Editörler : crops35
«57585960616263646566676869

mailmenq
Genel Müdür
05 Aralık 2022 11:13

Bir çoğunuz şunu anlamıyor yada anlamamazlıktan geliyor.

Kapsam dışı kalan taşeronların kadro almasını Cumhurbaşkanımız onaylamıyor. 5 yıl öncede bunu söylemiştik şimdi de aynı yerden döndü.

Ne sendika başkanı ne de bakanın söyledikleri önemli Cumhurbaşkanımızı ikna etmedikçe kadro alamazsınız.

Boş ümitlere kapılmayın. Bu konu da onu ikna etmek zor aklında bu iş bitti diye düşünüyor. Bu konuda konuşulunca kızıyor.

Kit Taşeron
Aday Memur
05 Aralık 2022 11:22

İşin tezat noktası bakanın sürekli taşeron hakkında açıklama yapıp kasım ayı gibi bitireceğiz, sırayla dosyaları açıyoruz gibi söylemleri. Ya cumhurbaşkanının haberi dahilinde olmadan bu açıklamaları yaptı ki sonrasında oluşacak tepkilerden dolayı onun için pek iyi sonuçlar doğurmaz, ya da cumhurbaşkanı tamamen kapattı konuyu.

Her iki türlüde büyük bir tepki söz konusu olacaktır.

Yerel seçimlerde İstanbul ve Ankaranın kaybedilmesi, anket sonuçları hükümetin görüşünü değiştirmiyor sanırım.

mailmenq, 1 yıl önce

Bir çoğunuz şunu anlamıyor yada anlamamazlıktan geliyor.

Kapsam dışı kalan taşeronların kadro almasını Cumhurbaşkanımız onaylamıyor. 5 yıl öncede bunu söylemiştik şimdi de aynı yerden döndü.

Ne sendika başkanı ne de bakanın söyledikleri önemli Cumhurbaşkanımızı ikna etmedikçe kadro alamazsınız.

Boş ümitlere kapılmayın. Bu konu da onu ikna etmek zor aklında bu iş bitti diye düşünüyor. Bu konuda konuşulunca kızıyor.

mailmenq
Genel Müdür
05 Aralık 2022 11:36

Evet haklısın zaten bu konuda bakan beye kızgın olduğunu sağır sultan bile duydu.

Bu işin gerçeğini herkes biliyor ama çoğu sessizliğe büründü. Gerçeği siz yeni görmeye başladınız. Yakında anlayacaksınız.

Kit Taşeron
Aday Memur
05 Aralık 2022 12:52

Doğrudur hocam, bu açıdan bakmamıştım hiç ya da işime öyle gelmediği için düşünmedim.

Şöyle bir durum var hocam bundan önceki KHK ve sonrasında bir açılım daha olmuştu sanırım Genel Müdürlüğümüze dilekçe yazdık kadro talebi ile ilgili gelen cevapta Özelleştirme Kapsamında olmamızdan dolayı kapsam dışındayız gibilerinden cevap geldi ve şuan bulunduğum kurum Özelleştirmeden çıktı. Bu bir çabalama nedeni olabilir mi ?

mailmenq, 1 yıl önce

Evet haklısın zaten bu konuda bakan beye kızgın olduğunu sağır sultan bile duydu.

Bu işin gerçeğini herkes biliyor ama çoğu sessizliğe büründü. Gerçeği siz yeni görmeye başladınız. Yakında anlayacaksınız.

creativeee
Aday Memur
05 Aralık 2022 17:39

Arkadaşlar hepinizin aksine ben olumlu dusunuyorum,yukaridan gelen bilgiler islerin olumlu gittigi yonunde, kurumlarda bir hazirlik var ben onumuzdeki kabine toplantisinda gecici isci taseron ve eyt nin bir aciklanacagini dusunuyorum.Sonucta bakan bilgin isim isim kurumlari bile saydi,kimse emin olmadan bu taseron konusunu dillendirmez hele ki calisma bakani boyle birsey yapmaz hatirlarsaniz 2017 yilinda mehmet simsek kitler kadroya alinmayacak dedi alinmadik, bakan vedat bey bu konulari yaz ayindan beri dillendiriyor cumhurbaskani kizsa etse o zaman kizardi hersey sirasiyla dedi once sozlesmeli sonra taseron gecici isci eyt dedi.bunu soyleyen kahvehanedeki dayilar degil bizzat bakan beydi.biraz daha sabir herkesi safak sıkıştırıyor ben bu isin bu sene sonu bitecegine inaniyorum hakkimizda hayirlisi olsun

alioski123
Kapalı
05 Aralık 2022 22:43

Hangi kurumlarmış onlar ben kaçırdım sanırım sayar mısınız ?

creativeee, 1 yıl önce

Arkadaşlar hepinizin aksine ben olumlu dusunuyorum,yukaridan gelen bilgiler islerin olumlu gittigi yonunde, kurumlarda bir hazirlik var ben onumuzdeki kabine toplantisinda gecici isci taseron ve eyt nin bir aciklanacagini dusunuyorum.Sonucta bakan bilgin isim isim kurumlari bile saydi,kimse emin olmadan bu taseron konusunu dillendirmez hele ki calisma bakani boyle birsey yapmaz hatirlarsaniz 2017 yilinda mehmet simsek kitler kadroya alinmayacak dedi alinmadik, bakan vedat bey bu konulari yaz ayindan beri dillendiriyor cumhurbaskani kizsa etse o zaman kizardi hersey sirasiyla dedi once sozlesmeli sonra taseron gecici isci eyt dedi.bunu soyleyen kahvehanedeki dayilar degil bizzat bakan beydi.biraz daha sabir herkesi safak sıkıştırıyor ben bu isin bu sene sonu bitecegine inaniyorum hakkimizda hayirlisi olsun

polatkarde
Aday Memur
07 Aralık 2022 15:10

Atalay filan hepsi hikaye eser kükrer sonuç kadro yok. İnsanlara umut pompalamayın. Kadrosuz seçime gidiyoruz...

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
07 Aralık 2022 21:54

En haklı yorum bence, o yüzden oylar cehabe zihniyetine. Bizi (kitleri) 18 yıldır taşeron işçi olarak çalıştırıp bakanlıklarda 2 gün çalışmış kişileri bile 5 yıl öne kadroya alan adaletsiz ve kalkınmasız bir partiye oy verecek değiliz herhalde köleliğimizin devam etmesin için?
polatkarde, 1 yıl önce

Atalay filan hepsi hikaye eser kükrer sonuç kadro yok. İnsanlara umut pompalamayın. Kadrosuz seçime gidiyoruz...

polatkarde
Aday Memur
09 Aralık 2022 07:46

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin; "Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışma tamamlandı." Kit e kadro vermeden bitirdiler işi geçmiş olsun

Kit Taşeron
Aday Memur
09 Aralık 2022 09:38

İkisi farklı konular fakat sonuç olarak bende aynı düşüncedeyim, konu kapandı gibi duruyor. Geçici işçi, eyt ve sözleşmeli personel konuşuluyor ama taşeron kelimesi dahi geçmiyor. Yeni gündem Asgari ücret

polatkarde, 1 yıl önce

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin; "Sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesine ilişkin çalışma tamamlandı." Kit e kadro vermeden bitirdiler işi geçmiş olsun

Kit Taşeron
Aday Memur
13 Aralık 2022 10:04

EYT bile yeni yılda meclise gelecekmiş sanırım KİT işi rafa kalktı

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
13 Aralık 2022 19:57

Size akp ye inanmayın inanılacak kitle olmuş olsa 18 yıldır taşeron çalışırmıydık demiyorum boşa, vatikana inanırım akp ye yine inanmam

demirsm
Aday Memur
14 Aralık 2022 01:48

trt haberde taşeronlarla ilgili program vardı. sona yetişebildim. izleyen oldu mu?

Tuncayyy.
Aday Memur
15 Aralık 2022 10:28

inanırım. Sen zaten Vatikan papazı sın. Burada siyasetle siyonizme hizmet etme. Var git vatikandaki dostlarından işte kadronu.

bahtibelirsiz1, 1 yıl önce
Size akp ye inanmayın inanılacak kitle olmuş olsa 18 yıldır taşeron çalışırmıydık demiyorum boşa, vatikana inanırım akp ye yine inanmam

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
16 Aralık 2022 14:31

Vatikan siyasal islamdan daha dürüsttür en azından adamların çizgisi belli kaşı gözü ayrı oynamıyor sizinkiler gibi
Tuncayyy., 1 yıl önce

inanırım. Sen zaten Vatikan papazı sın. Burada siyasetle siyonizme hizmet etme. Var git vatikandaki dostlarından işte kadronu.

creativeee
Aday Memur
17 Aralık 2022 10:41

Bahtibelirsiz1 in yorumlarini okuyunca gulesim geliyor herif tam bir yıkık , 5 yildir bu sayfada kadro diye agliyor,kadro meselesi dillendi herkes tarafindan acik acik soylenmeye basladi hatta dun akp grup baskan vekili butce konusmasinda kadroya alinmayan 70 80 bin taseronu halledecegiz dedi ve bu meclis tutanaklarina geçti. Bu eleman hala salliyor kendisi agir bir trolldur kaale almayin.

TESERON-KiT
Memur
17 Aralık 2022 10:44

Lan ne idugu belirsiz yaratık. Yemek yedigin kaba s...çma. olm seni paraylanmi verdiler lan buraya. Hükümete İslam'a hakaret etsin diye paralı Siyonist misin lan sen.

Vatikan siyasal islamdan daha dürüsttür en azından adamların çizgisi belli kaşı gözü ayrı oynamıyor sizinkiler gibi

Tuncayyy.
Aday Memur
17 Aralık 2022 10:55

Burada milleti galeyana getirme. Propaganda yapma. Belliki senin amacın kadro için sesini duyuran lardan değilde halkı kin ve nefrete surukleyenlerdensin. Aslanım seni uyarıyorum herşeyi özgürlük adında her istediğini hakaret gibi yazamazsin. Oyunu vermeyeceksen kendin verme. Burada propaganda yapma.

Tuncayyy.
Aday Memur
17 Aralık 2022 15:18

Aynen kardeş. Bu bahtibelirsiz yaratığı buraya sünepe gibi yapışmış durmadan nefret pompalıyor. Verecekler kardeşim kadromuzu. Hükümet ne dedi? Önce EYT - sözleşmeli ve mevsimlik işçiler ardından taşeron.

creativeee, 1 yıl önce

Bahtibelirsiz1 in yorumlarini okuyunca gulesim geliyor herif tam bir yıkık , 5 yildir bu sayfada kadro diye agliyor,kadro meselesi dillendi herkes tarafindan acik acik soylenmeye basladi hatta dun akp grup baskan vekili butce konusmasinda kadroya alinmayan 70 80 bin taseronu halledecegiz dedi ve bu meclis tutanaklarina geçti. Bu eleman hala salliyor kendisi agir bir trolldur kaale almayin.

creativeee
Aday Memur
17 Aralık 2022 17:50

Hak aramanin da bir adabi vardir.Devletle hukumeti ayiramayacak kafa yok adamda devlet kurumunda çalışıyor hem hukumete hem devlete salliyor. Biz cok memnun muyuz hayir degiliz günümüzü bekliyoruz cok istiyorsan vatikana gidip pisliklerini temizleyerek gecimini saglayabilirsin ama gelip trolluk yapma

Toplam 1376 mesaj
«57585960616263646566676869

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi