Editörler : oto-danisman-expert
03 Ocak 2018 14:32

Rölanti

Aracı boşa attigimida rölanti aşağı düşüyor geri normal yerine çıkıyor 1 2snlik titreme ve farda kararma oluyor ama stop etmiyor sizce nedendir lpg benzin ikisinde de oluyor

03 Ocak 2018 14:43

Boğaz kelebeğin temizlettirin ve adaptasyon ile düzelecektir hocam

meteoryalnız
Aday Memur
03 Ocak 2018 16:06

arkadaşım çok fazla masraf yapmadan önce silindirlerin kompresyonlarını ölçtür muhakkak bir veya iki silindirinde kompresyon kaçağı çıkacak eğer çıkmaz ise ki inşallah çıkmaz, ateşleme sistemine baktır buji bobin ve bobin kabloları vs. oda olmaz ise en son boğaz kelebeğine baktır.

numune1234
Memur
03 Ocak 2018 16:48

Hocam eski aracimda bu sorun vardi 2 sene bindim bi sikinti yasamadim o kadar usta gezdin cozun bulamadim

Hittist
Şube Müdürü
04 Ocak 2018 20:50

Mitsubishi Carismam vardı. Bu sorunşa karşılaştım. Usta bu araçlarda kronik sorundur dedi. Boğaz kelebeği 3500 tl kadar dediler. Aracı sattım. Carisma almadan muhakkak rolantisine bakın

07 Ocak 2018 18:01

Hocam benim araçlarında da olur ara sıra aynı sıkıntı boğaz kelebeği temizliği yaparım düzelir. .. bazı arabalar bu temizlik sonrası adaptasyon ister bilgisayarlı sonra düzelir. .. boğaz kelebeği temizlenebilen bir malzemedir. ... hemen değişim cihetine gidilmez. ... sonra da bujiler temizlenir gerekiyorsa değişir. ... sonra buji kabloları gözden geçirilir. ... elbet birisinde düzelecektir

07 Ocak 2018 18:02

Arızalarda her zaman basitten zora doğru gidilir .... ilk silindir kapağı açılmaz. ... en Son işlemdir o

dagstan66
Memur
07 Ocak 2018 19:07

Şimdide boğaz kelebeğin ordan kesikli araliklarda cızırtılı ses geliyor

insangibi90
Yasaklı
09 Ocak 2018 00:39

Araç lpg li mi?

09 Ocak 2018 01:01

Arabanın çalışmasına etkisi yoksa ve gevşek bir civata yoksa önemli değil. ... bağlantı civatalarını gözden geçirin veya dokunan bir cisim de titreşimler cızırtı yapabilir

dagstan66
Memur
10 Ocak 2018 23:37

Araç lpgli de bu ses gevşek cıvata sesine benzemiyorum hiç cızırtılı geliyor kesikli arilaklarla rölantide aricin icine gelecek kadar duyuluyor motor bide har har ederk çalışıyor aracin kasası araliklarla titreme yapıyor rölanti oynamıyor ibrede ama oynuyormus gibi davranıyor araba

Gah
Aday Memur
21 Ocak 2018 00:08

Bujilerden olabilir.

21 Ocak 2018 21:07

Hocam aracı ustaya götürüp buji temizliği veya değişimi yaptır. ... buji kablolarına bi bakın ...ateşleme sistemi gözden geçsin düzelir

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi