Editörler : swat3410E.Kayı Han

pergio
Aday Memur
16 Ocak 2018 03:19

25 ocak tecil olan biri 19 ocakta hicbişey yapmasa askerlik yerleri belli oluyo yani ben 25 ocak tecilli olan biri bi sonraki dönem diye bilyodum pardon

Afşinli046, 6 yıl önce

zaten belgede de 25 ocak yazıyordu fakat Milli Savunma bakanlığı 19 ocakta açıklancak diye teblig etti sitesinde.

Afşinli046
Aday Memur
16 Ocak 2018 03:24

Bakalım yarın askerlik şubesine gidip soracağım erteleme veya herhangi bir hakkımız varmı diye göz göre göre mağdur olcaz. B grubu çıkarsa iyi olur ama oda çok az olasılık.

pergio, 6 yıl önce

25 ocak tecil olan biri 19 ocakta hicbişey yapmasa askerlik yerleri belli oluyo yani ben 25 ocak tecilli olan biri bi sonraki dönem diye bilyodum pardon

pergio
Aday Memur
16 Ocak 2018 03:25

vallah kötüymüş ozaman ocak 25 ten önce germiyenlerin suçu neydi

Afşinli046, 6 yıl önce

Bakalım yarın askerlik şubesine gidip soracağım erteleme veya herhangi bir hakkımız varmı diye göz göre göre mağdur olcaz. B grubu çıkarsa iyi olur ama oda çok az olasılık.

ogrtmn123
Aday Memur
16 Ocak 2018 17:29

İlk gün Eskişehir pomem 25 ocağı kabul etmemiş , sonraki günler kabul etmiş . Yazık oldu çocuklara

pergio, 6 yıl önce

vallah kötüymüş ozaman ocak 25 ten önce germiyenlerin suçu neydi

gokturkh
Aday Memur
16 Ocak 2018 18:43

Arkadaşlar 25 Ocak'ta teciliniz bitiyorsa 19 Ocak'ta yerleriniz belli olur. Teslim olma tarihleriniz 29-31 Ocak arası olacak. Tecil tarihi Şubat olanlar B grubu yani Mart'ta gidebilir tahminimce.

Askere gitmeyip bakaya kalacaksanız sülüs (sevk) belgenizi e-devlet üzerinden ya da askerlik şubesinden ALMAYIN. Böylelikle bir sonra ki celp dönemine kalırsınız ve idari para cezası yersiniz. AAma GBT'ye girip tutanak yerseniz cezanız bir hayli artacaktır dikkat.

Daha önce bakaya kalıp idari para cezası yiyen arkadaşlar tekrar aynısını yaparsa yani bu celp dönemi de bakaya kalırsa dosyası savcılığa gider ve kamu davası açılır. Hapis cezası verilse de para cezasına çevrilir ama ilk cezadan çok daha fazla bi ceza yersiniz.

ogrtmn123
Aday Memur
16 Ocak 2018 19:55

Askere gitmedik bakaya kaldık diyelim Açıklandıp kazanırsak pomem i , pomem e katılabilir miyiz ?? Askerlikle ilişgimiz oluyor mu o zaman

gokturkh, 6 yıl önce

Arkadaşlar 25 Ocak'ta teciliniz bitiyorsa 19 Ocak'ta yerleriniz belli olur. Teslim olma tarihleriniz 29-31 Ocak arası olacak. Tecil tarihi Şubat olanlar B grubu yani Mart'ta gidebilir tahminimce.

Askere gitmeyip bakaya kalacaksanız sülüs (sevk) belgenizi e-devlet üzerinden ya da askerlik şubesinden ALMAYIN. Böylelikle bir sonra ki celp dönemine kalırsınız ve idari para cezası yersiniz. AAma GBT'ye girip tutanak yerseniz cezanız bir hayli artacaktır dikkat.

Daha önce bakaya kalıp idari para cezası yiyen arkadaşlar tekrar aynısını yaparsa yani bu celp dönemi de bakaya kalırsa dosyası savcılığa gider ve kamu davası açılır. Hapis cezası verilse de para cezasına çevrilir ama ilk cezadan çok daha fazla bi ceza yersiniz.

gokturkh
Aday Memur
16 Ocak 2018 20:28

Pomem'i kazandıktan sonra askerlikle ilişiğin olmaz. 2. kez bakaya kalırsan, savcılıkta kamu davası olarak dosyan açılırsa sana bi götürüsü olur mu onu bilemiyorum maalesef.

ogrtmn123, 6 yıl önce

Askere gitmedik bakaya kaldık diyelim Açıklandıp kazanırsak pomem i , pomem e katılabilir miyiz ?? Askerlikle ilişgimiz oluyor mu o zaman

17 Ocak 2018 05:02

miladerim simdi kamu favasi aclyor 800 900 tl gbi para cezası alyorsn, snra mahkemye gryosn diysnki su sbbden gitmdm oda tamam ozman 3 yil suv islemsen cezan duser yada odemssen hapis yatrsn diyor anltbildim mi miladerim

dragonfly23
Memur
17 Ocak 2018 13:05

Bu durumda olanlar ne olacak şimdi bir bilgi var mı? 2 gün sonra askerlik yerleri belli oluyor. Gitmeyip bakaya kalsak Pomem için sorun yaratır mı? Askere gidersek ve Pomem kazanırsak hakkımız yanar mı? Çok merak ediyorum.

ogrtmn123
Aday Memur
17 Ocak 2018 13:39

Ayni düşünceler içindeyim

dragonfly23, 6 yıl önce

Bu durumda olanlar ne olacak şimdi bir bilgi var mı? 2 gün sonra askerlik yerleri belli oluyor. Gitmeyip bakaya kalsak Pomem için sorun yaratır mı? Askere gidersek ve Pomem kazanırsak hakkımız yanar mı? Çok merak ediyorum.

legend2251
Aday Memur
17 Ocak 2018 14:51

arkadaşlar 19 dönem pomemde askerlik ile ilgili sıkıntılarını çözüme kavuşturdular galiba inceleyin son duyuru sizede fayda verebilir

ogrtmn123
Aday Memur
17 Ocak 2018 15:01

Aynen gördüm bende onu , iş ki mülakata askere gitmeden girelim

legend2251, 6 yıl önce

arkadaşlar 19 dönem pomemde askerlik ile ilgili sıkıntılarını çözüme kavuşturdular galiba inceleyin son duyuru sizede fayda verebilir

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi