Editörler : crops35
02 Ocak 2018 13:40

sendika/hak-iş konusunda ne düşünüyorsunuz

sendikanın ne gibi getirileri olacak. mesela sendikalı olmayan devletin verdiği toplu sözleşmeden doğan haklara sahip olamayacak mı?

08 Mart 2018 10:46

bizi bu sendikaya üye yapıyorlar bu gün ne özellikleri var bende merak ettim.

c0s4r
Kapalı
08 Mart 2018 10:48

Hala ortalık sisli. Sendikanın mutlaka getirisi olacaktır ama aceleye gerek yok

hülya _84
Daire Başkanı
08 Mart 2018 10:53

bizde kadro öncesi hak iş e bağlıydık sözleşmeleri bitti kurumla. şimdi sendikalarla yeniden görüşülecek en iyisi TÜRK-İŞ diyorlar arkadaşlar sanırım onu seçecek bizimkiler. yani sendika iyi bir şey 2015 yılında kuruma karşı mahkeme açmıştı sendika bize geriye dönük 1500 tl toplamda para aldırmıştı 2016 sonunda. ( yani bayram harçlıkları, 250 tl ikramiye,yıllık izinlerimize 2 gün artış sağlatmıştı). sendika işçinin bel kemiği olmazsa olmazı arkadaşlar büyüklerimde zamanında böyle derdi. hele ki toplu sözleşmelerdeki maaş artışlarında sendikaların rolünün büyüklüğü tartışılamaz bile. kurumlarınızı sizin seçtiğiniz sendikaları almaları için ikna etmeniz gerekecek zira bu alanda HAK-İŞ ve TÜRK-İŞ yarışıyor.

att.hakkı
Memur
08 Mart 2018 18:48

Arkadaşlar öncelike bir sendikaya üye olmadan önce araştırın görüşün yetkili sendika hangisi ise ona üye olun yetki belgesi sorun benim sendikam TÜRK İŞ ben sendikam dan memnunum kadroya geçişimizde, TÜRK İŞ sendikasının çok emeği vardır.Genel başkan SAYIN ERGÜN ATALAY her platformda bizim sorunlarımızı dile getirdi.Emekçinin het zaman yanındadır

en önemlisi sendikacılığı siyaset üstü tutan bir sendika,siyasetle uğraşmayıp işçinin hakkını arayan sendika

ilkers1983
Şef
08 Mart 2018 18:58

Arkadaşlar ülkemizde kadrolu 4d işçilerin toplu iş sözleşmelerini Türk-iş yapıyor. Elinizin altında internet var, bakabilirsiniz.

burakburakburak
Aday Memur
08 Mart 2018 21:14

Ben hak iş üyesiyim Türk işi tercih etmelisiniz..

hülya _84
Daire Başkanı
09 Mart 2018 01:20

Yoruma eksi veren zihniyetler bitmediniz gitti insanlar soru soruyor bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz ama yok ya sinek gibisiniz yeminle...

davut 54
Aday Memur
09 Mart 2018 12:17

Kamu da sendikalardan cekin menize gerek Yok ivedi ve hızlı bir şekilde olun fark etmez hangisi olursa olsun sizin karınız olur. Genel başlıklar aynı oluyor genel ufak farklar oluyor sisteme nakadar hızlı dahil olursanız okadar sizin için iyi olur.

sensizlik50
Aday Memur
09 Mart 2018 12:38

Hülya hanım sınava girmeye hak kazananların güvenlik soruşturması yapılmış mı oluyor yoksa sınavdan sonramı yapılacak

hülya _84, 6 yıl önce

Yoruma eksi veren zihniyetler bitmediniz gitti insanlar soru soruyor bilgimiz dahilinde yardımcı olmaya çalışıyoruz ama yok ya sinek gibisiniz yeminle...

hülya _84
Daire Başkanı
09 Mart 2018 14:48

bizim kuruma sınavdan önce sonçlar gelmiş ama sınavı beklediler sınavlarda geçen hafta bitti şimdi son değerlendirmeler varmış 18 kişide sorun olduğunu duydum ama umarım haksız yere değildir ki kimse ekmeğinden olmasın. başka şehirlerde kurumlar daha sınavlarını yapmamış o yüzden kurumlar bu anlamda özgür yönetiyorlar sınav sürecini, güvenlik arşiv araştırması her yerde aynı bitmeyebilir genelleme yapmadan söylemiş olayım benim burada konuştuğum kendi kurumumun sınav süreci ve sonuçlarıdır.

sensizlik50, 6 yıl önce

Hülya hanım sınava girmeye hak kazananların güvenlik soruşturması yapılmış mı oluyor yoksa sınavdan sonramı yapılacak

sbaf
Aday Memur
09 Mart 2018 16:59

şehir olarak neredesiniz ve 18 kişi olanın tam sorunu nedir biliyormusunuz? Terör üyeliğimi yoksa normal sicil kaydı yada arşiv kaydı olanlar mı?

hülya _84, 6 yıl önce

bizim kuruma sınavdan önce sonçlar gelmiş ama sınavı beklediler sınavlarda geçen hafta bitti şimdi son değerlendirmeler varmış 18 kişide sorun olduğunu duydum ama umarım haksız yere değildir ki kimse ekmeğinden olmasın. başka şehirlerde kurumlar daha sınavlarını yapmamış o yüzden kurumlar bu anlamda özgür yönetiyorlar sınav sürecini, güvenlik arşiv araştırması her yerde aynı bitmeyebilir genelleme yapmadan söylemiş olayım benim burada konuştuğum kendi kurumumun sınav süreci ve sonuçlarıdır.

hülya _84
Daire Başkanı
10 Mart 2018 00:42

Asıl liste açıklansın o vakit açıklama yapayım olur mu arkadaşım şuan için sadece bir duyum umarım geçerli sebeplerdir.

sbaf, 6 yıl önce

şehir olarak neredesiniz ve 18 kişi olanın tam sorunu nedir biliyormusunuz? Terör üyeliğimi yoksa normal sicil kaydı yada arşiv kaydı olanlar mı?

12 Mart 2018 13:31

bizi geçen hafta HAK-İŞ'e üye yaptırdı kurum. hatta hepimiz farklı iş kolunda çıkmamıza rağmen herkes HİZMET-İş olacak dendi o şekilde başvuru yaptırdılar.

beyazgulum42
Aday Memur
13 Mart 2018 02:21

Öz güven sen sendikası berbat bişey

hakkuşum
Aday Memur
07 Kasım 2018 13:15

hak iş i tercih ediyor bizim kurum da ama ben yetersiz buldum açıkçası üye de olmadım

kbrsrht34
Aday Memur
07 Kasım 2018 15:46

hak-iş'ten istifa edip türk-iş sendikasına geçsem bir hak kaybım olur mu? herkes hak işe üye ama ?

El-Sadıka
Aday Memur
09 Kasım 2018 21:21

Kardeşim Şu anda üye olmanın mantığı yoktur. 20

tekwando15
Şube Müdürü
11 Kasım 2018 20:13

sizin gibi ilkokul talebesi bebeleri kulağından tutup üye yaparlar tabi. türk iş başkanı geçenlerde çıktı konuştu. kadroya geçen işçilerin en geç nisan ayına kadar toplu sözleşmeden faydalanmaları için davalar açtık dedi. benim bildiğim hak iş buna itiraz edip ;olurmu efendim bunların hepsi aynı düz işçi. bunlar taşeron sözleşmesine devam etmeli. demezse bende bişey bilmiyorum. sendikal seçimi özgür hür iradeyle yapılmalı. daha üye yapıldığın sendikayı tanımıyorsan pes artık. çoğunluk sağlayan bir sendika bizi diğer kadrolu işçilerle aynı kefeye koyacak. bunu ilk okul u bitirmiş çocuğa anlatsam anında anlar. acaba siz ne zaman anlayacaksınız..

bazen diyorum keşke herkese kadro verilmeseydi.

hiç birşeyin değişmediyse kadrolu olman neyi değiştirdi. yılda 1000 tl tediyeyi dava açarak 2000 -3000 tl ye ulaşan tis farkı adı alıyordu zaten sendikamız.

53sweetybell53, 6 yıl önce

bizi geçen hafta HAK-İŞ'e üye yaptırdı kurum. hatta hepimiz farklı iş kolunda çıkmamıza rağmen herkes HİZMET-İş olacak dendi o şekilde başvuru yaptırdılar.

El-Sadıka
Aday Memur
12 Kasım 2018 02:53

Hak iş kadar işçi düşmanı bir sendika yoktur hocam, Yok hayır ortada tis yok bişey yok sendikaya üye olmak yada olmamanın bir anlamı yok ki...
tekwando15, 5 yıl önce

sizin gibi ilkokul talebesi bebeleri kulağından tutup üye yaparlar tabi. türk iş başkanı geçenlerde çıktı konuştu. kadroya geçen işçilerin en geç nisan ayına kadar toplu sözleşmeden faydalanmaları için davalar açtık dedi. benim bildiğim hak iş buna itiraz edip ;olurmu efendim bunların hepsi aynı düz işçi. bunlar taşeron sözleşmesine devam etmeli. demezse bende bişey bilmiyorum. sendikal seçimi özgür hür iradeyle yapılmalı. daha üye yapıldığın sendikayı tanımıyorsan pes artık. çoğunluk sağlayan bir sendika bizi diğer kadrolu işçilerle aynı kefeye koyacak. bunu ilk okul u bitirmiş çocuğa anlatsam anında anlar. acaba siz ne zaman anlayacaksınız..

bazen diyorum keşke herkese kadro verilmeseydi.

hiç birşeyin değişmediyse kadrolu olman neyi değiştirdi. yılda 1000 tl tediyeyi dava açarak 2000 -3000 tl ye ulaşan tis farkı adı alıyordu zaten sendikamız.

EMRAH EROĞLU
Aday Memur
13 Kasım 2018 13:20

hak-i̇ş konfederasyonu hi̇zmet - i̇ş sendi̇kasi bi̇r i̇şçi̇ sendi̇kasi deği̇ldi̇r. i̇şveren sendi̇kasidir. yani̇ i̇şçi̇ni̇n talebi̇ni̇ deği̇l i̇şvereni̇n talebi̇ne göre sözleşme yapiyorlar : bi̇lgi̇leri̇ni̇ze

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi