Editörler : asaygincihan27
26 Mayıs 2018 05:08

kamuran15
Müsteşar

Alp emir Hocam,

Eğitimin neden dezenformasyona uğratıldığını ortaya koyan ilgideki makaleyi buradan bulabileceksin. Sakın diyeyim düşüncesini ifade etme özgürlüğünün tamamını kullanmaya :) kalkmayasınız.

https://forum.memurlar.net/konu/2321370/2.sayfa

26 Mayıs 2018 05:18

kamuran15
Müsteşar
26 Mayıs 2018 05:30

kamuran15
Müsteşar
26 Mayıs 2018 17:12

selamdar
Genel Müdür

Aynı tas aynı hamam.

Bol bol ağlasınlar bakalım seçim dönemi geldi ya :) Yorumları sakın kaçırmayınız öneririm.

https://www.memurlar.net/haber/751482/bakan-ismet-yilmaz-gozyaslarini-tutamadi.html

28 Mayıs 2018 01:26

alp.emir
Genel Müdür

Alp emir Hocam,

Eğitimin neden dezenformasyona uğratıldığını ortaya koyan ilgideki makaleyi buradan bulabileceksin. Sakın diyeyim düşüncesini ifade etme özgürlüğünün tamamını kullanmaya :) kalkmayasınız.

https://forum.memurlar.net/konu/2321370/2.sayfa

kamuran15, 5 ay önce - Alıntıya git

1992 yılında üniversiteye girdiğimizde bize dediler ki yan alan seçeceksiniz.neden diye sorduğumuzda ilerde 8 yıllık eğitime geçilecek.köylerde branş öğretmeni bulamayabiliriz.bu açığı siz kapatacaksınız.güzel bir düşünceydi o zaman bir planlamaydı en azından birileri 5 yıl sonrasını 10 yıl sonrasını planlıyordu.biz 3.sınıfın 1. döneminden itibaren derslerimizin üstüne ek olarak yan alan dersleri gördük.4.sınıfın son döneminde de ortaokullarda uygulama yaparak bitirdik.bu yan alan çok tartışıldı.birilerinin canını sıktı ama başlangıcı böyleydi.4+4+4 değilde 5+3+4 olsa kimsenin canıda sıkılmayacaktı ya neyse.

sene 98 8 yıllık eğitime geçildi.branş öğretmenleri de köy yaşamına ayak uydurdu gerek kalmadı bizlere zorunlu hallerde girilen yerlerde olmadı değil.

yine bir gün sabah kalktım lavaboya girdim.sonra kahvaltıda televizyonu açtım.12 yıllık eğitime geçmişiz.kimsenin haberi yok.bina yok derslik yok plan yok proje yok.okulların iki girişi varsa tel örgüyle birbirinden ayrıldı.koridorlar ikiye bölündü.tam bir kepazelik.hanım 7 yıldır norm fazlası kendisi branş öğretmeni kadrosu hala ilkokulda.

birileri eğitimin temelleriyle oynuyor.birileri plansız -sonuçlarının ne olacağını düşünmeden iş yapıyor.birileri öğretmenin itibarıyla oynuyor.biliyorki öğretmeni itibarsızlaştırırsa toplum bozulacak.birileri bu amaçlarına da ulaştı.

ben diyorum ki birileri çıksın bu kötü gidişatı düzeltsin.yeter artık.

28 Mayıs 2018 17:31

godchild
Memur

şöyle bir yaklaşımda da bulunabiliriz; ay bazında kurs ve özel okullara harcanan para üniversite mezuniyetinden hemen sonra veya seneler içinde maaş olarak alınabiliyor mu? ülkenin mevcut koşullarında neredeyse imkansız. her konuda olduğu gibi ülkede yanlış olan o kadar çok şey var ki...

29 Mayıs 2018 01:21

alp.emir
Genel Müdür

Dostum hatırlar mısın geçmişte ne konuşmuştuk:

"Pek yakında 1 somun ekmeği yaptırabileceğimiz fırıncı, söküğümüzü dikecek bir terzi, saçımızı traş edecek berber ve arabamızı tamir edecek bir ustayı bulamayacağız."

Sene 2018'deyiz...Ne umdu isek tam da onu da bulduk maalesef :) Ateş pahası bunlar hep ..

BAKALIM 24 Haziran ne gösterir, ne gösterir de eğitimi bu hale getirenlere bunun vebali sorulur..

Not: Eskisi kadar uzun yazışmak da gelmiyor artık içimden

İllaki Hayırlısı Olsun.

kamuran15, 5 ay önce - Alıntıya git

haklısın Kamuran kardeş bende arada bir giriyorum bu adam ne diyor deselerde .yav he he gibi çiğ cevaplar verselerde yazıyorum.

çünkü eskiden bahsederken hep eskiden ekonomi kötüydü şimdi fena değil.sağlık ta eskiden saat beşte göz sırasına girerdik elimizle sıra oluştururduk şimdi randevu alıp gidiyoruz gibi iyileşmelerden bahsederken eğitimde durum öyle olmuyor malesef.

yaşlı insanların ah o eski ramazanlar dediği gibi biz de eski öğrencilerimizi öğretmene verilen kıymeti değeri düğünde bayramda başköşedeki yerimizi özler olduk.biz en azından bunları yaşadık ama yeni nesil görmedi bilmiyor.bu yüzden üzülüyorum yeni nesil öğretmenlere yav he he diyenlere.

ne eski ramazanlar gelir nede o günler.belki bundan sonraki nesilde bu günleri arar olacaklar.durum onu gösteriyor.

Toplam 67 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?