Editörler : uzmantarik
«10111213141516171819202122
11 Temmuz 2018 23:50

dr0509
Memur

Arkadaşlar ohal komisyon sayfasından takip ediyoruz deil mi iademizi başka biyerden öğrenen sonra siteme düşen falan var mı? Komisyon sayfasından takip yeterli mi

12 Temmuz 2018 00:49

h__kaygisiz
Aday Memur

Merhaba

Sadece kurumun olumsuz kararı yani yönetici kanaati ile atılanlardan iade olan var mı acaba?

Ohal komisyonu kurumdan gelen sözlü veya yazılı olarak gelen bilgileri nasıl değerlendiriyor acaba? Kurumdan gelen bilgiyi direk doğru mu kabul ediyor yoksa araştırıyor mu?

Kritersiz olarak takipsizlik kararı alalı 9 ay olmuşken yönetici kanaati ile ihraç oldum. Komisyona ben atmak istedim attım diyemeyecekleri için altını doldurmak için kurumun boş durmadığını biliyorum. Komisyona hakkımda çarpıtılmış bir sürü yalan yanlış bilgi sunulacak bundan eminim. Bu bilgiler yazılı dilekçe bile olabilir bilmiyorum ama hepsi asılsız ve ispattan uzak iftiralar. Bu durumda komisyon bu ifadeleri ve kurumun görüşünü nasıl değerlendiriyor?

Teşekkürler.

26 Temmuz 2018 22:38

S.holmes
Aday Memur

Merhaba

Sadece kurumun olumsuz kararı yani yönetici kanaati ile atılanlardan iade olan var mı acaba?

Ohal komisyonu kurumdan gelen sözlü veya yazılı olarak gelen bilgileri nasıl değerlendiriyor acaba? Kurumdan gelen bilgiyi direk doğru mu kabul ediyor yoksa araştırıyor mu?

Kritersiz olarak takipsizlik kararı alalı 9 ay olmuşken yönetici kanaati ile ihraç oldum. Komisyona ben atmak istedim attım diyemeyecekleri için altını doldurmak için kurumun boş durmadığını biliyorum. Komisyona hakkımda çarpıtılmış bir sürü yalan yanlış bilgi sunulacak bundan eminim. Bu bilgiler yazılı dilekçe bile olabilir bilmiyorum ama hepsi asılsız ve ispattan uzak iftiralar. Bu durumda komisyon bu ifadeleri ve kurumun görüşünü nasıl değerlendiriyor?

Teşekkürler.

h__kaygisiz, 3 ay önce - Alıntıya git

Acı ama gerçek arkadasımın gerekcelı kararı bugun gördüm oda takıpsızlık aldı ama karar asamasında su ibare yazıyor Kurumundan alınan personel dosyasındaki bilgilerde göz önünde bulundurularak kararın reddıne dıye devam edıyor.

ayrıca ıdarı kararlarda adlı olarak ıster yargılan beraat et ıster sorusturma netıcesınde takıpsızlık al ACI ama hiç bir önemı yok

27 Temmuz 2018 13:56

dementi
Aday Memur
bu kurum kanaati nedir arkadaslar Allah askina ben bu isi anlamadim ne bu kurum kanaati? amirin mi mudurun mu calistigin kurumun mu yoksa ilgili bakanligin mi ? takipsizlik almis bir khk magduruyum bu arada. beni komisyon dondurmus bakanlik ihrac etmisti bu kurumu bilen aciklasin lutfen???
27 Temmuz 2018 20:08

S.holmes
Aday Memur
bu kurum kanaati nedir arkadaslar Allah askina ben bu isi anlamadim ne bu kurum kanaati? amirin mi mudurun mu calistigin kurumun mu yoksa ilgili bakanligin mi ? takipsizlik almis bir khk magduruyum bu arada. beni komisyon dondurmus bakanlik ihrac etmisti bu kurumu bilen aciklasin lutfen???
dementi, 3 ay önce - Alıntıya git

Ohal inceleme komisyonu en son çalıştıgın birim müdürlük veya bakanlıktan hakkınızda malumat istiyor maşumat dedıgım bir görüş yani kurumunda hakkında bi şeyler sunuyor olumsuz kanaat varsa red olumlu ise kabul bizde takıpsızlıkde var ama ne olur bilmem. Kendimizi adli süreç dısında ispatlayamayacağımıza göre elimizde bir şey gelmiyor beraat takipsizlik hç bir önemi yok arkadaslar adamlar idari açıdan gerekçe sunup mevzuyu bitiriyo. Bir khk çıksa tüm beraat ve takipsizlik alanlar iade edilse sevinçten gökler ağlar ya hem masum hem mazlum hemde ihraç bunun adı ADALET olmasa gerek

28 Temmuz 2018 00:52

dementi
Aday Memur
tum masum ve magdurlarin donmesi umuduyla ins tez zamanda adalet yerini bulur isinde ekmeginde olanla aklini bu yapiya kiralayan ayirt edilir umarim devletimizin ins en kisa zamanda cozer cevap icin sagolun
29 Temmuz 2018 17:05

tsk.soldier
Şef

merhabalar 801 le ihrac olan askeri personelim takipsizlik aldim durum nasil takipsizlik kararinda

29 Temmuz 2018 17:06

tsk.soldier
Şef

701 le pardon

29 Temmuz 2018 17:38

Hakk122
Aday Memur

merhabalar 801 le ihrac olan askeri personelim takipsizlik aldim durum nasil takipsizlik kararinda

tsk.soldier, 3 ay önce - Alıntıya git
siz ankesordenmi soruşturma geçirmiştiniz??
29 Temmuz 2018 18:15

tsk.soldier
Şef
siz ankesordenmi soruşturma geçirmiştiniz??
Hakk122, 3 ay önce - Alıntıya git

evet ankesorden gecirdim aklandik ama ihrac olduk ne olacak bilmiyorum komisyon kurum kanaati istiyormus biz zaten kurum kanaatiyle ihrac oldu tekrardan kanaat istemek nedir yahu hukuku uygulamak varken

29 Temmuz 2018 20:26

Hakk122
Aday Memur

evet ankesorden gecirdim aklandik ama ihrac olduk ne olacak bilmiyorum komisyon kurum kanaati istiyormus biz zaten kurum kanaatiyle ihrac oldu tekrardan kanaat istemek nedir yahu hukuku uygulamak varken

tsk.soldier, 3 ay önce - Alıntıya git
Mümkünse biraz bilgi alabilirmiyim? Hangi il? Nekadar zaman içinde oldu olayların tümü? Aklandınız mı yoksa siz deliller mi buldunuz? Özeldende yazabilirsiniz sıkıntı yok, bndr takipsizlik beklyrumda o yüzden yardımcı olursanız sevinirim?
06 Ağustos 2018 11:08

bankamagduru1
Aday Memur
SONRADA ELİN AMERİKALI JONİSİ NİYE BİZİM HUKUKA SAYGI DUYMUYOR PAPAZI İSTİYOR DİYORLAR !!! Yahu hukukun saygınlığımı kaldı. Komisyon kendini mahkemenin üstünde tutuyor. Neymiş irtibat varmış. O zaman ceza ver. terör örgütü ile irtibat ceza ister. Adalet sistemi Fetö kaynıyor dediniz temizlediniz.ee adam takipsizlik almış beraat almış. Devlet memurluguna engel ne demek. Devlet memurluğundan çıkarılma şartları ve cezaları belli net. senin keyfine göre uygun yada değil olmaz. Mahkeme ler ceza verince alkış. takipsizlik beraat verince olmaaazz. bravo sonunda hukuk sistemini de mahvettiniz. elin almanıda ister adamını amerikalısıda . Söke söke alıyor zaten. Takipsiklik ve beraat alan göreve iade edilmiyor. takipsizlik beraat alanın kararında yurtdışı yasağı kaldırılması diyor ama iç işleri başkanlığı kaldırmıyor. takipsizlik beraat almış ögretmen özeldede çalışamıyor .yasak deniyor. Sonrada adalet sarayları inşa ediyorsunuz.yazık değilmi o masrafa. bir Allah ın kuluda çıkıp bu böyle olmaz burda ileride büyük sıkıntılara neden olabilecek hatalar var demiyor
06 Ağustos 2018 11:32

ibrahimmarat
Aday Memur

Arkadaşlar bugun yine memurlar net manşet yapmış takipsizlik alan adalet personeli kurum takdiri yüzünden ohal komisyonu red etmiş. Ne acı savcılık takipsizlik veriyor sen sucsuzsun diyor. Ama kurum 2 satır yazı yazıyor sosyal çevrede iltisaklı olabilir diye. Ohal komisyonu uyaptan aldiğı kyok yok sayıyor. Simdi bi vatandaa mahkemeye basvuracak ordada bir 1 veya 2 sene surer doner ama ne geregi var 3 sene meslekten uzak. Adalet yok. Mahkemeler varsa neden komiayon kuruldu. İlginc

06 Ağustos 2018 11:36

ibrahimmarat
Aday Memur

Bende aynı sekilde 6 ay acik sonra goreve iade oldum 1 sene sonunda gorevimin basindayken ihrac oldum. Aradan 1 sene gecmis ogrendim ki kurum her ne kadar bağlantısı yoksada iltisaklı olabilirr diye. Anlayacağınız mahkeme evrağı umurlarında değil. İstedigin kadar yatlrgilan pardon sucsuzmussun de kurum amirler mudurler hele de biraz sorun yasamissaniz dosya onene gelince 2 kati hoslarina gidip elime dustu edasiyla ballandira ballandira rapor yaziyorlar

25 Eylül 2018 19:29

dr0509
Memur

Arkadaşlar internette ohal komisyon takip sayfasındatakipsizliğiniz görünüyor mu yoksa sadece ilk itiraz dilekçeniz mi var? Benim sonradan gönderdiğim takipsizlik kararım görünmüor da komisyona iletildiğine nerden emin olacağım?

Toplam 435 mesaj
«10111213141516171819202122

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?