Editörler : swat3410
07 Ocak 2018 09:54

Aktif çalışan ve hakkında soruşturma olan var mı?

Slm arkadaşlar tesadüfen hakkımda idari soruşturma olduğunu ogrendim hatta beraber çalıştığımız 7-8 kişide yine benzer şekilde adlı idari ya da sadece idari soruşturmasi olanlar var tabi hiç kimsenin haberi yok bu durumdan 35 bin kişi bu şekilde görevde araştırılıyor deniliyor diğer başlıklarda var mi benzer durumu olan aceba bize ne zaman bilgi verilecek yaklaşık 13 bin açık personel var bi de bu soruşturmalar sanırım daha uzun surer bu süreç Allah masumlarin yardımcısı olsun resmen yaşama sevincim gitti artık ot gibi hissediyorum kendimi

Bamsı13
Memur
07 Ocak 2018 09:59

Merak etme kardeş alışıyorsun, nerdeyse 1,5 yıldır idari soruşturmam varmış. Tesadüfen öğrendim. Aktif çalışıyorum ne arayan var ne soran. Geleceğimizi yaktılar resmen durduk yerde.

okurrr
Kapalı
07 Ocak 2018 11:43

Beyler hakkınızda hayırlısı olsun. Ancak bi tesadüfen nasıl öğreniliyor. Biz de nerden öğrenebiliriz

polis4423
Kapalı
07 Ocak 2018 12:01

Tesadüfen nasıl öğrendiniz yani bizimde varmı yokmu nasıl öğrenebiliriz?

Confused34
Şef
07 Ocak 2018 12:03

Mesela herhangi bir sınava başvurmak istediğiniz de başvurunuz kabul dahi edilmiyor ve ya adlı varsa zaten e.. sisteminde şüpheli şeklinde serh düşüluyor yurt dışı na çıkmak isterseniz ve ya silah ruhsatı almak falan istediğinizde direk red yanıt veriliyor ben performans işlemleri esnasında öğrendim sistem puan verirken otomatik uyarı veriyor işte adlı idari soruşturma si var ve ya idari sor var gibi eğer bu dönem beklediğinizden az yada sıradan olmayan bir performans verilir ise genel de amirler bu konuda risk almıyor bu konuda takipçi olmak da fayda var sıkıntı olabilir ya da direk soylenede bilir kişiye yani bunun gibi tesadüfen

okurrr, 6 yıl önce

Beyler hakkınızda hayırlısı olsun. Ancak bi tesadüfen nasıl öğreniliyor. Biz de nerden öğrenebiliriz

Recon1370
Şef
07 Ocak 2018 12:07

Gecen sene bugun 55000 aktif personelin sorusturmasi vardi diye hatirliyorum

Emirkolik
Memur
07 Ocak 2018 12:09

Soruşturma derken bu soruşturma malum yapıdan mı yoksa herhangi bir adli olaydan mı?

saglambey
Memur
07 Ocak 2018 12:31

Korkmayın arkadaşlar ben 16 ay önce açığa alındım ne silah ne kimlik hak etmediğimiz davranışlar vs. Neler neler yaşadık yaşıyoruz. Üstelik bile bile ters köşe yani bu şerefsizlere alakamiz olmamasına rağmen.

Diyeceğim o ki sukredin sabah kalkıp gidebileceğiniz bir işiniz var.

Alin terimle kazandigim mesleğimden ve silahimdan aylardır ayriyim gerisini siz düşünün..

07 Ocak 2018 12:44

Hakkınızda bir soruşturma var olduğunu ogrendiyseniz meseleyi iyi pencereden bakın ekonomik olarak kendinizi hazırlayın.

Bu dünyada beterin beteri de var deyip şükredin yoksa işin içinden çıkamazsınız kendinizi ve ailenizi yipratirsiniz.Herşey olacağına varır Allah hepimizin yardımcısı olsun

07 Ocak 2018 12:51

Arkadaşlar takmayın bakın ben 2003 yılı için bir iki kez kahvaltıda gördüm diyen bir o çocuğunun iftirası yüzünden ihraç oldum tam 1 sene oldu eminim şuan calisipta zamaninda bunların sohbetine giden birçok adam var beni sorgusuz sualsiz ihraç eden amcalar hakkım size haram Allaha havale ettim sizi çok şükür Allah inancımı kaybetmedim

KAMYöncu
Şube Müdürü
07 Ocak 2018 12:55

idari soruşturmada savunma alınır bu nasıl bi gizli soruşturma anlamadım

Kingella
Aday Memur
07 Ocak 2018 12:57

Sorusturmada sure 2 yil degilmi...arkadas 1.5 yil once ogrendim diyor...6 ay sonra bu sorusturma meccburen kapatilacak degil mi

07 Ocak 2018 13:00

Tabiki hayır ohal var ve bilinen konuysa istediği kadar surer

Kingella, 6 yıl önce

Sorusturmada sure 2 yil degilmi...arkadas 1.5 yil once ogrendim diyor...6 ay sonra bu sorusturma meccburen kapatilacak degil mi

medcezir_06
Genel Müdür
07 Ocak 2018 13:01

Aktif çalışan 35 000 kişi hakkında soruşturma olduğu söylentileri mevcut doğrumu deyilmi bilmiyorum, tavsiyem eğer soruşturma olup olmadığını bilmiyorsanız öğrenmeyin!! hayatınız mahvolur bırakın dağınık kalsın ama ben merak ediyorum diyorsanız pasaport almayı deneyin..

Aslanbey1453
Genel Müdür
07 Ocak 2018 13:02

Memurlar net diye forum varmış orda millet yazıyor dediler o gün bügündür buralardayız:(( Görevde soruşturma olması daha iyi mi yoksa kötü mü? Bu işlerde payı olanlar keser döner sap döner gün gelir hesap döner demiş Atalar...Resmen meslekten soğuduk 16ay dile kolay:((

Allah Devletten soğutmasın hepimizi:/ Belki de iş bilmez İdarecilerin hatası / zülmü yüzünden buralarda boş boş bekliyoz; biyerlerde insanların bize TC Polisine ihtiyacı var, Alo 155 arıyor memur abi 1 saat oldu ekip bekliyoz hala gelen yok diyor vatandaş, operatör de ekip yetersiz sıra gelşnce size gelecek diyor, kim bilir:(((

saglambey, 6 yıl önce

Korkmayın arkadaşlar ben 16 ay önce açığa alındım ne silah ne kimlik hak etmediğimiz davranışlar vs. Neler neler yaşadık yaşıyoruz. Üstelik bile bile ters köşe yani bu şerefsizlere alakamiz olmamasına rağmen.

Diyeceğim o ki sukredin sabah kalkıp gidebileceğiniz bir işiniz var.

Alin terimle kazandigim mesleğimden ve silahimdan aylardır ayriyim gerisini siz düşünün..

KAMYöncu
Şube Müdürü
07 Ocak 2018 13:12

savunması alınmayan idari soruşturma geçersizdir

Kingella
Aday Memur
07 Ocak 2018 13:14

O zaman burdan su sonuc cikar mi.....ifadeye cagrilmatip arastirilanlarda bise bulamadiklarindan ifadeye cagrilmamis denilebilor mi

KAMYöncu, 6 yıl önce

idari soruşturmada savunma alınır bu nasıl bi gizli soruşturma anlamadım

gmplass
Kapalı
07 Ocak 2018 13:17

9 aydır nedenini bilmeden açıkta bekliyorum. Adli işlem görmedim. İdari yönden de ifadem alınmadı. Hangisi geçersiz bı daha söyle

KAMYöncu, 6 yıl önce

savunması alınmayan idari soruşturma geçersizdir

KAMYöncu
Şube Müdürü
07 Ocak 2018 13:32

SORUŞTURMALARDA adli usul ile idari usul farklıdır adli usulde şüheli ifadesi ,tanık ifadesi sanık sorgusu gibi kavramlar varken idari usulde iki taraf vardır idare ve sen dolayısıyla ifade diye bi şey yoktur sadece kendini savunursun ve bu hak kutsaldır, idare idda eder ve idari soruşturma başlar idari soruşturma öncesi adli süreçteki gibi suç araştırması yapılabilir ancak bu hiçbir kanunu hakları kısıtlayamaz.Mesela ben görevden uzaklaştırılmışken komser yard.sınavına başvurdum ve görevden uzaklaştırmada idari soruşturma için tedbir niteliğinde olup cezalandırma amacıyla kullanılamaz

KAMYöncu
Şube Müdürü
07 Ocak 2018 13:35

bu yazdıklarım olağan dönem için geçerli ohal khk bu konular düzenlenmiş olabilir

Confused34
Şef
07 Ocak 2018 21:06

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

Gncl

Toplam 1313 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi