Editörler : E.Kayı Han
01 Ocak 2018 15:22

Kurum değiştirdikten 3 ay sonra gelen soruşturma

iyi günler arkadaşlar bundan önce çalıştığım kurumdaki müdürlerden biri fetöden ihraç edildi birinin ise fetö sebebiyle hakkında adli soruşturma başlatıldı göreve geldiğim ilk günden beri ilk müdürümle aramız hep gergindi bazen yazılı sorusunda ulu önder atatürk lafzının geçmesinden rahatsız olurdu bazen boynumdaki ay yıldız kolyesinden bana eziyet etmek için türlü sebepler bulmakta hiç zorlanmazdı açığa alınınca yerine o dönemde müdür yardımcısı olan zat müdürlük koltuğunu işgal etmeye başladı bu zat da ihraç edilen müdürün benim yüzümden ihraç olduğunu söylemekle birlikte kütüphaneden yasaklı yayınları ayıklama işini bana tebliğ etti bu yayınları ayıkladığım ve defalarca kütüphaneden çıkarılasını istediğim halde kütüphaneden çıkarmadı son olarak ihraç olan müdürü gizlice mesai saatleri dışında okula getirdiğini görmemle bende ipler koptu yaptıklarını çeşitli yerlere bildirdim ve hakkında adli soruşturma başladı bu soruşturmayla birlikte söz konusu şahıs tarafından hakarete uğradım tehdit ve şantaja maruz kadım ilçe milli eğitim müdürlüğü bu kişinin yaptıklarını bilmesine rağmen ne bir cezai yaptırım uyguladı ne de önleyici bir tedbir aldı herşeyden nefret edip sırf bunlar yüzünden doğu hizmetimi tamamlamadan başka bir ile tayin istedim bir ay önce tayin istediğim kurum bana hayatımda gördüğüm en saçma resmi yazıyla soruşturma açmış kurumdan ayrılışımın üzerinden 90 gün geçtikten sonra verilen emre itiraz nedeniyle soruşturma açmışlar emir ne belli değil hangi tarihte yaşanmış belli değil ben de suçlamaların asılsız olduğunu bana tebliğ edilen yasal ve yazılı bir emir olmadığını eğer ispatlanamazsa dava açacağımı bildiren bir savunma yazısı yazdım gelen tecziye yazısı savunma isteminden daha saçma daha önceki çalışmalarım olumlu olduğu ve sicilim temiz olduğu için beni affetmişler yani olmayan suçumu affetmişler anlayacağınız sormak istediğim ben bir kurumdan ayrıldıktan 3 ay sonra hakkımda soruşturma açılabilir mi böyle haksız ve hukuksuz bir şekilde olmayan bir suç yüzünden soruşturma açıp benim geldiğim yerde de huzurumu bozdurlar iş arkadaşlarımın bana bakışını olumsuz etkilediler bu konuda hakkımı nasıl arayabilirim ne yapmalıyım

dilemmaxxx
Aday Memur
01 Ocak 2018 16:12

cevap verirseniz mutlu olacağım

Raistseben
Aday Memur
10 Ocak 2018 00:59

Merhaba, bu durumda olayın idare tarafından ne zaman öğrenildiği önemli, zira bazı cezalar için yapılan soruşturma, olayın öğrenildiği tarihten itibaren bir ay içinde , her halükarda ise 2 yıl içinde zamanaşımına uğrar. daha detaylı bilgi için 657 sayılı kanunun 127. maddesine bakabilirsiniz. iyi geceler.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi