Editörler : crops35
02 Ocak 2018 00:53

E-kpss ve engelli memur alma hakkinda yönetmelik

Şuan normal KPSS ile sözleşmeli olarak atandım ve görev yapmaktayım. Engel durumum bulunduğu için bu sene yapılacak olan EKPSS ye girip engelli kadrosuna atanmak istiyorum. Fakat yönetmeliği incelerken birşey kafamı kurcaladı. Atama yapılamayacak haller başlıklı madde de; memur olarak çalışanlar diye hüküm var. Benim için geçerli olur mu bu, sözleşmeli olduğum için? Ve diğer hükümü anlamadım lütfen açabilir misiniz. Teşekkür ederim.

Yerleştirme ve atama yapılmayacak haller

MADDE 14- (1) Halen memur olarak çalışmakta olanlar, başka hizmet sınıfı kapsamındaki kadrolar ile bulundukları kadrolardan farklı olmak kaydıyla mezunu oldukları eğitim programları itibarıyla ihraz etmiş oldukları unvanlara ilişkin kadrolar hariç olmak üzere bu Yönetmelik kapsamında yerleştirme işlemlerine başvuramaz, yerleştirilseler dahi atamaları yapılamaz.

Hilekar60
Memur
02 Ocak 2018 09:14

Senin için sorun teşkil etmez.

1.Şuan sözleşmelisin

2.Ekpss de aynı sınıf için de başvuruda bulunamiyorsun. Yani şuan kadrolu bir memur olsaydın. Sınıfın gih olsaydı ve sınava girip yüksek bir puan alıp aynı sınıfla alakalı (gih) başvurun kabul olmuyor. Mesela hizmetli yhs kadrosunda. Sınava girip yüksek bir puan alıp gih kadrosunu tercih ederse atanıyor ki zaten düzen böyle..

cst042
Memur
02 Ocak 2018 10:12

Çok teşekkür ederim. Bi sorum daha olacak. Şuan ben Çevre sağlığı alanında mezunum çevre sağlığı teknisyeni olarak görev yapıyorum. Ekpss de tercih verirken sadece Çevre sağlığı niteliğindeki boşluklara mı tercih verebiliyorum? Yoksa bir tek"Ortaöğretim kurumlarından bir alanda mezun olma" niteliği aranan SH sınıflarına da tercih verebilir miyim?

Hilekar60
Memur
02 Ocak 2018 10:40

Bölümün le alakalı kadro varsa atanma şansın daha yüksek olur. Öte yandan birde herkesin basvurabildigi genel alım var puana göre alıma göre değişiyor. Bölümün le alakalı kadro yoksa mecburen genele başvuruda bulunacaksin.

cst042, 6 yıl önce

Çok teşekkür ederim. Bi sorum daha olacak. Şuan ben Çevre sağlığı alanında mezunum çevre sağlığı teknisyeni olarak görev yapıyorum. Ekpss de tercih verirken sadece Çevre sağlığı niteliğindeki boşluklara mı tercih verebiliyorum? Yoksa bir tek"Ortaöğretim kurumlarından bir alanda mezun olma" niteliği aranan SH sınıflarına da tercih verebilir miyim?

cst042
Memur
02 Ocak 2018 20:30

Evet tabi muhakkak öyle. İkisinde de alım olursa ikisinede başvurabiliyorum yani yinede. Tekrar teşekkür ederim yardımınız için.

derebeyi17-44
Aday Memur
02 Ocak 2018 22:33

Moralini bozmayayım ama çevre sağlığı teknisyeni th yani teknik hizmetler kadrosu olarak geçiyorsa th tercihi yapamazsın, ya yardımcı hizmetler, ya sağlık hizmetler ya da genel idare hizmetlerden birine tercih yapabilirsin, illa th gitmek istiyorum diyorsan istifa edip 6 ay beklemen gerekecek, yine de bir soruştur derim.

cst042, 6 yıl önce

Evet tabi muhakkak öyle. İkisinde de alım olursa ikisinede başvurabiliyorum yani yinede. Tekrar teşekkür ederim yardımınız için.

Damlacingo
Aday Memur
03 Ocak 2018 06:41

Merhabalar

Bu yıl ilk defa ekpssye girecegim, merak ettiğim ise atamalar nasıl oluyor? Memur olarak atandıktan sonra öğretmen alimları için başvuru yapabiliyor muyuz bir de formasyonlu ogretmenlerdenin aslında

cst042
Memur
03 Ocak 2018 09:52

SH sınıfına giriyorum ben. Dediğiniz bu genel alım kontenjanlarına tercih verirken için mi geçerli? Kendi boş kontenjanıma da mı geçerli?

Not Şuan sözleşmeli olarak görev yapıyorum.

derebeyi17-44, 6 yıl önce

Moralini bozmayayım ama çevre sağlığı teknisyeni th yani teknik hizmetler kadrosu olarak geçiyorsa th tercihi yapamazsın, ya yardımcı hizmetler, ya sağlık hizmetler ya da genel idare hizmetlerden birine tercih yapabilirsin, illa th gitmek istiyorum diyorsan istifa edip 6 ay beklemen gerekecek, yine de bir soruştur derim.

sa1nt
Aday Memur
14 Ocak 2018 10:45

İyi günler size birşey sormak istiyorum vaktiniz var ise. Çok araştırdım ama elle tutulur birşey göremedim. Ben yüzde 80 zihinsel engelli raporu aldım fakat raporumun sağ alt kısmında "Hayatını çalışarak idame ettiremez." yazıyor.

Şimdi ben kpss ye girebilirmiyim, girsem atanabilirmiyim. Birde malul maaşı bağlandı bana şu an. Ben ekpss ye girmek için şu an ders çalışıyorum ama boşamı çalışıyorum acaba. Bilginiz var mı acaba teşekkürler.

xy81
Memur
14 Ocak 2018 18:11

ben bu işi anlamadm şimdi biz eylülde evraklarımızı gümrük bakanlığına teslim ettik güvenlik soruştıurmamız biter bitmez bu ocak ayında işbaşı mı yapacaz yoksa jülide hanımın söylediği marttaki atamayımı bekliyecez bu sorumu bilgisi olan arkadaşlardan cevap bekliyorum.

xy81
Memur
16 Ocak 2018 16:15

müjde size iki hafta içinde ilgili bakanlıklardan duyurulacakmış.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi