Editörler : oto-danisman-expert
31 Aralık 2017 13:23

150 Km - 180 km hız yapmak normal değildir, normal gibi davranmayalım lütfen

Siz de çevrenizdeki insanlardan duymuşsunuzdur. Hatta belki kendiniz bile bu kadar çok hız yapıyorsunuzdur.

150 km/saat hızla hatta 180 km/saat hızla gittiğini anlatanlar oluyor.

120 bile insanın kontrolde zorlandığı bir hızdır.

150 -180 gibi hızlar kesinlikle normal değil. Bunu lütfen normal gibi anlatmayalım. Normal karşılamayalım ve anlatanları, yapanları uyaralım.

Bu hızlarda araba bizim kontolümüzden çıkar.

En ufak bir hata, hareket çok kötü kazalara yol açabilir.

Nerede okuduğumu bilmiyorum. 120 km hızla giderken bile, 2-3 saniye içinde yaptığımız bir hareket sırasında, 100 m yol alıyoruz. Evet, 2-3 saniyelik bir hareketi yapıncaya kadar araba 100 metre yol almış oluyor.

Evet, basınca gidiyor ve 100 ile 150 arasındaki farkı ayırt etmek biraz zor oluyor. Ama nasıl olsa gidiyor diye, bu kritik hızlara çıkmayalım.

Bazı kişiler, altındaki araba 300 bile yapsa, 120 yi geçmemek konusunda prensipli davranıyor. Böyle kişiler de var. Olması gerken budur. Çoğu kişi de böyle yapıyor ve doğrusu da budur.

01 Ocak 2018 14:13

Çok doğru bir tespit hocam. ... aniden ortaya çıkan bir şey bizi ölüme götürebilir o hızlarda. Çarpışma testleri 40-60km arası hızda yapılıyor ve olanlar An be An kameralara yansıyor. ... 120 km ve üstünde olacakları siz düşünün

asduskun
Şube Müdürü
07 Ocak 2018 08:27

Kendini düşünmüyorsan geride kalanları düşün

ahmet99
Daire Başkanı
02 Eylül 2018 21:09

Dün İzmir den geliyordum önümde S350 Mercedes vardı gece 22 :00 de bir tır dorsesiye istasyondan çıktı komple yolu kapladı önümdeki araç zor durdu ben temkinli gidiyordum 90 km hızla rahat durdum. Tır şöförününde baya bir geçmişini yad ettim. Bu kaçıncı kez oluyor vicdansız ahlaksız insanlar. Tır kullanıyorsunuz diye yolların efendisimisiniz. Bu kadar insanın hayatını tehlikeye atıyorsunuz hiç bir şey olmamış gibi de sigarasını tüttürüyor.

Hasılı 110 km yi geçmemek lazım altındaki araç ne olursa olsun böyle Hanzolar çok var yollarda

Emremct
Aday Memur
04 Eylül 2018 11:32

Sevdiklerinizden hızla uzaklaşmayın diye bir yazı gördüm geçen giderken, gayet anlamlı bir yazı olmuş.

Hız felakettir.

06 Eylül 2018 23:24

Hız marifet değildir marifet kendinizi ve yolcuları en güvenli şekilde varacağı yere ulaştırabilmektir.... marifet trafikte saygılı olabilmektir... marifet kurallara sonuna kadar uyabilmektir... marifet başka hayatları da düşünebilmektir ... marifet alkollü direksiyona oturmamaktır... kısa da olsa mesafe emniyet kemeri takmak ve taktırmaktır... marifet yorgun araç kullanmamaktır.... marifet trafikte de insan olabilmektir

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi