetmez Allah.

Allah bu süreçte bilhassa iş bulamayan ve sağlık sorunları yaşayanlara yardım etsin.

Elbet bu iş çözülecek.iki yıl önce ilk günlerde gık bile diyemiyorduk.yavaş yavaş bazı şeyler duyuldu. Konuşulurdu ve konuşuluyor.

Allah yardımcımız olsun.

EyMeN-6155
Kapalı
07 Mart 2018 19:15

Bişey yapmaya gerek yok sanırım. Benim yurtdışı yasağı vardı kalkmış. Ama yurtdışına çıkamazsın dediler :-)

EyMeN-6155
Kapalı
07 Mart 2018 19:16

Denetimli serbestlik Müdürlüğünü ara sor takipsizlik aldım adli kontrolüm kalktımı diye. Onlarda büyük ihtimalle biz kaldırmışız emniyete de yollamışız diyecekler

umit3432
Memur
07 Mart 2018 21:29

Eymen hocam yurt dışına çıkamazsınız diye kim soyledi size? Simdi hiz beraat kararindan sonra yurt disina cikamayackmiyiz.? Özelden de olsa cevap verebilirmisiniz.

EyMeN-6155, 6 yıl önce

Bişey yapmaya gerek yok sanırım. Benim yurtdışı yasağı vardı kalkmış. Ama yurtdışına çıkamazsın dediler :-)

EyMeN-6155
Kapalı
07 Mart 2018 22:17

Hocam ben takipsizlik aldım biliyorsun. Umreye gitmeyi düşünüyordum emniyete gidip sordum yurtdışı yasağım kalktı mı diye. Bana birisi çıkılmıyor demişti öğrenmek için gittim. Polisin dediği evet yurt dışı yasağın kalktı dedim o zaman umreye gidebilirmiyim dedi yok şerh mi ne koyulmuş. Yönetmelik mi ne varmış. Ohal süresince KHK ile işlem görenler yurt dışına çıkamıyormuş. Ama sen yine de umreye gideceğini takipsizlik kararının ıslak imzalı olanını ve bir dilekçe ile üstüne atılan suçtan aklandığını yaz valiliğe ver vali kaldırabilir dedi. Bende gitmedim tabi. İsteyen gidip rahat bir şekilde herhangi bir emniyetteki pasaport şubeye sorabilir

worti
Aday Memur
09 Mart 2018 18:48

slm arkadaşlar bende 677 khk direk ihraç edildim. DARBE 15,16 TEMMUZ 2016 (YILLARA DİKKAT).. ihraç sebebi 2015 yılında açılan bir dava yani darbeyle fetoyla hiç bir alakası yoktu . Sözde 2014 yılında bir basın açıklamasına katılmışım. Ama Olay günü eniştemin berber dükkanı önünde çekilen fotomdu. Halbuki açıklamanın yapıldığı alanın 2 km gerisindeydi. Neyse bir şey bulamayan o zamanki valimiz yinede bana uyarı cezası vermiş ve ben bu cezaya bile itiraz etmiştim.. Sonra tabi CEZAİ KOVUŞTURMA yani mahkeme başladı ve 2 yıl sürdü 18,05 2017 beraat ettim. Mayıs ayında Kurumuma ve Sağlık Bakanlığına gönderdim . halen ne bir haber nede iade var. ben ne mağduruyum...????????? Bu eylemleri düzenleyen organize edenlere hiç dokunulmadı ve halen memurlar. Buda garip değil mi

HERHANGİ PARTİ, DERNEK, SENDİKA YOK

BYLOK YOK

DİJİTÜRK YOK

GAZETE DERGİ YOK

BANKA YOK

YOK YOK YOK

BEN NEYİM : TERÖRİST ? MUALİF ? YANDAŞ ? KRİPTO ?* MAĞDUR MAZLUM ???????

EyMeN-6155
Kapalı
09 Mart 2018 19:16

Çok temiz olman sıkıntı yaratmış olabilir hocam. Bu ülkede 17-25 aralık öncesi neden bunlarla ilişkin olmadı diye ihraç olmuş olabilirsin ben kendimi bildim bileli bu şerefsiz vatan hainlerine söver eleştiririm ama bende ihraç oldum. Lakin Fetö şerefsizi beddua ettiği zaman fetöye ana avrat sövdüm diye benle tartışan benle konuşmayan kişi halen görevinde. Ne diyelim mevlam neylerse güzel eyler. Elbet bu yapılanlar mahkeme-i kübra da tekrar görüşülecek

onkuzu
Memur
12 Mart 2018 10:24

Kovuşturmaya yer yok kağıdı alanlar yurt dışına çıkabilir mi ? Deneyen var mı ? Gidip pasaport alabiliyoruz ancak havaalanından geçirmiyorlar diye okudum. Nasıl bir sistem anlamadım. Pasaport alabiliyorsam nasıl çıkamıyorum? Çıkamıyorsam niye pasaport alıyorum ?

EyMeN-6155
Kapalı
12 Mart 2018 10:45

Hocam şu anda pasaport alamazsınız ilerleyen zamanları bilemem. Yurt dışı yasağın kalksa da pasaport alırken sorgu ekranında hala fetö şüphelisi yazar. Ayrıca sadece senin değil eşinin de. En yakın emniyete gidip pasaport şubeye sorabilirsin

onkuzu
Memur
12 Mart 2018 11:57

Mümkün değil bu başkasına verdiğim hattan işlem gördüm. Savcının kalemi her yere öncelikle pasaport daire yazı gönderdi. Bu adam temiz diye deneyeceğim en yakın zamanda

EyMeN-6155, 6 yıl önce

Hocam şu anda pasaport alamazsınız ilerleyen zamanları bilemem. Yurt dışı yasağın kalksa da pasaport alırken sorgu ekranında hala fetö şüphelisi yazar. Ayrıca sadece senin değil eşinin de. En yakın emniyete gidip pasaport şubeye sorabilirsin

EyMeN-6155
Kapalı
12 Mart 2018 13:28

Hocam mümkün değil ise neden soruyorsunuz. Madem gideceğinizden bu kadar emin iseniz. Denetimli serbestlik Müdürlüğünü arayın size yurt dışı yasağınız kalktı diyecekler. Pasaport şubeye gidin emniyete sorun yurtdışı yasağım kalktımı diye kalktı diyecekler savcı gönderdi zaten yurtdışı yasağınızda kalktı ama çıkamazsınız diyecek sonra polis. Yönetmelik mi öle bişey var KHK ile işlem görenler ile ilgili OHAL süresince çıkamaz diye. Bende takipsizlik aldım wifi den aekadaşta aldı ilimize de vermediler çıkamazsınız dediler umreye gidecektik

deneme_
Şef
12 Mart 2018 14:09

Arkadaşlar halen anlayamıyorum bu işin kriteri 17/25 aralık sonrası değil mi?

Duyumlara göre 17/25 aralık öncesi hatta 2000'li yıllardan kalan sebeplerle adli-idari soruşturma geçiren/açığa alınan/ihraç olan kişiler varmış.

mamoste047
Aday Memur
12 Mart 2018 14:44

Bu insanların kriteri,anlayışı,inancı,çizgileri mi var Hocam.

Bu ülkenin başına gelmiş en büyük bela ve güruh.

Ben onların...neyse Mehmet Cengiz...!

Anladılar onlar.

Münafıklar için de yaşasın cehennem.

deneme_, 6 yıl önce

Arkadaşlar halen anlayamıyorum bu işin kriteri 17/25 aralık sonrası değil mi?

Duyumlara göre 17/25 aralık öncesi hatta 2000'li yıllardan kalan sebeplerle adli-idari soruşturma geçiren/açığa alınan/ihraç olan kişiler varmış.

deneme_
Şef
12 Mart 2018 15:19

Ben bu meseleyi cidden çok merak ediyorum. Bu işin zaman kriteri var mı yok mu?

17/25 aralık milad mı değil mi?

mutlu4040
Aday Memur
12 Mart 2018 16:42

Arkadaşlar merhaba,bugün sorusturmamin durumu ile ilgili adliyeye gittim.Sorusturma 1 yıl önce açılmış ve hakkımdaki yazışmalar tamamlanmış.Bende geçen ay tem büroya ifade verdim(haberim geçen ay oldu).Simdi sorum şu; bu yazışmalardan olumsuz birsey ciksa idi şimdiye kadar çıkarmıydi,sonuçta gözaltı vs olmadan talimatla ifade verdim.Sizce durumum ne olur?

mutlu4040
Aday Memur
12 Mart 2018 16:44

Ben iyimser olarak yazışmalardan birşey çıkmadığını Savcının da ifademi alarak dosyayı kapatacagini düşünüyorum..

deneme_
Şef
12 Mart 2018 16:48

Sana yüklenen suç önemli. İfadede neler sordular?

mutlu4040, 6 yıl önce

Ben iyimser olarak yazışmalardan birşey çıkmadığını Savcının da ifademi alarak dosyayı kapatacagini düşünüyorum..

mamoste047
Aday Memur
12 Mart 2018 16:55

Geçmiş olsun öncelikle Hocam.

Bu yaşadığınız durum genel bir şey.

Çünkü herhangi bir adli durum,gözaltı yaşamayanlar hemen hemen her yerde ifade verdi.

Bu konuda kriter olarak var olan konulara göre kategorize edilip muhtemelen takipsizlik ya da iddianame hazırlanıp yeni bir süreç başlayacak gibi...

Allah tüm masumların Yardımcısı olsun

mutlu4040, 6 yıl önce

Toplam 442 mesaj
«8910111213141516171819»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi