Editörler : Pangaea
26 Aralık 2017 19:41

Mülakatta staj notları etkili olacak

MEB müsteşarı bundan sonra atamalarda staj puanlarının da etkili olacağını söylemiş.Standart bir ölçeğe göre değerlendirilmeyen staj puanları haksızlığa yol açmaz mı diye sormak istiyorum.

https://www.yenisafak.com/gundem/atama-bekleyen-ogretmenlere-staj-kriteri-geldi-2939899

26 Aralık 2017 20:00

Açıklamasını tamamen okumadım göz gezdirdim sadece. Bu açıklamayı yapıp staj puanını mülakatta doğrudan puan olarak kullanmak istiyoruz demiş olamaz diye düşünüyorum.

26 Aralık 2017 21:31

9 Haziran 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan,

Öğretmen strateji belgesinde, öğretmen seçiminde dikkate alınabilecek kriterler şu şekilde hedeflenmiştir.

1- Seçme sınavları

2- Ürün seçki dosyası, (Bundan ne kast edildiği belgede yer almamaktadır)

3- Öğretmenlik uygulaması değerlendirmesi (Üniversite eğitimi sırasında, okullardaki stajın değerlendirilmesini içermektedir)

4- Mülakat

Yine belgede yer alan hedefe göre, asgari taban puan şartı getirilecek. Ancak bu yeni bir uygulama olmayıp hali hazırda zaten uygulamadadır.

Bir diğer önemli husus ise, öğretmenlik alanlarındaki dolululuk oranı yer yıl açıklanacak.

İŞTE ÖĞRETMEN STRATEJİ BELGESİNDE, ÖĞRETMEN İSTİHDAMI İÇİN ÖNGÖRÜLEN 3 HEDEF

Yayımlanan, Öğretmen Strateji Belgesine göre, "1.2 Üniversite mezunları arasından öğrtemenlik mesleğine en uygun olanları seçmek" başlığı altında yer alan eylemler ve süreler şu şekildedir.

EYLEMSÜRE

Mesleğe girişta psikomotor ve duyuşsal becerilerini de göz önüne alan, Öğretmen Yeterlilileri çerçevesinde seçme sınavları ile lisans başarısı, ürün seçki dosyası, öğretmenlik uygulaması değerlendirmesi, mülakat vb. çoklu veri kaynağına dayalı değerlendirmesi esas alan bir istihdam sistemi oluşturmak 2018 yılının sonuna kadar

Aday öğretmen olarak atanabilmek için gerçekleştirilecek sınavlarda asgari puan şartının getirilerek, mesleğe girişte öğretmenlerin eğitim bilimleri ve kendi alanlarına ilişkin asgari bir başarı düzeyine sahip olanlar arasından seçilmesini sağlamak- 2017 yılının sonuna kadar

Milli Eğitim Bakanlığının 2023 vizyonu çerçevesinde belirlenmiş öğretmen projeksiyonuna göre, öğretmen ihtiyacına yönelik olarak her alana ilişkin mevcut normlar çerçevesinde doluluk oranlarını her yıl kamuoyu ile paylaşmak, böylece üniversitelerin ilgili bölümlerinin lisans ve ilgili lisansüstü eğitim kontenjanlarının bu ihtiyaçlar doğrultusunda belirlenmesini sağlamak-

http://www.memurlar.net/haber/673451/ogretmen-atama-sistemi-degisiyor.html

26 Aralık 2017 21:40

Öğretmenlik Uygulaması (Staj) Notlarım (MEBBİS) :

1- Üniversite Hocası (Öğretmenlik Uygulaması - Transkript)=100

2- Meslek Lisesi Hocası (Uygulama Okulu)= 97.8

Pedagojik Formasyon Diploma Notum= 3.31 - 86.2

Lisans Diploma Notum= 2.49 - 64.86

NOT: Staj Dosyası hazırladım.

höşmerim12
Aday Memur
26 Aralık 2017 22:10

Öğretmenlik uygulaması dersi var. Bir de okul deneyimi dersi var. Hangisi staj ikisi de mi

Adayokulonceci
Kapalı
26 Aralık 2017 23:49

Bu notlara üniversitenizin öğrenci bilgi sisteminden mi yoksa mebbisten mi baktınız

Maden-Teknolojisi, 6 yıl önce

Öğretmenlik Uygulaması (Staj) Notlarım (MEBBİS) :

1- Üniversite Hocası (Öğretmenlik Uygulaması - Transkript)=100

2- Meslek Lisesi Hocası (Uygulama Okulu)= 97.8

Pedagojik Formasyon Diploma Notum= 3.31 - 86.2

Lisans Diploma Notum= 2.49 - 64.86

NOT: Staj Dosyası hazırladım.

Emru52
Aday Memur
27 Aralık 2017 01:24

Arkadaşlar önümüzdeki mayıs 20bin atamada geçerli mi olacak bu staj notları net bilen var mı?

bengeldim583
Kapalı
27 Aralık 2017 08:55

işte bu ayrımı bilmeyenler öğretmen oluyor çakma formasyonla etrafta geziyor,,sonrada neden ülkemşzde eğitim seviyesi düşük ? diye hayıflanıyoruz.yazııkk

höşmerim12, 6 yıl önce

Öğretmenlik uygulaması dersi var. Bir de okul deneyimi dersi var. Hangisi staj ikisi de mi

höşmerim12
Aday Memur
27 Aralık 2017 09:03

Maalesef bilmiyorum. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği mezunuyum. Eğitim fakültesi mezunuyum çakma formasyon almadım. Ama bu ayrımı bilmiyorum

bengeldim583, 6 yıl önce

işte bu ayrımı bilmeyenler öğretmen oluyor çakma formasyonla etrafta geziyor,,sonrada neden ülkemşzde eğitim seviyesi düşük ? diye hayıflanıyoruz.yazııkk

C.Z.c.z
Şef
27 Aralık 2017 10:30

Bu verilere nerden ulaşırım. 2013 mezuniyet 2015 formasyon belgem var.mebbise girme yetkim yok

Naznaz08
Aday Memur
27 Aralık 2017 15:12

Arkadaşlar ben biraz araştırdım sanırım staj dosyası olayı 2019 yılında gelecek.çünkü pek çok sitede 2018 yılı sonunda uygulanacak şeklinde yazılar okudum. Yanılıyor muyum?

Naznaz08
Aday Memur
27 Aralık 2017 15:39

Daha doğrusu 2018 yılı sonuna kadar denmiş. Bu yılı etkileyecek mi ben anlamadım.

28 Aralık 2017 08:26

Naznaz08, 6 yıl önce

Daha doğrusu 2018 yılı sonuna kadar denmiş. Bu yılı etkileyecek mi ben anlamadım.

aliertan
Aday Memur
29 Aralık 2017 04:01

Benim lisans başarım 3.20, staj notum 95 acaba yeterli mi ki bilmiyorum.branşım görsel sanatlar.kpss branş sıralamam 1040.

Trkcesra
Kapalı
29 Aralık 2017 11:27

Staj notunuzu nasıl öğrendiniz hocam?

aliertan, 6 yıl önce

Benim lisans başarım 3.20, staj notum 95 acaba yeterli mi ki bilmiyorum.branşım görsel sanatlar.kpss branş sıralamam 1040.

zınar korkmaz
Aday Memur
29 Aralık 2017 16:24

ne staj notu böyle bi saçmalık mı olur. mülakattan bile daha saçma

ya okula gidip dersi izledik. ya da hoca ders anlatıtırıp kaçıp dışarı çıkıyor. peki kim bizi gözlemleyip not verdi

aliertan
Aday Memur
06 Ocak 2018 03:02

hocam staj notu dediği öğretmenlik uygulaması dersi notu olması lazım.o zaman vize ve final 95 idi.iyi hatırlıyorum.

Trkcesra, 6 yıl önce

Staj notunuzu nasıl öğrendiniz hocam?

aliertan
Aday Memur
06 Ocak 2018 03:03

akademisyenin notu dedi yusuf tekin

ddddddd
Memur
06 Ocak 2018 11:52

genelde 95 ten aşağı staj notu yok.

ÇağatayD
Şube Müdürü
06 Ocak 2018 12:10

Mebbise uygulama öğretmeni ve akademisyen anket şeklinde not verdi. İşte sınıf içi disiplini, teknik yöntemleri kullanımı vs. 2017 de başladı hatta bu sistem öncesinde yoktu sanırım. Muhtemelen var olanlarla bunları baz alacaklar olmayanlarda da üniversitedeki vize final notunu. Ama ben 2018 atamasına yetişeceğini düşünmüyorum 2019 da başlar.

13 Ocak 2018 16:20

" Her olayı açıkça anlattıklarını vurgulayan Tekin, "Ama gazetelere nasıl intikal ediyor? Bundan yaklaşık olarak bir ay önce YÖK Başkanımız ve eğitim fakültelerinin dekanları toplantı yapıyor. O toplantıda dekanlarla sohbet yaptık. Onlara söylediğim şey şu, eğitim fakülteleri bünyesinde zaten şu anda okullarda uygulama dersi var. Yani eğitim fakültesinde çocuklarımız okullarımıza gidiyorlar, bir öğretim üyesi ve bir öğretmenin danışmanlığında ders uygulamalarına katılıyorlar. Ben, 'Bu uygulamalarla ilgili kayıtlar sağlam tutulmuyor, biz bu kayıtları sağlam tutup, sonra da bu verileri öğretmen mülakatlarında kullanacağız' dedim. Ertesi gün gazetelerde haber nasıl çıktı. 'Müsteşar öğretmen mülakatlarına şimdi de staj şartı getirdi.' Arkadaşlar bu çok trajik bir örnek ama maalesef tablo bu." diye konuştu. "

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi