Editörler : hopaliSafak Vaktii
07 Ocak 2018 00:19   

Sınıf öğretmenliğinde yükselmek

Öğretmen arkadaşlarım size bir fikir danışacağım. Ben yeni mezun bir sınıf öğretmeniyim. Atama sürecini beklerken halen kpss çalışıyorum. Mayısta ales sınavı var ve bilgilerim tazeyken girmeyi düşünüyorum. Ama yüksek lisansı hangi ara yapabilirim bilmiyorum. Bu sene atansam atandığım yerde yapabilirim belki ama öğretmenlikle yürür mü? Çok zorlanır mıyım?

Puanın 5 yıllık geçerliliği de varmış. Kpss den 85 almıştım aleste deneyimim yok biraz bilgilendirip yorum yapar mısınız? Şimdiden teşekkürler

07 Ocak 2018 10:55

Limonnkızı
Aday Memur

Ben de merak ettim

07 Ocak 2018 14:30

ulashserdar
Daire Başkanı

Öncelikle ne istediğinizi çok iyi bilmeniz gerekir.

Akademik olarak kendinizi geliştirmek yada öğretmen olmak.

Her ikisini birlikte yapabilirsiniz, ancak bu seçenekte 3 farklı durum ortaya çıkar.

Bunlardan ikisi yaptığınız master yada öğretmenlikten birini geri planda tutarsınız ve diğerine öncelik vererek yolunuza devam edersiniz.

Üçüncü seçenek se çok idealist olup her ikisini birlikte yürütmek ki bu durumda da kendinizden feragat etmiş olursunuz.

Maddi olarak durumunuz iyi ve sizi destekleyecek bir aileye sahipseniz ve akademik çalışmayı düşünüyorsanız işiniz bi nebze daha kolay olabilir.

Son olarak atandığıniz yere göre durumumuz biraz daha farklılık gösterebilir.iyi bir eğitim enstitüsu olan bir yer olursa akademik olarak rahat olursunuz.

Herseyden önce tekrar ediyorum ne istediğinizi iyi bilin ve bazı rüzgarların sizi yonlendirmesini beklemek yerine kendinizi hangi rüzgara bırakmaniz gerektiğini bilmelisiniz.

Başarılar dilerim.

08 Ocak 2018 15:39

Ogrtmnhnmm
Memur

Öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkür ederim :) Aslında istediğim şey öğrencilerimle huzurlu bir sınıf ortamı oluşturmak. Henüz atanmadım. Ama ilerleyen zamanlarda bir üniversitede sınıf öğretmeni adaylarına ders vermek neden olmasın? Biraz öğretmenlik tecrübesi edinmem bana katkı sağlayacaktır. Üniversitedeki hocalarımdan da bir süre sınıf öğretmenliği yapmış olanlar vardı.

Puanın 5 yıllık geçerliliği olmasını göz önüne alırsak girmekle bir şey kaybetmem. Ama boş yere de girmek istemiyorum. Ailemin maddi imkanları geçinmeye anca yetiyor atanırsam kendi maaşım olacak. Bilemiyorum kafam hayli karıştı :(

08 Ocak 2018 17:35

ulashserdar
Daire Başkanı

Öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkür ederim :) Aslında istediğim şey öğrencilerimle huzurlu bir sınıf ortamı oluşturmak. Henüz atanmadım. Ama ilerleyen zamanlarda bir üniversitede sınıf öğretmeni adaylarına ders vermek neden olmasın? Biraz öğretmenlik tecrübesi edinmem bana katkı sağlayacaktır. Üniversitedeki hocalarımdan da bir süre sınıf öğretmenliği yapmış olanlar vardı.

Puanın 5 yıllık geçerliliği olmasını göz önüne alırsak girmekle bir şey kaybetmem. Ama boş yere de girmek istemiyorum. Ailemin maddi imkanları geçinmeye anca yetiyor atanırsam kendi maaşım olacak. Bilemiyorum kafam hayli karıştı :(

Ogrtmnhnmm, 10 ay önce - Alıntıya git

Hiç karışmasın kafanız.

Dediğiniz gibi önce bi atanın, sonrasında kararınız ne olursa kendi seçiminiz olacağından hiç pişman olmazsınız.

Hakkınizda hayırlı olsun inşallah.

08 Ocak 2018 18:35

hopali
Editor

Sınıf Öğretmenliğinde Ders Saatleri Sıkıntılı Konu.Okullarda Tam Güne Geçiyor.Bu Daha Zorlayıcı Olacaktır. Atandığınız İl Olursa Biraz Zaman Şansı Olabilir. Ama Zorluğu Unutmayın. Zaman, Yöneticilerin Tavrı, İdare Edilmek vb. Öte Yandan Yapabilirseniz Güzel Şeyler Yaşarsınız. İlerde Aylıksız İzin Kullanma Kısmı da İşinize Yarayabilir.

08 Ocak 2018 22:37

Ogrtmnhnmm
Memur

Teşekkür ederim yorumlar için

Toplam 6 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?